Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Excel, PDF ve Yazıcı formu Component
Projemde kullanmak üzere Lisans sorunu olmayan ücretsiz Excel kaydetme/okuma, PDF kaydetme ve Yazdırma ekranları için bileşen öneriniz var mı?

Mümkünse native olsun. İllede Excel kurulu olmasına gerek kalmasın. Daha önce açık kaynak FlexCell i Delphi 7 de kullanmıştım. Fakat çok doğru çalışmıyordu. Tam hatırlamıyorum ama tarihlerde bozma veya string bilgilerde verinin başına ' şeklinde tırnak işeriti ekliyordu.

https://synopse.info Bu projede kullanılan kodları alarak yazdırma ve PDF kaydetme işlemi için kullanmıştım. Sorunsuz çalışıyordu. Fakat görsel editör olmadığı için sürekli kodlama ile işlem yapmak gerekiyor.

Delphi ile gelen Fast Report bileşeninin işimi göreceğini düşünüyorum. Fakat lisans tarafında (Framework var. GitHub üzerinden paylaşacağım) sorun olur mu?

Başka önereceğiniz bileşen veya mantık nedir?

Excel Web Formatında kayıt yapanınız oldu mu?
Virgülle ayrılmış olarak kullansam nasıl olur?

Önerileriniz neler...

Teşekkürler.
PostgreSQL - Linux - Delphi, Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(21-06-2018, Saat: 10:26)3ddark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Projemde kullanmak üzere Lisans sorunu olmayan ücretsiz Excel kaydetme/okuma, PDF kaydetme ve Yazdırma ekranları için bileşen öneriniz var mı?

Mümkünse native olsun. İllede Excel kurulu olmasına gerek kalmasın. Daha önce açık kaynak FlexCell i Delphi 7 de kullanmıştım. Fakat çok doğru çalışmıyordu. Tam hatırlamıyorum ama tarihlerde bozma veya string bilgilerde verinin başına ' şeklinde tırnak işeriti ekliyordu.

https://synopse.info Bu projede kullanılan kodları alarak yazdırma ve PDF kaydetme işlemi için kullanmıştım. Sorunsuz çalışıyordu. Fakat görsel editör olmadığı için sürekli kodlama ile işlem yapmak gerekiyor.

Delphi ile gelen Fast Report bileşeninin işimi göreceğini düşünüyorum. Fakat lisans tarafında (Framework var. GitHub üzerinden paylaşacağım) sorun olur mu?

Önerileriniz neler...

Teşekkürler.

Fast Report, Excel export için MS Excel'e ihtiyaç duyuyor bu noktayı dikkatinize sunarım. 

Ayrıca FastReport'un Delphi ile gelen versiyonunda kullanıcıların rapor tasarlamasını sağlayan Report Designer yer almıyor, onun için de lisanslı ürüne yönelmeniz gerekiyor.

Excel dosyaları okumak ve oluşturmak için yıllardır kullandığımız Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.ürününü tavsiye edebilirm.
Eğer Excel için CSV formatı işinizi görüyorsa bir bileşene ihtiyacınız yok.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
CSV Export için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz;

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
P.Safa:Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır.Zaman insanları değil,armutları olgunlaştırır
C.Yücel:Toprak gibi olmalısın! Ezildikçe sertleşmelisin!Seni ezenler sana muhtaç kalmalı! Hayatı sende bulmalı
S.Canan:Bildiğini zannettiğin an hiç bir şey öğrenemezsin
Bilgi uçar
(21-06-2018, Saat: 17:11)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(21-06-2018, Saat: 10:26)3ddark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Projemde kullanmak üzere Lisans sorunu olmayan ücretsiz Excel kaydetme/okuma, PDF kaydetme ve Yazdırma ekranları için bileşen öneriniz var mı?

Önerileriniz neler...

Teşekkürler.

Fast Report, Excel export için MS Excel'e ihtiyaç duyuyor bu noktayı dikkatinize sunarım. 

Ayrıca FastReport'un Delphi ile gelen versiyonunda kullanıcıların rapor tasarlamasını sağlayan Report Designer yer almıyor, onun için de lisanslı ürüne yönelmeniz gerekiyor.

Excel dosyaları okumak ve oluşturmak için yıllardır kullandığımız Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.ürününü tavsiye edebilirm.

Teşekkürler ama telif hakkı olan ürün istemiyorum. O şekilde TMS firmasının da bir ürünü var. Oda native ve okuma yazma gayet kolay bir şekilde oluyor. Fakat daha önce de belirttiğim gibi kullandığım component Github üzerinden erişime açık olacak. Csv veya native olan  flexcel open source component kullanırım.
PostgreSQL - Linux - Delphi, Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Kullandığınız Delphi versiyonu uygunsa aşağıdaki alternatifi değerlendirebilirsiniz;

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
P.Safa:Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır.Zaman insanları değil,armutları olgunlaştırır
C.Yücel:Toprak gibi olmalısın! Ezildikçe sertleşmelisin!Seni ezenler sana muhtaç kalmalı! Hayatı sende bulmalı
S.Canan:Bildiğini zannettiğin an hiç bir şey öğrenemezsin
Bilgi uçar
(21-06-2018, Saat: 22:58)uparlayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Kullandığınız Delphi versiyonu uygunsa aşağıdaki alternatifi değerlendirebilirsiniz;

Teşkkürler @uparlayan bey. Bunu da inceleyeceğim. Uygun kullanışlı ve özellikleri yeterli olursa başka projelerimde de değerlendirebilirim. Bu bileşenin ücretsiz ürünü olduğunu bilmiyordum. Gerçi Delphi içinde gelen sürümü var fakat onun haricinde de varmış.
Freereport excel de güzel sonuç vermiyor tavsiye etmem.
Fast Report'un, Excel Export'u fena değil lakin ölümüne sistem kaynaklarını sömürüyor.

(21-06-2018, Saat: 22:50)3ddark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(21-06-2018, Saat: 17:11)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Fast Report, Excel export için MS Excel'e ihtiyaç duyuyor bu noktayı dikkatinize sunarım. 

Teşekkürler ama telif hakkı olan ürün istemiyorum. O şekilde TMS firmasının da bir ürünü var. Oda native ve okuma yazma gayet kolay bir şekilde oluyor. Fakat daha önce de belirttiğim gibi kullandığım component Github üzerinden erişime açık olacak. Csv veya native olan  flexcel open source component kullanırım.

Excel Export işlemleri için bir Interface oluşturup, isteyenin istediği bileşen ya da kütüphaneyi implemente edip; kullanmasını beklemek bu tarz bir iş için daha uygun olabilir.

İstediğiniz bir bileşen ile implementasyonu yayınlayın, başka çözümü olanlarda kendi implementasyonlarını yapıp projeye de ekleyerek katkıda bulunsunlar  Rolleyes

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Sad Unidac Component gruffmirror 2 193 19-08-2019, Saat: 13:12
Son Yorum: gruffmirror
  Excel'den veri çekme hatası harezmi 7 337 17-07-2019, Saat: 18:40
Son Yorum: harezmi
  DBGrid1 den Excel Veri Gönderme OZCANK 0 165 13-07-2019, Saat: 14:03
Son Yorum: OZCANK
  Component kurma hatası arsl01 0 220 01-07-2019, Saat: 09:34
Son Yorum: arsl01
  Delphi ile yazıcı tanıtmak ermanispir@gmail.com 5 503 13-03-2019, Saat: 19:33
Son Yorum: mrmarman