Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SFTP Hakkında
Question 
SFTP kullanan arkadaş varmı? Bunula ilgili döküman bulamadım. Delphi sanırım desteklemiyor.
SFTP (SSH üzerinden dosya transferi) bir protokol, bunu Delphi desteklemiyor demek yanlış olur. SSH protokolünü takip ederek bunu kendi projenize implemente edebilirsiniz. Bu şekilde Delphi ile bu protokolü kullanmış olursunuz.
Ama sizin istediğiniz Indy bileşenleri gibi hazır bir bileşen sanırım. Böyle bir bileşen göremeyince "Delphi desteklemiyor" demiş olabilirsiniz. (Nette arama yaparsanız bir çok ücretli bileşenin olduğunu göreceksiniz)

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.'yi kullanarak SSH'in tüm imkanlarından yararlanabilirsiniz. 
Ben Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. kullanıyorum, tavsiye ederim.

Cevabımı yazdıktan sonra aklıma geldi: hep "SFTP client" ihtiyacınız olduğunu düşünerek cevap yazdım. Yani hazırda bir SSH sunucu var ve siz onunla iletişim kurmak istiyorsunuz diye düşündüm. Böyle değilse kusura bakmayın. (Yine de birilerinin ihtiyacı olabilir diyerek yazdıklarımı silmiyorum)
There's no place like 127.0.0.1
@SimaWB Indy bileşeni SFTP yi desteklemiyor demek istedim. Ücretli bileşenler var evet ama IdFtp gibi ücretsiz bileşeni yok. Bunu ile ilgili ücretsiz hiç bir örnek bulamadım.
O zaman benim verdiğim linkteki kodlar işinizi görecektir. Özellikle şuna bakabilirsiniz:
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
There's no place like 127.0.0.1

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Moduler Programlama Hakkinda TheEAK 4 141 18-09-2019, Saat: 10:43
Son Yorum: TheEAK
  IDE çoklu monitör kullanımı hakkında adelphiforumz 2 231 10-07-2019, Saat: 12:45
Son Yorum: adelphiforumz
  GarantiBBVA SFTP işlemleri hakkında adelphiforumz 4 359 09-07-2019, Saat: 10:43
Son Yorum: r3n4m3
  read ve write kullanımı hakkında alisahin 3 376 21-05-2019, Saat: 14:57
Son Yorum: alisahin
  Enum da CustomAttribute erişimi hakkında kodamelesi 3 370 25-04-2019, Saat: 16:31
Son Yorum: kodamelesi

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi