Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GOOGLE ve yazılımlarının dili ?
iyi akşamlar ,

merak ettiğim bir soruya burda cevap bulabilirim sanırım diyerek yazayım dedim  Shy

Google, mobil platformlardaki uygulamalarını hangi programlama dili ile oluşturuyor ?

aklıma gelen ; kendine has bir dildir düşüncesi ama yine de kesin bir cevap öğrenmek istiyorum  Smile
Android tarafında Java, iOS tarafinda Xcode, swift diye hatırlıyorum. Programci arkadaslardan duymuştum.
Alıntı:Kotlin, Java, and C/C++
(12-09-2018, Saat: 21:27)SercanTEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Android tarafında Java, iOS tarafinda Xcode, swift diye hatırlıyorum. Programci arkadaslardan duymuştum.

+1

Sosyal Medya uygulamaları da genelde react kullanıyor.
zamanını ayıran herkese teşekkür ederim  Shy
(12-09-2018, Saat: 20:32)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iyi akşamlar ,

merak ettiğim bir soruya burda cevap bulabilirim sanırım diyerek yazayım dedim  Shy

Google, mobil platformlardaki uygulamalarını hangi programlama dili ile oluşturuyor ?

aklıma gelen ; kendine has bir dildir düşüncesi ama yine de kesin bir cevap öğrenmek istiyorum  Smile

O kendine has dilin adı: GO  Rolleyes

Tabii ki bu tarz şirketlerde tek bir dil kullanılmaz  Wink
(12-09-2018, Saat: 22:37)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12-09-2018, Saat: 21:27)SercanTEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Android tarafında Java, iOS tarafinda Xcode, swift diye hatırlıyorum. Programci arkadaslardan duymuştum.

+1

Sosyal Medya uygulamaları da genelde react kullanıyor.

+1

React kütüphanesi Facebook, AngularJS framework'u Google, Bootstrap Twitter tarafından geliştiriliyor. Allah yardımcıNız (ben bu işten para kazanmadığım için) olsun, her şirket kendi teknolojisini geliştiriyor, adı geçen ürünler birbirinin muadili değil ama tonlarca alternatif var. Javascript dünyasının başı iyice dönmüş olmalı ki Vanilla JS diye bir "şey" çıkarmışlar, bu tarafta da ASM moda olabilir Smile . Velhasıl kelam web tarafında programcılık daha sıkıntılı bana göre, branşınızın kıymetini bilin.

Esas konuyla alakalı olarak da, veri madenciliğinde python kullanıldığı hatta, Google'ın desteği sayesinde python'ın popülaritesi arttığını, kaynaksız söyleyebilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pascal Programlama Dili'nin babası Niklaus Wirth vefat etti csunguray 1 364 06-01-2024, Saat: 23:42
Son Yorum: enigma
  İkinci bir programlama dili olarak ne önerirsiniz? 3ddark 15 5.209 03-12-2020, Saat: 02:57
Son Yorum: mustafaozpinar
  Google Translate büyük ayıp/hata artık ne derseniz adelphiforumz 4 2.965 13-07-2020, Saat: 15:18
Son Yorum: engerex
Big Grin Google Translate İngilizcesi bydelphi 8 4.647 22-05-2020, Saat: 10:46
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
  DelphiCan Google Analytics ve Alexa İstatistikleri TescilsizUzman 5 3.405 12-02-2020, Saat: 17:51
Son Yorum: SimaWB

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi