Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konulara Nasıl Resim Yüklenmeli
Şu an aklıma geldi, henüz araştırmadım.

API desteği sayesinde Cloudinary kullanıyorum. Hatta forumda @SimaWB sayesinde haberim olmuş ve kodlarını toplu resim gönderme şeklinde revize etmiştik.

Sorum: acaba bu sistem site içine monte edilebilir mi diye düşündüm. Yani anonim bir eposta vs ile hesap açıp, forumda başlığa resim ekle deyince oraya gönderio linkini alan ve mesaja linkini ekleyen bir mekanizma. 
Uygunsuz içerik riski forum başlığını görenler ve moderasyon takımı ile kontrol altında olacağından delphican adına dahi olabilir. 

Forum resimlerine özgü bir model olmakla birlikte host veri yükü de zarar görmez

Kendi sitesinde örnek verilmiş.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. ve html destek
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

(09-02-2019, Saat: 10:51)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Şu an aklıma geldi, henüz araştırmadım.

API desteği sayesinde Cloudinary kullanıyorum. Hatta forumda @SimaWB sayesinde haberim olmuş ve kodlarını toplu resim gönderme şeklinde revize etmiştik.

Sorum: acaba bu sistem site içine monte edilebilir mi diye düşündüm. Yani anonim bir eposta vs ile hesap açıp, forumda başlığa resim ekle deyince oraya gönderio linkini alan ve mesaja linkini ekleyen bir mekanizma. 
Uygunsuz içerik riski forum başlığını görenler ve moderasyon takımı ile kontrol altında olacağından delphican adına dahi olabilir. 

Forum resimlerine özgü bir model olmakla birlikte host veri yükü de zarar görmez

Kendi sitesinde örnek verilmiş.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. ve html destek
Bende SimaWB sayesinde öğrenmiştim o günden sonra hep onu kullandım şu anda ufak bir register sorunum var ama sanırım yakında hallederim. Diğer kullandığım hizliresim , resimyukle , dosya.co gibi sitelere  göre çok daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum.
Resimleri delphican dışında bir yerde host etmek sitenin seosuna zararlı ama bunu da göz önünde bulundurmak lazım
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
zaten dışarıda host dışında alternatif var mı üstadım  Smile

Ama diyorsan ki, eskiden resim koyamayan çoktu az kişi bu beceriye sahipti ve SEO istatistiklerini etkilemiyordu, şimdi bu oran yerel kod desteği aracılığıyla resim ekleme imkanı ile artacak SEO istatistiklerini etkileyecek seviyeye ulaşacak ona bir sözüm yok.  Rolleyes
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Mybb için ImgBB. ImgBB'nin kendi yayınladığı orjina JavaScripti bazalıyor. (diğer resim upload sağlayıcılar için de benzerleri mevcut.)

Upload ekranında 3 seçenek var.
1.) Bilgisayardan yükleme
2.) URLden yükleme 
3.) Kopyala yapıştır ile yükleme (paint veya photoshop gibi resim düzenleme yazılımında hazırladığınız resmi kopyalayıp sayfada Ctrl+V yapıyorsunuz yada webde URLsini alamadığınız bir resmi sağ klik kopyala ve yapıştır.)

En güzel yanlarından biri eğer imgbb hesabınız açık ise resim hesabınıza yükleniyor.

Gördüğüm tek dezavantajı tıklanabilir resim yükleniyor.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

687474703a2f2f73696d6762622e636f6d2f696d...312e706e67

687474703a2f2f73696d6762622e636f6d2f696d...322e706e67

687474703a2f2f73696d6762622e636f6d2f696d...332e706e67
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Forma Resim Nasıl Yüklenir? Fesih ARSLAN 1 555 30-10-2018, Saat: 14:57
Son Yorum: ssahinoglu
  Bir takım mı kursak nasıl yapabiliriz? hakanharbeli 1 515 21-10-2018, Saat: 18:55
Son Yorum: dicle_gsm
  Nasıl program yazmalıyım ? seci20 3 944 11-03-2018, Saat: 07:34
Son Yorum: seci20
  Konu & Yorumlara Eklenen Resim Sınırı Fesih ARSLAN 0 634 29-08-2016, Saat: 09:25
Son Yorum: Fesih ARSLAN

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi