Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TCRDBGrid gercek zamanli scroll
Selam Arkadaslar,

TCRDBGrid deki verileri Scrollbox ile asagi cektimmi mouse u birakana kadar Grid'de bir degisiklik olmuyor, bunu gercek zamanli scroll yapabilme imkanimiz varmi ?
Selamlar,

OnMouseMove Eventinde ReFresh (RePaint) gibi bir şey deneyebilirsiniz. Yani OnMouseMove eventinde, Grid'i RePaint yaptırtabilirsiniz sanırım.

Kolay Gelsin
cevabiniz icin tessekür ederim, malesef bir degisiklik olmadi Sad
Merhaba,

Sorunuzun aynısı sorulmuş ve çözüme kavuşturulmuş. İncelemenizi ve kodları uygulamanızı tavsiye ederim.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Saygılarımla,
İyi çalışmalar.
Yazılım Topluluğumuz -> Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Kişisel Tanıtım Sitem -> Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
19 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..
teesekürler, inceliyecegim, bu arada bütün DelphiCan ailesinin Byramini kutluyorum.
(15-06-2018, Saat: 18:53)Ugur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.teesekürler, inceliyecegim, bu arada bütün DelphiCan ailesinin Byramini kutluyorum.

Allah razı olsun, sizinde bayramınız mübarek olsun.
Yazılım Topluluğumuz -> Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Kişisel Tanıtım Sitem -> Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
19 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gerçek zamanlı decompress seci20 8 724 22-05-2019, Saat: 16:51
Son Yorum: kodamelesi
  dbgrid otomatik scroll erdogan 1 899 04-01-2017, Saat: 23:24
Son Yorum: Lord_Ares

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi