Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Listview insert
Günaydın;

Listviewde var olan kayıtların arasına yeni bir (insert) kayıt işlemi yapmak istiyorum.
Fakat araştırma sonucunda sadece add ile ekleme ile ilgili bilgi bulabildim. Listviewde  insert işlemi yapılamıyor mu?
Hayat bazen güzel olabiliyor.
Merhaba. Aşağıdaki linkden ekleyebilirsiniz. Item no ya göre de sıralama vs yapabilirsiniz.
http://docwiki.embarcadero.com/Libraries....TListView
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Listeli nesnelere eklemek için gerekli her türde fonksiyon mevcut. Genelde ADD, INSERT komutları vardır ama bazen bunların hangi nesne parçasında kullanılacağı karışır.

ListBox, ListView, TreeView ile bunlara ek olarak üçüncü parti TreeList gibi çok çeşitli liste nesneleri var. Bazen ana nesneye eklersin, fakat hangi liste satırını nasıl referans alacağını belirtirsin. Özellikle Tree listelerinde mecburen böyle bir yapı var. Bazen de listenin hafızasına eklersin ama görünmesi için ilgili satıra iliştirmen gerekir.

Ben yıllardır kullanırım ama her seferinde hangisinde nasıl kullanıyorduk diye tekrardan bakar dururum. Hele üçüncü partilerin standart olmayan kullanımları ve dahi çok üst seviye olmalarına rağmen bazı noktalarıdaki kısmi yetersizlik ve farklılıkları işi biraz zorlaştırır. Yine de genellikle çözüm vardır.

Şimdiye dek gördüğüm en büyük zorluklar ise genelde Tree listelerindeki Drag-Move-Drop işlemlerinde olmuştur. Adamlar mükemmel şekilde yapmış dersin, ama sürüklerken araya çizgi çekmesinde, içine mi altına mı üstüne mi geleceğini belirlemekte zorlanırsın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FMX Listview Image Sorunu [ÇÖZÜLDÜ] Mesut 1 307 20-10-2023, Saat: 15:03
Son Yorum: Mesut
  Listview Drag drop Kullanımı [ÇÖZÜLDÜ.] codder71 10 1.400 28-06-2023, Saat: 18:03
Son Yorum: codder71
  FMX Listview Item'lar arası boşluk vedat33 12 2.073 16-11-2022, Saat: 20:17
Son Yorum: mcuyan
  Listview Satır Renklendirmesi Yapma sadoal351 1 488 12-10-2022, Saat: 14:02
Son Yorum: RAD Coder
  Listview Item -> dynamic appearance edit alanı ekleme vedat33 0 500 19-09-2022, Saat: 10:55
Son Yorum: vedat33

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi