Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
firebird bağlantı hatası.
#1
s.a.
2012 yılından beri geliştirdiğimiz ve işyerinde kullandığımız veritabanı firebird olan bir programımız var.  sistemimize yeni yeni thin client pc ler eklenmeye başladı. bu thin client pc ler sürekli bağlantı kesilip ekte gönderdiğim hatayı alıyorum. normal kasalı pc lerde bir sorun yok. bir kaç yerde vt deki tabloları * açtırdığım yerler var ondan olabilirmi yok sa başka bir nedenimi var. hayırlı günler.


Ek Dosyalar Resimler
   
Cevapla
#2
bence sorunun kaynağı için cihazlara yönelmelisiniz diğer sorun olmayan cihazlarla aynı networkte olup onlarda sorun olmayıp yenilerde oluyor ise network kartında veya bir güvenlik duvarında takılıyor olabilir.
Cevapla
#3
sorun olan cihazlar hep thin client hocam. güvenlik duvarında olsa hiç giremeyiz. programı bir süre kullanıyoruz. bazen 1 dakika sonra bazen 5 dakika sonra o hatayı alıyoruz.
Cevapla
#4
Bu cihazlarda wifi de var mı?
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
Cevapla
#5
thin client cihazlarda wifi yok.bir ekran, bir klavye gibi bişi. bir tane küçük kutu var.uyduruk bişi.hepsi server e bağlanıp ordan çalışıyorlar. Ağ bağlantısı olmadığı zaman bilgisayarında olmuyor.
Cevapla
#6
Nerde oturum açıyorsun Kullanıcıların Yetkilerini Kontrol ettin mi Administrator olarak oturum açıp bir müddet denesene sonuç ne olacak .
Procedure CoffeeControl(Sender: TObject);
Var
  Coffee : TMycoffee;
Begin
  Coffee := TMyCoffee.create(Nil);
  Try
    if Coffee.EMpty then
      Coffe.refill(50);
    ELse
      Coffee.Drink
  Finally
      Coffee.Free;
  End;
End;
Cevapla
#7
Çok büyük olasılık ile network iletişiminde anlık kopmalar, dalgalanmalar oluyordur. Öncelikle kabloları kontrol edin, ardından tüm network'te bir problem olup olamayacağını değerlendirin. Switch var ise onu da kontol edebilirsiniz.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
WWW
Cevapla
#8
server üzerinde 10 un üzerinde sanal server var. orada oturum açılıyor. administrator olarak açmayı deneyip bilgi yazıcam.
Cevapla
#9
(07-10-2016, Saat: 15:48)Kamuran Alpkaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.sorun olan cihazlar hep thin client hocam. güvenlik duvarında olsa hiç giremeyiz. programı bir süre kullanıyoruz. bazen 1 dakika sonra bazen 5 dakika sonra o hatayı alıyoruz.

Merhaba,
Programınızın çalıştıktan bir süre sonra bağlantı hatasını vermesi, ThinClient'ın NetWork'ünde bir sıkıntı olduğunu gösteriyor.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
WWW
Cevapla
#10
Think Client larda internet Kopmaları bu hatalara neden olmaz. sanal server lerin ağ configurationlarını Kontrol etmeniz gerekli.
tecrübelerime dayanarak thin client de ağ kopması sadece Uzak masaüstü bağlantısını kesiyor tekrar açtığın zaman kaldığın yerden devam edebiliyorsun. Birde sistem kendini uyku moduna alabilir ondan sonra Bu hatayı alırsın ki zaten sen demişsin 5 dk sonra veriyor diye bu ihtimalde çürüyor.
Procedure CoffeeControl(Sender: TObject);
Var
  Coffee : TMycoffee;
Begin
  Coffee := TMyCoffee.create(Nil);
  Try
    if Coffee.EMpty then
      Coffe.refill(50);
    ELse
      Coffee.Drink
  Finally
      Coffee.Free;
  End;
End;
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FIREBIRD facebook GROUP daveti softdestek 8 195 7 saat önce
Son Yorum: boreas
  Firebird Trigger'a parametre gönderme esistem 3 739 15-10-2019, Saat: 22:17
Son Yorum: Aktolgali
  Firebird ile aynı server içindeki iki ayrı database deki tablolar arasında select serkansirin001@gmail.com 6 322 03-09-2019, Saat: 01:05
Son Yorum: mcuyan
  Visual Studio Code kullanıcıları için Firebird Eklentisi rmzgenius 2 363 31-05-2019, Saat: 10:32
Son Yorum: edo
  Firebird Database Oluşturma SercanTEK 6 702 30-05-2019, Saat: 09:18
Son Yorum: rmzgeniusKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi