Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi & FTP txt veri işleme
(28-09-2018, Saat: 00:17)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @quake16

- Yazdıklarınız, takip eden üstteki eleştirilerin ardından gelince doğal olarak farklı anlaşılıyor. Ben de öyle anladım. Yazıklar olsun bana da... Huh

- Burada cevapsız başlık kalmasın diye gücü / zamanı / sabrı yettiğince paylaşım yapmaya uğraşıyor olan herkesi ister istemez dahil ermeyi hakikaten istemiyorsanız, genelleyecek cümlelerden uzak durmak lazım gelir.

- Kendimizden örnek verelim, şahsen kaynak kod yoğun cevaplar yazıyorum. Bir çoğu da hazır lokma olarak görülebilir. Eleştiriler olduğunda mazur görüp yoluma devam ediyorum. Bu durum kulak tıkıyorum anlamına gelmez, daha kapsamlı bakmamı ve foruma olan mesafemi belirliyor.  

- Kaynak azlığı konusuna katılmıyorum. Arayan herkes bilgisi dahilinde kaynağa ulaşabilir. Hiç bilmeyen varsa @"Fesih ARSLAN" kitap sundu, daha uzağa bakmaya gerek var mı ? Dil probleminiz varsa iki tane forum var  DelphiCan  ile DelphiTurkiye.com/Forum. Kişiye özel sorunlar dışında arayıp bulamayacağınız konu olmadığını açıkça söyleyebilirim. Özel durumlarda da buradan kendimiz çözüm üretiyoruz. 

- Youtube için detaylı eğitim videosu hazırlamak sizin için bir kriter olabilir. Kod okumayı -henüz- bilemeyen ve yapısal olarak bu şekilde bir şeyler öğrenen insanlar varsa @Abdullah ILGAZ bu tip bir açığı özveriyle gideriyor anlamına gelir. Ancak bu durum diğer üyeleri olumsuzlayan şekilde kategorize edecek bir skala oluşturmaz. 

- Özetle bu gibi olumsuz anlam doğuracak cümleler emek veren bizleri üzer.

Muharrem Bey

Fesih Bey yazmış olduğu kitapla zaten yıllardır eksik olan bu konudaki büyük açığı giderdiği aşikardır. Forum olarak ta her iki forumu da takip ediyorum. DelphiTurkiye.com dan geçmişte çok fazla yararlandım. Şu anda DelphiCan kadar aktif değil diğer forumlar. Buradaki arkadaşlarında ne kadar hızlı cevap verildiğini zaten konuların yanıtlarına bakıldığında görmek mümkün. Forum adı hatırlamıyorum ama daha önce araştırma yaparken forum üyelerin den biri geçmiş yıllarda yazdığı kaynak kodu paylaşmış ve yorumlarda paylaşımını kınayan bir sürü yazı mevcuttu. Sonuçta oradaki kodu okumayı bilmeyen zaten kullanamayacaktır fakat paylaşmış olduğu kod birçok kişiye güzel bir kaynak olacağı da kesin.
Konunun muhatapları fikirlerini beyan ettiği ve herkesin niyetinin ne olduğunun anlaşıldığı kanaatine vararak, konunun kapanmasının daha uygun olacağını düşünüyorum.
Aksini düşünen, Muhabbet bölümünde yeni bir konu başlığı açarsa, orada kaldığımız yerden devam edebiliriz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 7 Unrar mcuyan 12 484 19-03-2024, Saat: 10:30
Son Yorum: frmman
Lightbulb Delphi 7zip Password lü Dosya Sıkıştırma ve Açma + Bonus RAR5 Desteği frmman 6 262 16-03-2024, Saat: 17:55
Son Yorum: delphi.developer
  IEC 61850 Potokolünden veri alma shooterman 1 413 14-03-2024, Saat: 11:38
Son Yorum: shooterman
  Veri Tabanına Kontrollü Kayıt Yaptırma bünyamin68 15 617 08-03-2024, Saat: 00:06
Son Yorum: TuncayDelphi
  delphi 12 ile TFileStream çalışmıyor aegean 5 424 05-03-2024, Saat: 22:23
Son Yorum: aegean

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi