Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kitap Fiyatı
Merhaba,
Bir çoğunuzun da değindiği fiyat konusunda, kitap basım ve yayın sponsorumuz BTG ile görüşerek net bir fiyat almaya çalıştım. 
Baskı maliyetinin artması, kitabın renkli olması gibi nedenlerden dolayı fiyat oldukça yükseltilmiş durumda.
Hatta bu konuda yaklaşık 11 ay önce yaptığım bir araştırma sonucunda maliyetin oldukça yüksek olacağını tahmin etmişim. (bknz.
Kişisel geliştirici veya bir öğrencinin alması imkansız gibi birşey. 
Bu durumda benim sizlere daha önce duyurmuş olduğum fiyat oldukça düşük kaldı. Bir çoğunuz da bu fiyata güvenerek bir beklenti içerisine girdi. 
Aslında net fiyat ortaya çıkmadan, kitap tanıtımında fiyat belirtmemeliydim. 
Benden kaynaklı bu mağduriyeti önlemek adına aşağıdaki Ön Sipariş Listesine dahil olan tüm DelphiCan'lar belirttiğim fiyattan kitabını alacaklar. 
Tek mahcubiyetim daha önce taahhüt etmiş olduğum kargo bedeli olacaktır. 

Bu kapsamda ön siparişler için detay aşağıdaki gibi olacaktır.
* Ön siparişe dahil olup ödeme yapmayanlar da bu kapsamdadır. Yani 40 TL + kargo bedeli ödemeleri yeterli olacaktır.
* Ön siparişe dahi olup, ödeme yapanlar için kitap karşı taraf ödemeli gönderilecektir. 
 *Ön siparişe dahil olup, henüz ödeme yapmayan arkadaşlar yalnızca kitap bedelini ödeyebilir ya da kitap+kargo bedelini ödeyebilir. 
   Kargo bedelinin gönderilmemesi durumunda, kargo bedeli karşı taraf ödemeli olarak gönderilecektir.

Kitabın asıl fiyatını muhtemelen BTG duyuracaktır.

Peki bu kadar yüksek fiyatla, kitabı geniş kitlelere nasıl yayacağız, ya da en önemlisi geleceğimizin teminatı öğrenciler bu kitabı nasıl alacak? 

Bu kapsamda ikinci bir model düşünülüyor.
Bir yıllık abonelik sistemine dayanan ücretli online eğitim (tahmini aylık birkaç eğitim şeklinde) olacak. Bu aboneliğe sahip herkese kitabın dijital sürümü ücretsiz olarak verilecek.
@"Fesih ARSLAN" hocam enflasyon durumu ortada, ön siparişten dolayı arada ciddi bir fark olabileceği kanaatindeyim. Sonuçta bir emek var mağduriyet yaratmamak için aradaki farkı belirleyin, geçebilecek durumda olanlar bence eft ile geçsin.
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
Ön sipariş veren biri olarak bu durumu tahmin ettiğimden ödeme yapmamıştım. @"Fesih ARSLAN" kargo bedeli belli oldu mu, ödemeyi ona göre yapalım?
(21-10-2018, Saat: 13:14)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN"  hocam enflasyon durumu ortada, ön siparişten dolayı arada ciddi bir fark olabileceği kanaatindeyim. Sonuçta bir emek var mağduriyet yaratmamak için aradaki farkı belirleyin, geçebilecek durumda olanlar bence eft ile geçsin.

Ön siparişler için fark talebim olmayacak.
Ptt'de kitap gönderimi 3 TL idi ,

Geçen sene bir arkadaşım bir belge gönderecekti , belgeyi okuduğu bir kitabın içerisine koyup gönderdi , belge gönderimi 8.5 TL iken kitap gönderimi 3 TL imiş.

Güncel olarak bir araştırın bence bu durumu Wink

Ek olarak kitap yazarları vergi dairesinden vergi muafiyeti belgesi alarak , ptt hesabı açarak kitapları kapıda ödeme yöntemi ile gönderebiliyorlar.
Fesih bey satış noktaları neresi belli oldu mu?
Destek katkı olması adına bende sipariş vermek istiyorum. Ön sipariş te bulunmadım.
PostgreSQL - Linux - Delphi, Poliüretan
kargo bedelini belirtirseniz ödeme geçelim yada ön ödemeli uygun bir yer ile gönderim yaparsınız PTT Kargo gibi
Kitap gönderimini BTG mi yapacak , Siz mi ?
@"Fesih ARSLAN" Hocam nacizane önerim kitabın dijital baskısını kimseye vermeyin.
Hepimizin malumu dijital baskı çok hızlı yayılır emeğinize yazık günah.
Bu kitap için ne kadar uğraştığınızı az çok buradaki eskiler iyi biliyor.
Kimse piyasaların bu durumda olacağını bu noktaya geleceğini ön göremezdir.
Elde olmayan nedenlerle 1 kişinin, 50 kişinin yükünü karşılaması çok da doğru değil düşüncesindeyim.
Yükü belli oranda paylaşmanızı öneririm.
Kendi adıma hak geçmemesi için ön sipariş bile vermiş olsam aradaki farkı ödemeyi uygun görürüm.
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Bence de dijital sürüm büyük bir risk. Ortam; Allah korusun emeklerinizi bir anda hiç edebilir. Bir defa pdf olarak çıkması kitabinizin satılması önünde büyük bir engel potansiyeli taşıyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  3-Kitap Kargo Takip - Gönderi Tarihi: 13.02.2019 TescilsizUzman 21 13.538 22-07-2022, Saat: 13:58
Son Yorum: memur603
  Embarcadero Üzerinden Kitap Satışımız Başladı TescilsizUzman 24 15.304 07-01-2022, Saat: 13:27
Son Yorum: CesuR
  Yeni Kaynak Kitap İhtiyacı TescilsizUzman 126 95.375 21-01-2020, Saat: 12:28
Son Yorum: Heisenberg
  Kitap Eğitim Programı TescilsizUzman 10 7.553 06-09-2019, Saat: 16:42
Son Yorum: hasangoktas
  Kitap Örnek Uygulamaları TescilsizUzman 14 10.064 08-08-2019, Saat: 09:11
Son Yorum: TescilsizUzman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi