Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Align center
Merhaba, 

Kullandığım Rectangle "TAlignLayout.Center"  olarak ayarladım, Buton ile test ettim. Fakat ekranın ortasında değilde garip bir durumda en sağda çıkıyor bu neden olabilir?

Not: Bilgisayarın ekranı ile ilgili herhangi bir işlem yapmadım paylaşımlı ekran gibi.

procedure TForm1.SifreClick(Sender: TObject);
begin
  RectangleMain.Visible := True;
  RectangleSifre.Align := TAlignLayout.Center;
  RectangleSifre.Visible := True;
end;

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Merhaba,
Windows hedef platformu için ana formun Position özelliğini ScreenCenter olarak değiştirin.
Belirttiğiniz bu durum diğer platformlarda sorun olmayacaktır.
procedure TForm2.FormCreate(Sender: TObject);
begin
{$IFDEF MSWINDOWS}
  Self.Position := TFormPosition.ScreenCenter;
{$ENDIF}
end;
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Teşekkür ederim.  Big Grin
Hocam Test etmeden size cevap yazdım.
Form1.ScreenCenter fakat değişen bir şey yok. Ayrıca sizin verdiğiniz kodları da test ettim yine değişen bir şey olmadı.
(12-09-2018, Saat: 12:10)Orhanlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Hocam Test etmeden size cevap yazdım.
Form1.ScreenCenter fakat değişen bir şey yok. Ayrıca sizin verdiğiniz kodları da test ettim yine değişen bir şey olmadı.

1-Yeni bir proje açın.
2-Verdiğim kodu Formun OnCreate olayına yazın.
3-Uygulamayı çalıştırın.

Yukarıdaki işlem adımlarını takip ettiğinizde sorun yoksa, farklı bir yerde yazdığınız kodlar bu durumu etkiliyordur.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(12-09-2018, Saat: 00:05)Orhanlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba, 

Kullandığım Rectangle "TAlignLayout.Center"  olarak ayarladım, Buton ile test ettim. Fakat ekranın ortasında değilde garip bir durumda en sağda çıkıyor bu neden olabilir?

Not: Bilgisayarın ekranı ile ilgili herhangi bir işlem yapmadım paylaşımlı ekran gibi.

procedure TForm1.SifreClick(Sender: TObject);
begin
  RectangleMain.Visible := True;
  RectangleSifre.Align := TAlignLayout.Center;
  RectangleSifre.Visible := True;
end;

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Bana Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. sorunu hatırlattı.
There's no place like 127.0.0.1
Cevaplar için teşekkür ederim.

Yeni bir formda test ettim panel veya rectangle form boşken center dediğimde sorun yok.
Fakat önceki projeden bileşenleri kopyalayıp yeni projeye eklediğimde (kodlar hariç) rectangleyi center yapmama rağmen ekranın sağında kalıyor???
Sorunu buldum fakat çözemedim.
Forumda iki tane Panel var panelleri geçici olarak kaldırdım. Test ettiğimde Rectangle center oluyor. Fakat neden panellerden dolayı ekranın sağına doğru kayıyor anlamadım???

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi