Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konulara Nasıl Resim Yüklenmeli
Herkese merhaba,

Daha önceki açtığım konuların resim ve giflerin ölmüş olduğunu gördüm. Resim eklemek için hızlı resim yükle sayfasını kullanıyordum. Bir üyeliğim yok o sitede. Bu yüzden belkide bir süre sonra resimler siliniyor. 

Açtığım konuları güncellemek ve resimleri de tekrar yüklemek istiyorum.

Forumun kendi resim yüklemesini denemiştim, fakat yoruma eklerken çok küçülüyordu sanırım resmin görseli. Resimleri veya gifleri foruma eklerken nasıl bir yol izlemeliyim.
ben bu siteyi kullanıyorum.

eklediğin bir resmin url'sini alıp formun konu oluşturma bölümündeki araçlardan resim ekle kısmına yapıştır hepsi bu kadar  Shy

o site gibi bir çok aynı site var umarım aynı site değildir bahsi geçen çünkü sorun yaşamadım hiç  Smile
(30-10-2018, Saat: 10:10)witalihakko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba,

Daha önceki açtığım konuların resim ve giflerin ölmüş olduğunu gördüm. Resim eklemek için hızlı resim yükle sayfasını kullanıyordum. Bir üyeliğim yok o sitede. Bu yüzden belkide bir süre sonra resimler siliniyor. 

Forumun kendi resim yüklemesini denemiştim, fakat yoruma eklerken çok küçülüyordu sanırım resmin görseli. Resimleri veya gifleri foruma eklerken nasıl bir yol izlemeliyim.

Hangi harici resim upload servisini kullanırsak kullanalım; bu sorun kendi sunucumuza yüklenmediği sürece devam edecektir. 
Bu konuda formda daha önce bir konu başlığı açılmış ve birçok öneri sunulmuştu. @SimaWB 'in de bu konuda çözüm üreten bir makalesi vardı.
Benim önerim ise bir eklenti ile mesaj editörümüz üzerinden kendi sunucumuza upload etmemizdir. 
Bu konuda (eklenti geliştirme veya hazır eklenti sunma) desteğe ihtiyacımız var.
(30-10-2018, Saat: 10:10)witalihakko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba,

Sanırım eklentiye ihtiyaç duymadan başardık. (Editörün dosya ekleme ayarlarında büyük resim gösterme özelliğini etkinleştirdik)
Burada nasıl yapılacağını gösterdim: Forma Resim Nasıl Yüklenir?
imgbb, imgur vs. hangi servisi kullanırsanız kullanın mutlaka üye olun ve üyeliğiniz üzerinden yükleme yapın. Yıllar sonra arşiviniz hala elinizde.
(30-10-2018, Saat: 10:18)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben bu siteyi kullanıyorum.

eklediğin bir resmin url'sini alıp formun konu oluşturma bölümündeki araçlardan resim ekle kısmına yapıştır hepsi bu kadar  Shy

o site gibi bir çok aynı site var umarım aynı site değildir bahsi geçen çünkü sorun yaşamadım hiç  Smile

Alıntı:Yüklemiş Olduğum Görüntüler Ne kadar Sürede Kaldırılır ?
Resimleriniz yükleme tarihinden itibaren 1 Yıl sonra sistemden otomatik olarak silinecektir.

1 yıl görüntülenmeyen resimler olarak bahsetmemiş. Direk 1 yıl diyor. Doğru mu?
(30-10-2018, Saat: 12:12)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: imgbb, imgur vs. hangi servisi kullanırsanız kullanın mutlaka üye olun ve üyeliğiniz üzerinden yükleme yapın. Yıllar sonra arşiviniz hala elinizde.
(30-10-2018, Saat: 10:18)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben bu siteyi kullanıyorum.

Alıntı:Yüklemiş Olduğum Görüntüler Ne kadar Sürede Kaldırılır ?
Resimleriniz yükleme tarihinden itibaren 1 Yıl sonra sistemden otomatik olarak silinecektir.

1 yıl görüntülenmeyen resimler olarak bahsetmemiş. Direk 1 yıl diyor. Doğru mu?

evet direkt bir sınır belirlemiş adamlar.
@"Fesih ARSLAN"  hocam, 

Daha önce de bir konu açıp belirttiğim gibi bu kısıtlama ciddi anlamda yetersiz ve sanırım devamlı foruma bir şeyler ekleyen arkadaşlar için yetersiz kalıyordur.

Alıntı:Şu anda kullanmış olduğunuz toplam ek dosya boyutu:[190,81 KB] Geriye kalan kullanım hakkınız: [4,88 MB] [Yüklediğim dosyaları göster]

O yüzden bu sınırlamanın toplam limit olarak değil, her bir dosya için maksimum çözünürlük (resim dosyaları için) + dosya boyutu şeklinde olması gerekir. Böyle bir limit olacaksa bu en fazla mesaj bazlı bir limit olmalı, forumdaki toplam kullanım için 5 MB yetersiz bir kapasite malesef  Rolleyes
Son günlerde iyice farkettiğim bir durum;
Hızlı resim yurtdışı trafiğine kapalı. Haliyle yurtdışından ziyaretçiler ve VPN kullananlar Hızlı resim (ve vb) engel koyan sitelerden eklenen resimleri göremiyor. Buda kırık resim linki izlenimi verip kaliteyi epey düşürüyor.
Yerli veya yabancı; Bazı siteler beeli süre gösterim olmayan resimleri siliyor. Bazıları da üyeliksiz eklenenleri belli süre sonra siliyor.
Büyük karmaşalar olmadn resim işine bir standart getirilmeli.
Kapsitesi 5 MB olan forum resim sistemi kısa sürede dolacaktır.
Resimler ücretsiz üyelikte olsa resim üyelikli hesapla eklenmeli düşüncesindeyim.
veya sizin önerileriniz.
Anasayfadaki son mesajlar listesinde son 11 mesaj gösteriliyor ve oradan aldığım örnekler aşağıda. Son 11 mesajın son sayfasını incelediğimde 6 mesajda ilgisi sorun var. Buda %55.
4 mesaj son 8 saate ait. Mesajın biri 1 yıl öncesine ait ama konudaki son mesajlar bugün atılmış ve gösterilmeyen resimlerde son sayfada.

(Mesaj sahiplerinin anlayışına sığınarak mesaj zamanı ve gösterilmeyen resim kısmını alıntıladım. Mesaj sahipleri ve mesaj içeriği ile ilgili bir eleştirim yok. Güncel konularda resimlerin gösterimi ile ilgili sıkıntıya vurgu yapmak istiyorum.)
(Umarım aşağıdaki resim görülüyordur. : ) )

image.png
(30-10-2018, Saat: 13:21)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN"  hocam, 

Daha önce de bir konu açıp belirttiğim gibi bu kısıtlama ciddi anlamda yetersiz ve sanırım devamlı foruma bir şeyler ekleyen arkadaşlar için yetersiz kalıyordur.

Alıntı:Şu anda kullanmış olduğunuz toplam ek dosya boyutu:[190,81 KB] Geriye kalan kullanım hakkınız: [4,88 MB] [Yüklediğim dosyaları göster]

O yüzden bu sınırlamanın toplam limit olarak değil, her bir dosya için maksimum çözünürlük (resim dosyaları için) + dosya boyutu şeklinde olması gerekir. Böyle bir limit olacaksa bu en fazla mesaj bazlı bir limit olmalı, forumdaki toplam kullanım için 5 MB yetersiz bir kapasite malesef  Rolleyes

Merhaba,
Öncelikle öneriniz ve hassasiyetiniz için teşekkür ederim.
Formumuzda, dosya yükleme anında kontrol sağlayamıyoruz. Bunun için bir eklenti geliştirmek (belki de yapılmışı vardır) gerekiyor.
Yönetim arayüzümüzde yalnızca dosya limiti belirleyebiliyoruz. Bu limiti optimum bir seviyede tutmak gerekiyor. 
Bunun için veya daha farklı bir öneriniz varsa değerlendirebiliriz.

(08-02-2019, Saat: 21:03)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son günlerde iyice farkettiğim bir durum;
Hızlı resim yurtdışı trafiğine kapalı. Haliyle yurtdışından ziyaretçiler ve VPN kullananlar Hızlı resim (ve vb) engel koyan sitelerden eklenen resimleri göremiyor. Buda kırık resim linki izlenimi verip kaliteyi epey düşürüyor.
Yerli veya yabancı; Bazı siteler beeli süre gösterim olmayan resimleri siliyor. Bazıları da üyeliksiz eklenenleri belli süre sonra siliyor.
Büyük karmaşalar olmadn resim işine bir standart getirilmeli.
Kapsitesi 5 MB olan forum resim sistemi kısa sürede dolacaktır.
Resimler ücretsiz üyelikte olsa resim üyelikli hesapla eklenmeli düşüncesindeyim.
veya sizin önerileriniz.
Anasayfadaki son mesajlar listesinde son 11 mesaj gösteriliyor ve oradan aldığım örnekler aşağıda. Son 11 mesajın son sayfasını incelediğimde 6 mesajda ilgisi sorun var. Buda %55.
4 mesaj son 8 saate ait. Mesajın biri 1 yıl öncesine ait ama konudaki son mesajlar bugün atılmış ve gösterilmeyen resimlerde son sayfada.

(Mesaj sahiplerinin anlayışına sığınarak mesaj zamanı ve gösterilmeyen resim kısmını alıntıladım. Mesaj sahipleri ve mesaj içeriği ile ilgili bir eleştirim yok. Güncel konularda resimlerin gösterimi ile ilgili sıkıntıya vurgu yapmak istiyorum.)
(Umarım aşağıdaki resim görülüyordur. : ) )

image.png

Bu konuda (resm veya dosyaların forma nasıl ekleneceği), bir çok defa yorum yapıldı. Sonuç olarak; harici sunucu ve sitelerden bağımsız, doğrudan DelphiCan hostingi üzerine yüklenmesinin daha uygun olacağı kanaatine varmıştık.
Forma Resim Nasıl Yüklenir?
Bu husus daha önce konuşuldu. (Benim gibi) VPN kullanan kullanıcıların erişimine takılmayacağı imgur'u kullanmak avantajlı olacaktır ancak bu kez ülkemiz tarafından engellenen sayfalar görüntülenemeyecek. Kendi platformumuza yükleme de karar kalmıştık.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yazdığınız programlara nasıl görsellik katıyorsunuz ?? power 24 4.708 18-10-2022, Saat: 19:33
Son Yorum: power
  Forma Resim Nasıl Yüklenir? TescilsizUzman 1 4.860 30-10-2018, Saat: 14:57
Son Yorum: ssahinoglu
  Bir takım mı kursak nasıl yapabiliriz? hakanharbeli 0 2.150 21-10-2018, Saat: 17:19
Son Yorum: hakanharbeli
  Nasıl program yazmalıyım ? seci20 3 3.398 11-03-2018, Saat: 07:34
Son Yorum: seci20
  Konu & Yorumlara Eklenen Resim Sınırı TescilsizUzman 0 1.943 29-08-2016, Saat: 09:25
Son Yorum: TescilsizUzman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi