Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android Derleme Hatası
Arkadaşlar Rad Studio XE 10.2 kurulumu ile birlikte gelen android-ndk-r9c ve android-sdk-windows yeterli gelirmi yoksa developer.android.com'da bulunan sdk ve ndk'larıda yüklemek gerekiyormu?

Teşekkürler
(30-09-2018, Saat: 10:57)burakb44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Arkadaşlar Rad Studio XE 10.2 kurulumu ile birlikte gelen android-ndk-r9c ve android-sdk-windows yeterli gelirmi yoksa developer.android.com'da bulunan sdk ve ndk'larıda yüklemek gerekiyormu?

Teşekkürler
Sensörler için uygulama tasarlamak istediğimde çoğu sensör için NDK sürümü yeterli gelmedi. Ilgili siteden indirdigimde de Delphi kabul etmedi.
(30-09-2018, Saat: 12:05)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(30-09-2018, Saat: 10:57)burakb44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Arkadaşlar Rad Studio XE 10.2 kurulumu ile birlikte gelen android-ndk-r9c ve android-sdk-windows yeterli gelirmi yoksa developer.android.com'da bulunan sdk ve ndk'larıda yüklemek gerekiyormu?

Teşekkürler
Sensörler için uygulama tasarlamak istediğimde çoğu sensör için NDK sürümü yeterli gelmedi. Ilgili siteden indirdigimde de Delphi kabul etmedi.

sizde hangi kütüphaneler yüklü ? sdk ve ndk olarak?
(30-09-2018, Saat: 12:59)burakb44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(30-09-2018, Saat: 12:05)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Sensörler için uygulama tasarlamak istediğimde çoğu sensör için NDK sürümü yeterli gelmedi. Ilgili siteden indirdigimde de Delphi kabul etmedi.

sizde hangi kütüphaneler yüklü ? sdk ve ndk olarak?

Sdk manager 25.2.5, api olarak 27, ndk olarak ki zaten varsayılan olarak o sürüm geliyor hep r9c
Api'leri güncelleyince android 7 için derleme yaptı,
hata sürüm farklılığından kaynaklanıyormuş.
(30-09-2018, Saat: 18:00)burakb44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Api'leri güncelleyince android 7 için derleme yaptı,

Siz Api'yi guncellediginizde ndk da güncelledi mi
(30-09-2018, Saat: 19:09)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(30-09-2018, Saat: 18:00)burakb44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Api'leri güncelleyince android 7 için derleme yaptı,

Siz Api'yi guncellediginizde ndk da güncelledi mi

Şimdi baktım ndk güncellenmiş
(30-09-2018, Saat: 21:21)burakb44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(30-09-2018, Saat: 19:09)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Siz Api'yi guncellediginizde ndk da güncelledi mi

Şimdi baktım ndk güncellenmiş

Siz bana fikir verebilir misiniz? Bende Tokyo Community sürümü var. Varsayılan kurulu gelen 24 SDK manager r9c NDK sürümü var.
Api 27 SDK güncellemesi yaptığımda r9c NDK güncellemiyor. Ne yaptımsa da olmadı şimdiye kadar.  Aşağıda ki konu da benim açtığım bir yardım isteği.  Sizce nerede hata yapıyorum?

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(30-09-2018, Saat: 22:12)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(30-09-2018, Saat: 21:21)burakb44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Şimdi baktım ndk güncellenmiş

Siz bana fikir verebilir misiniz? Bende Tokyo Community sürümü var. Varsayılan kurulu gelen 24 SDK manager r9c NDK sürümü var.
Api 27 SDK güncellemesi yaptığımda r9c NDK güncellemiyor. Ne yaptımsa da olmadı şimdiye kadar.  Aşağıda ki konu da benim açtığım bir yardım isteği.  Sizce nerede hata yapıyorum?

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Hocam tüm kurulumları kaldırdım, rad studio ve android api'lerini, temiz bir kurulum sonrası sadece lazım olan api'yi kurdur problem çözüldü. Api'ler kurulurken bir ihtimal çakışma yapıyor olabilir.
(30-09-2018, Saat: 22:22)burakb44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(30-09-2018, Saat: 22:12)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Siz bana fikir verebilir misiniz? Bende Tokyo Community sürümü var. Varsayılan kurulu gelen 24 SDK manager r9c NDK sürümü var.

Hocam tüm kurulumları kaldırdım, rad studio ve android api'lerini, temiz bir kurulum sonrası sadece lazım olan api'yi kurdur problem çözüldü. Api'ler kurulurken bir ihtimal çakışma yapıyor olabilir.
PC'ye format dahi attım ama bir çözüm yolu buldum sanırım deneyip çözülürse sonucu hem buradan hem konudan benim gibi zorluk yaşayabilecek kişiler için paylaşacağım inşallah.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 10.3 Android Servis Çalışma Sorunu Halil Han Badem 4 1.029 54 dakika önce
Son Yorum: Halil Han Badem
  Listview argument out of range hatası elixir84 7 169 03-10-2019, Saat: 14:41
Son Yorum: elixir84
  IOS Provisioning hatası muratsenocak 4 205 01-10-2019, Saat: 23:06
Son Yorum: gonulali
  Android SDK Manager Güncellemeleri dnzmobile 11 1.984 29-09-2019, Saat: 20:58
Son Yorum: serdar
  Android 7 - android 9 cihankoca 10 387 26-09-2019, Saat: 11:49
Son Yorum: cihankoca

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi