Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tam sayfa splash ekranı ?
(15-01-2019, Saat: 16:34)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(10-07-2018, Saat: 12:17)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.yeni konu açma gereği duymadım bu konu ile alaklı olduğu için ;

splash ekranını devre dışı bıraktığımda uygulama açılırken birkaç saniye siyah ekranda bekletmesi normal mi ?

yani splash ekranı aktifken logodan sonra hemen açılıyor fakat splash ekranını deaktif yaptığımda ( amaç hızlı açılması için  ) yine biraz bekletti.

çözümü var mı ?

Merhaba,
Sanırım şu anki sürümlerde (Delphi 10.2 ve 10.3) bu bug yok.

İyi akşamlar,

evet hocam ama eski android cihazlarda bekletme var ne yazıkki. yeni nesillerde gayet hızlı açılıyor. (samsung A8 de denendi ve hızlı) 
( Delphi 10.2 community edition sürümü için )
Hayat bakış açına göredir ; Baktığında gördüğün görmeni istedikleridir...
Merhaba, Splash Screen resmini  saydamlık olmadan ekranı kaplayacak şekilde tasarlayıp splash gravity fill seçtiğimde siyah arka plan yerine tam ekran seçtiğim resmi gösterdim. Belki bu da bir çözüm olabilir.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(15-02-2019, Saat: 19:51)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba, Splash Screen resmini  saydamlık olmadan ekranı kaplayacak şekilde tasarlayıp splash gravity fill seçtiğimde siyah arka plan yerine tam ekran seçtiğim resmi gösterdim. Belki bu da bir çözüm olabilir.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Ayak üstü test ettim photoshop'da logomu hazırlayıp ve evet güzel bir çözüm ama eklenecek resmin/logonun iyi konumlandırılması gerekiyor istenilen boyutlar üzerine ve bu da baya uğraştırıcı olur.

Bu bilgi için de çok teşekkür ederim.
Hayat bakış açına göredir ; Baktığında gördüğün görmeni istedikleridir...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Splash Screen İptal 10.3 barox 2 355 20-02-2019, Saat: 11:48
Son Yorum: mrmarman
Question bannerAd tam sayfa reklam ? Mr.Developer 3 752 24-06-2018, Saat: 23:17
Son Yorum: Halil Han Badem
  Fmx WebBrowser Sayfa Yükleninceye kadar bekleme malitutuncu 6 1.167 02-02-2018, Saat: 17:50
Son Yorum: malitutuncu
  Sayfa Çevirme Efekti delphi-x 1 1.109 17-01-2017, Saat: 08:11
Son Yorum: Fesih ARSLAN

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi