Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
panel sürükleme
panel sürükleme sırasında ekran kartı sürücüsü yüklenmemiş gibi titreyerek gidiyor.. bunun çözümü nedir?

procedure TForm9.Panel_DublorMouseMove(Sender: TObject; Shift: TShiftState; X,
  Y: Integer);

Panel_Dublor.Left := OrjImageFarkPoint.X + X - OrjImageMousePoint.X - xiMarjinX;
Panel_Dublor.Top  := OrjImageFarkPoint.Y + Y - OrjImageMousePoint.Y - xiMarjinY;
end;
Merhaba.

procedure TAna_Form.Hatirlatma_PanelMouseDown(Sender: TObject;
 Button: TMouseButton; Shift: TShiftState; X, Y: Integer);
Const
Tasi=$F012;
begin
ReleaseCapture;
Hatirlatma_Panel.Perform(WM_SYSCOMMAND,Tasi,0);
end;

Ben bu şekilde kullanıyorum ve belirttiğiniz sorun oluşmuyor.
Bazen daha ileriye ulaşmak için bir kaç adım geri gitmek mecburidir. Çünkü en ileri sıçrayışlar iki adım geriden başlar.
mrmarman değerli hocam "Mouse_ile_Image_Tasima_Ornegi" adlı projenizi buldum onu benim projeme entegre edecemki çalışma prensibi aynı ancak yukarda bahsettiğim sorun mevcut idi..
ihlalcoban adli kullancının vermiş olduğu kod ile sorun ortdan kalkıyor ancak bu sefer image yer değiştirme işlemi gerçekleşmiyor
Resim taşınan formun OnCreate eventine 

self.DoubleBuffered := True;

satırını ekleyin. Sorununuza bir nebze faydası olacaktır. Bir de taşınan resimlerin boyutlarının küçük olmasını tercih etmenizi salık veririm.

vnnfe31ryxwmizfer1om.gif
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

(12-10-2018, Saat: 16:56)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Resim taşınan formun OnCreate eventine 

self.DoubleBuffered := True;

satırını ekleyin. Sorununuza bir nebze faydası olacaktır. Bir de taşınan resimlerin boyutlarının küçük olmasını tercih etmenizi salık veririm.

vnnfe31ryxwmizfer1om.gif
çok teşkkür ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Panel ve çözünürlük Lord_Ares 9 1.924 01-01-2019, Saat: 22:15
Son Yorum: Invasion
  PageControl e sabit panel eklenebilirmi cinarbil 9 1.217 29-06-2018, Saat: 09:59
Son Yorum: cinarbil
  Değer döndüren panel Lord_Ares 11 2.531 26-09-2017, Saat: 15:19
Son Yorum: Lord_Ares
Question Graphics32 companent PaintBox32 panel sabitleme. Shou 12 5.881 08-08-2016, Saat: 23:30
Son Yorum: Shou

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi