Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AVD Manager Açılışta Ömür Yeme Sorunu?
Herkese iyi akşamlar,

AVD Manager ile emulatörümü çalıştırırken dakika tuttum 30 dk boyunca bekledim açılmadı. 45 dk için zorladım en son dedim bu kadar da olmaz kapatayım tam kapatırken android başlatılıyor yazısı geldi. Takıldığı yer "android" yazıp böyle soluk alan animasyon yeri. Bu hatanın sebebi nedir? Bilgisayarın ram mi? Veya belirlediğim config ayarları mı? Aşağıda resimler mevcut. 

Benim PC: 

lZ085b.png

AVD Config:

LDYXM1.png

Takıldığı Yer:

qvmaZ5.png

SDK:

7DVp4Y.png
(Açılışta ilk yüklü olanları gösterdi iyi yakaldım  Cool  )

Teşekkürler.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Soruna çözüm değil ama bu sıkıntıyı bende yaşadığım için Delphi de cihazı tanıtarak direk cihaza derliyorum 45 sn. falan içinde derleyip telefona yüklüyor.
(04-06-2018, Saat: 00:41)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Soruna çözüm değil ama bu sıkıntıyı bende yaşadığım için Delphi de cihazı tanıtarak direk cihaza derliyorum 45 sn. falan içinde derleyip telefona yüklüyor.

Bende öyle yapıyordum da; emulatör daha kolay olur diye düşündüm Sad
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Merhaba,
Oluşturduğum Emulator yaklaşık olarak 3 dakikada aktif hale geliyor. Her PC' de değişken olan bu zamansal farkın neden kaynaklandığını henüz bilmiyorum. 
Geliştirici formlarına (yabancı, Türk)  baktığımızda, Emulator'ün yavaşlık sorunu ile ilgili pek yorum yapılmıyor. Bunun iki nedeni olabilir;
1. Aşırı hantal olduğundan pek kimse kullanmıyor.
2. Alternatif yöntemler daha çok tercih ediliyor.
Emülatörü yalnızca uygulama yayınlamadan önceki son testlerde cihaz çeşitliliği ve SDK çeşitliliği açısından kullanıyorum. Diğer durumlarda kesinlikle fiziksel cihazlar kullanıyorum.
Simulator, Emulator'e göre çok çok hızlı çalışıyor.
Sanırım bu kronik sorun pek Google'ın umurunda değil.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(04-06-2018, Saat: 11:17)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
Oluşturduğum Emulator yaklaşık olarak 3 dakikada aktif hale geliyor. Her PC' de değişken olan bu zamansal farkın neden kaynaklandığını henüz bilmiyorum. 
Geliştirici formlarına (yabancı, Türk)  baktığımızda, Emulator'ün yavaşlık sorunu ile ilgili pek yorum yapılmıyor. Bunun iki nedeni olabilir;
1. Aşırı hantal olduğundan pek kimse kullanmıyor.
2. Alternatif yöntemler daha çok tercih ediliyor.
Emülatörü yalnızca uygulama yayınlamadan önceki son testlerde cihaz çeşitliliği ve SDK çeşitliliği açısından kullanıyorum. Diğer durumlarda kesinlikle fiziksel cihazlar kullanıyorum.
Simulator, Emulator'e göre çok çok hızlı çalışıyor.
Sanırım bu kronik sorun pek Google'ın umurunda değil.
Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Fiziksel cihaza tabi kalacağız Smile
Acaba işlemci sanallaştırma açık/kapalı olması bir etki eder mi? BIOS'tan değiştiriliyor.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(04-06-2018, Saat: 13:02)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Acaba işlemci sanallaştırma açık/kapalı olması bir etki eder mi? BIOS'tan değiştiriliyor.

O bende yok işte üstat. Fark eder mi o konuda fikrim yok Sad
Bence fiziksel cihaz en iyisi emulator yaniltiyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TabControl - Geçiş efektinde kasma sorunu ? Mr.Developer 2 352 25-06-2019, Saat: 10:53
Son Yorum: Mr.Developer
  İmagelist glyph kullanamama sorunu QepnS 4 359 17-06-2019, Saat: 23:35
Son Yorum: QepnS
  Datasnap Bindvisual sorunu hakanharbeli 3 427 13-06-2019, Saat: 23:57
Son Yorum: hakanharbeli
  Apple Store - Uygulamanın Açılışta Kırılması Fesih ARSLAN 12 1.323 09-06-2019, Saat: 21:21
Son Yorum: nguzeller
  Circle - İmage Sorunu ? Mr.Developer 4 455 15-05-2019, Saat: 08:57
Son Yorum: Mr.Developer

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi