Anket Başlığı: Eğitim süreleri ne kadar olmalı?
1-5 Dakika
5-7 Dakika
7-10 Dakika
10-15 Dakika
15+
[Anket Sonuçlarını Göster]

Hatırlatma: Bu anket genel bir ankettir. Diğer kullanıcılar sizin hangi seçeneğe oy verdiğinizi görebilirler.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İdeal Eğitim Süreleri Hk.
Merhaba,

Devam etmekte olduğum ve DelphiCan'a Değerli @SimaWBnin ilgili konusunda gündeme gelen Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.min ilerleyişi ve geri dönüşleri oldukça memnun edici. Destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Arrow Kısa Bilgilendirme

7 video sonrasında çeşitli sebeplerle geçici süre ile ara verdiğim eğitim serisini tamamlamak için kolları tekrar sıvadım. Süreler açısından en ideal süreyi tespit etmek adına sizlerin görüşlerini merak ediyorum. Anket sonucuna göre eğitim videolarının süreleri hesaplanarak kısaltma-uzatma yapılacak ve kayıt sürecine tekrar başlamış olacağım.

Arrow Eğitim İçeriği

Delphi ile Programlamayı Öğren Video Eğitim Serisi - Abdullah ILGAZ
  1. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
  2. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
  3. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
  4. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
  5. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
  6. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
  7. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
  8. Veri Tipleri
  9. Setler ve Türler (Sets & Types)
  10. Diziler (Arrays)
  11. Kayıtlar (Records)
  12. Basit Veri Gösterimi (Basic Data)
  13. Sınıf Yapısı (Basic Class)
  14. Fonksiyonlar & Prosedürler (Functions & Procedures)
  15. Birimler (Unit)
  16. Kalıtım (Inheritance)
  17. Çok Biçimlilik (Polymorphism)
  18. Neden OOP?
  19. Özellikler (Properties)
  20. Erişim Belirleyiciler (Access Modifiers)
  21. Yapıcı & Yıkıcı (Constructors & Destructors)
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Merhaba Abdullah Bey;

Çok faydalı videolara tekrar başlamanız çok güzel olmuş.

Asansör sunum mantığı denen bir olay var genelde girişimciler projelerini max 5 dk anlatmaları istenir, eğitimlerde bu mümkün mü tabi sizin açınızdan çok uğraştırıcı olabilir.

5 dakikalık kısa videolar şeklinde çok fazla videoların daha faydalı olacağını düşünüyorum.
Bununla birlikte video başlangıcında; Videonun sonunda yazdığınız kodun sonucunun ekran görüntüsünün olması dikkat çekici olur düşüncesindeyim.

*Ben şahsen videoları 1.25 hızında izlemeyi/dinlemeyi tercih ediyorum. Zaman kadar değerli hiç bir şey yok, eğitim alırken de böyle olduğunu düşünüyorum.

Başarılarınızın devamını dilerim.

İyi çalışmalar.
selamlar @Abdullah ILGAZ hocam ben genelde kısa ve tek konuluk anlatımların daha uygun olacağı düşüncesindeyim.
1-5 dk aradında basit öz anlatımla işin sonunda bir ekran görseli ile kişinin aklında kalacak bir yapı olmasının daha doğru olacağını düşünüyorum
geçmişte yaptığınız videolar için ellerinize sağlık, gelecekte yapacağınız videolar için de allah kolaylıklar versin
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Son zamanlarda aşağıdaki iki kişiye ait eğitimleri takip ediyorum ve 30dk. 60dk. hatta daha uzun eğitimler var. Ve konu düzgün ve tatmin edici olduğu sürece tamamını seyrediyorum, bence konunun bölünmesinden ise bütünlüğünün sağlanması daha önemli. O yüzden 15+ dedim. 

Youtube'daki ecnebi eğitim kanallarına bakabilirsiniz, bence eğitim konusunda (çoğunlukla) bizden baya daha iyiler.
Elinize sağlık @Abdullah ILGAZ Bey..
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Harici Bileşen Anlatımları da İyi Olurdu.
Örneğin Devexpress, UniGui
Devexpress'e özellikle işimiz çok düşüyor o kadar çok property var ki öğrenilecek..
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
Salih Balcı ile aynı fikirdeyim farklı bileşenlerin anlatılması faydalı olur.

Süre olarak en fazla 15 Dk. lık videoların daha faydalı olduğunu düşünüyorum.
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Udemy'ye epey eğitim eklenmiş boreas 18 1.166 12-10-2019, Saat: 20:20
Son Yorum: yhackup
  Eğitim İçerikleri Hazırlayanlara Teşekkür 3ddark 7 193 12-10-2019, Saat: 00:54
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
  LGS,Meslek Lisesi,MTOK,Teknoloji Fakültesi,5 yıllık eğitim 41linea41 11 691 16-06-2019, Saat: 18:41
Son Yorum: 41linea41
  Eğitim Nasıl Olmalı? Fesih ARSLAN 2 922 14-11-2017, Saat: 19:19
Son Yorum: Mandriva

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi