Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
firebird bağlantı hatası.
Administratorle de açtım 10 dakika sonra attı.
(07-10-2016, Saat: 16:35)Kamuran Alpkaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Administratorle de açtım 10 dakika sonra attı.

O zaman servere Ping atarmısınız
Cmd
Ping 192.168.2.1 -t Serverinizin ip si
Ne sıklıkla iletişim kesilecek ağda sorun olup olmadığını kontrol edelim
Procedure CoffeeControl(Sender: TObject);
Var
  Coffee : TMycoffee;
Begin
  Coffee := TMyCoffee.create(Nil);
  Try
    if Coffee.EMpty then
      Coffe.refill(50);
    ELse
      Coffee.Drink
  Finally
      Coffee.Free;
  End;
End;
daha önce ping attık hiç kesinti yok. kullanıcı sayısının çokluğu neden olabilirmi?

ilginize teşekkür ederim. çıkmam lazım arkadaşlar.
Kullanıcı ile alakalı olduğunu sanmıyorum o zaman thin client ler sistemden çıkartın tek bir tanesi çalışsın sonuç ne olacak Kullanıcı sayısınada Bakmış oluruz hem.
Procedure CoffeeControl(Sender: TObject);
Var
  Coffee : TMycoffee;
Begin
  Coffee := TMyCoffee.create(Nil);
  Try
    if Coffee.EMpty then
      Coffe.refill(50);
    ELse
      Coffee.Drink
  Finally
      Coffee.Free;
  End;
End;
yine de ping attım hiç kesinti yok.
(07-10-2016, Saat: 16:26)Kostebech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Think Client larda internet Kopmaları bu hatalara neden olmaz. sanal server lerin ağ configurationlarını Kontrol etmeniz gerekli.
tecrübelerime dayanarak thin client de ağ kopması sadece Uzak masaüstü bağlantısını kesiyor tekrar açtığın zaman kaldığın yerden devam edebiliyorsun. Birde sistem kendini uyku moduna alabilir ondan sonra Bu hatayı alırsın ki zaten sen demişsin 5 dk sonra veriyor diye bu ihtimalde çürüyor.

Bu sistemi bir kez gördüm detaylarını bilmiyorum ama bahsettiğiniz gibi bir sıkıntı olması muhtemel. Sonuçta bir sistemi birçok kullanıcı paylaşıyor ve sistem tasarrufu için bahsetmiş olduğunuz uyku modu gibi durumların olması muhtemel.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
Bu hata mesajı ile ilgili benim de bir tecrübem var. Ana bilgisayarın bağlı olduğu Switch'de problem varmış ve ağa düzgün bağlı değilmiş. Ben o şekilde sıkıntıyı aştım.
Firebird Sık sorulan sorular sitesinde de ana bilgisayarın veya firebird 'ün çökmüş olabileceğinden bahsediliyor.

Alıntı:This error shows up when you lost connection to the Firebird server. Common causes are:

a) someone rebooted or restarted the server
b) Firebird server crashed

Kaynak : Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Temiz bir firebird kurulumu yapmayı deneyebilirsin. Yalnız firebird'ü bilgisayardan kaldırdığın zaman FIREBIRD klasörleri bazen sistemde kalabiliyor. Bir de Windows\system32 ile Windows\syswow64 klasörlerinde GDS32.DLL dosyalarının da silindiğine emin ol lütfen. Ondan sonra yeniden bir firebird kurmanı tavsiye ederim.

E.O.F.  (End Of Fun )
Rolleyes

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FIREBIRD facebook GROUP daveti softdestek 8 199 10 saat önce
Son Yorum: boreas
  Firebird Trigger'a parametre gönderme esistem 3 741 15-10-2019, Saat: 22:17
Son Yorum: Aktolgali
  Firebird ile aynı server içindeki iki ayrı database deki tablolar arasında select serkansirin001@gmail.com 6 322 03-09-2019, Saat: 01:05
Son Yorum: mcuyan
  Visual Studio Code kullanıcıları için Firebird Eklentisi rmzgenius 2 363 31-05-2019, Saat: 10:32
Son Yorum: edo
  Firebird Database Oluşturma SercanTEK 6 702 30-05-2019, Saat: 09:18
Son Yorum: rmzgenius

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi