Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
panel sürükleme
panel sürükleme sırasında ekran kartı sürücüsü yüklenmemiş gibi titreyerek gidiyor.. bunun çözümü nedir?

procedure TForm9.Panel_DublorMouseMove(Sender: TObject; Shift: TShiftState; X,
  Y: Integer);

Panel_Dublor.Left := OrjImageFarkPoint.X + X - OrjImageMousePoint.X - xiMarjinX;
Panel_Dublor.Top  := OrjImageFarkPoint.Y + Y - OrjImageMousePoint.Y - xiMarjinY;
end;
Merhaba.

procedure TAna_Form.Hatirlatma_PanelMouseDown(Sender: TObject;
 Button: TMouseButton; Shift: TShiftState; X, Y: Integer);
Const
Tasi=$F012;
begin
ReleaseCapture;
Hatirlatma_Panel.Perform(WM_SYSCOMMAND,Tasi,0);
end;

Ben bu şekilde kullanıyorum ve belirttiğiniz sorun oluşmuyor.
Bazen daha ileriye ulaşmak için bir kaç adım geri gitmek mecburidir. Çünkü en ileri sıçrayışlar iki adım geriden başlar.
mrmarman değerli hocam "Mouse_ile_Image_Tasima_Ornegi" adlı projenizi buldum onu benim projeme entegre edecemki çalışma prensibi aynı ancak yukarda bahsettiğim sorun mevcut idi..
ihlalcoban adli kullancının vermiş olduğu kod ile sorun ortdan kalkıyor ancak bu sefer image yer değiştirme işlemi gerçekleşmiyor
Resim taşınan formun OnCreate eventine 

self.DoubleBuffered := True;

satırını ekleyin. Sorununuza bir nebze faydası olacaktır. Bir de taşınan resimlerin boyutlarının küçük olmasını tercih etmenizi salık veririm.

vnnfe31ryxwmizfer1om.gif
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(12-10-2018, Saat: 16:56)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Resim taşınan formun OnCreate eventine 

self.DoubleBuffered := True;

satırını ekleyin. Sorununuza bir nebze faydası olacaktır. Bir de taşınan resimlerin boyutlarının küçük olmasını tercih etmenizi salık veririm.

vnnfe31ryxwmizfer1om.gif
çok teşkkür ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Panel rengi Husv 3 1.187 20-12-2021, Saat: 20:48
Son Yorum: engerex
  panel görüntüsünü alıp veritabanına kaydetme erdogan 4 2.864 03-05-2020, Saat: 13:39
Son Yorum: erdogan
  Form yada panel içinde taşıma info@guzelceker.com 2 2.184 13-12-2019, Saat: 15:15
Son Yorum: ozcanm
  panel resize ve move > diğer panele yapışma yokmu bi üstad? info@guzelceker.com 0 1.121 05-12-2019, Saat: 10:32
Son Yorum: info@guzelceker.com
  Panel ve çözünürlük Lord_Ares 9 7.317 01-01-2019, Saat: 22:15
Son Yorum: Invasion

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi