Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IOS Sim Kart Bilgilerini Alma
Merhaba arkadaşlar,

Android de sim kart'ın telefon bilgilerini alabiliyorum. Internette ve Delphican'da aradım ama IOS için bir örnek bulamadım. Acaba bilgisi olan var mı?
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

iOS da bana sabit değişmeyecek veri lazım, şuan iOS da sağlanan heryüklemede değin id alınabiliyor ama bana silinseme yüklense bile değişmeyecek bişey lazım
deviceid var.. O değişmiyor.. Ama ben aktivasyon için telefon no almalıyım.. ama 3 saattir bulamadım Smile) UUID bile buldum ama GSM no nafile..Smile

UUID iOS 6 da çalışıyor yanı bir işine yaramaz onun yerine şuan her yüklemede değin identifierForVendor değeri var.

şimdi baktımda advertisingIdentifier diye bişey var buda değişmeyen bir kod şey var gibi şuan kaynak bakıyorum
Merhaba.

Mobil uygulamalar konusunda pek tecrübeli değilim ama ufak bir araştırma sonucunda telefon numarası alma olayının IOS 7 den sonra engellendiği sonucuna ulaştım. 

https://vimeo.com/269664301

Bu videoda çözüm olarak, belirlenen bir sunucuya SMS göndererek numarayı tespit etmiş. Fikir vermesi açısından işinize yarar diye düşünüyorum.
Bazen daha ileriye ulaşmak için bir kaç adım geri gitmek mecburidir. Çünkü en ileri sıçrayışlar iki adım geriden başlar.
işin komik tarafı artık android den de alamıyorum Smile

Merhana kolay gelsin android icim nasil aldiniz,bende boyle birsey yapmak istiyorum
android de izinler kapalı geliyor direk o yüzden bende bazı cihaz imei almaktan vaz geçitim, cihazdan sms gönderme yapan bir uygulama apple onay alma ihtimali yok gibi bişey olsa gerek
android den imei alıyorum, ios dan ise uuid diye bir uniqe no.. böyle devam edeceğiz mecburen şimdilik..

uuid hangi versiyon iOS sürümlerinden alabiliyorsun. aldığın kod her yüklemede değişmediğinden emin misin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android WiFi network ismini alma 41linea41 4 572 02-10-2023, Saat: 11:57
Son Yorum: 41linea41
  Webden veri alma Husv 3 1.083 23-12-2022, Saat: 00:59
Son Yorum: Husv
  Tanımsız alandan veri alma Altıner 4 823 14-10-2022, Saat: 09:09
Son Yorum: Altıner
  Divden veri alma Altıner 9 1.975 01-10-2022, Saat: 06:44
Son Yorum: mrmarman
  Çalışma anında cihaz bilgilerini alma ferman.karahisar 5 1.623 29-07-2022, Saat: 20:49
Son Yorum: Jakarta2

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi