Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EmbeddedWB
#1
Arkadaşlar, EmbeddedWB de, Browser' ların development ortamlarındaki gibi, gidip gelen Header verisini yakalama şansım var mı ?
Cookie' den yakalamak istediklerimin sadece bir bölümünü alabildim. Sanıyorum kalanı Header' dan gönderiliyor.
Cevapla
#2
İyi günler. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. ile gerekli ayar ve yetki verilirse bu tür uygulamalardan meydana gelen akışları şifresi çözülmüş bir şekilde takip edebiliyorsunuz. Bunun için programı kurup çalıştırdıktan sonra Tools -> Options ile gelen Pencerede HTTPS sayfası alındaki Capture HTTPS CONNECTs ve altındaki Decrypt HTTPS traffic ayarlarını işaretli olarak değiştirin. O esnada bazı sertifikaların yetkilendirmesi için onay isteyecek, bunları da onaylamak gerekiyor haliyle. Bu ayarlardan sonra programı bir kapat aç yapmak gerekiyor. Artık https bağlantılı akışları da Fiddler üzerinden çözülmüş bir biçimde takip edebileceksiniz. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.
Cevapla
#3
(02-09-2018, Saat: 16:44)sabanakman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.İyi günler. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. ile gerekli ayar ve yetki verilirse bu tür uygulamalardan meydana gelen akışları şifresi çözülmüş bir şekilde takip edebiliyorsunuz. Bunun için programı kurup çalıştırdıktan sonra Tools -> Options ile gelen Pencerede HTTPS sayfası alındaki Capture HTTPS CONNECTs ve altındaki Decrypt HTTPS traffic ayarlarını işaretli olarak değiştirin. O esnada bazı sertifikaların yetkilendirmesi için onay isteyecek, bunları da onaylamak gerekiyor haliyle. Bu ayarlardan sonra programı bir kapat aç yapmak gerekiyor. Artık https bağlantılı akışları da Fiddler üzerinden çözülmüş bir biçimde takip edebileceksiniz. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

Selam. İlginize teşekkür ederim. Benim sorunum nelerin gidip geldiğini görmek değil de, bunu TEmbeddedWB nesnesi ile yapmak. Gidip geleni 3. parti uygulamalarla görebiliyorum sadece Delphi kodunda yakalayamıyorum. Uygulamada kod içinden yakalayıp, başka bir sayfayı çağırmakta kullanmam gerekiyor. Header bilgisine erişimin kod içinden bir yolu var mı bildiğiniz ?
Cevapla
#4
İstediğiniz kısım Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. olayına denk geliyor olabilir.
Cevapla
#5
(02-09-2018, Saat: 17:12)sabanakman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.İstediğiniz kısım Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. olayına denk geliyor olabilir.

OnBefore' da ve LoadEnd' de yakalayamadım header' ları...
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi