Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linq Kullanım
Üçüncü nesil eklentiler kullanmadan Delphi'de Linq kullanabiliyormuyuz ?
Linq'yu DotNet'te dil destekliyor. Delphi'de bunun uyarlamaları var,

Select(<parametreler>).Where(<parametreler>).OrderBy(<parametreler>) gibi.

Ben kullanmadım ancak anlatanlar UniDac'ın yeni entity developer sisteminde böyle çok güzel bir yapı kurulduğunu söylüyorlar.
Ücretli bir uygulama, C# ve Java'da çok yararlı bir özelliğin Delphi 'de de ücretsiz olması gerekir.
(07-11-2018, Saat: 09:36)sebahattin.koc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Ücretli bir uygulama, C# ve Java'da çok yararlı bir özelliğin Delphi 'de de ücretsiz olması gerekir.

LinQ'nun, Java'da bir karşılığı yok diye biliyorum? Delphi'de bu özelliğin built-in olması konusunda katılıyorum ama daha önce seminerlerde bunu sorduğumda net bir şekilde böyle bir planları olmadığını belirtmişlerdi.
Java 8 ile birlikte Stream başlığıyla geldi.
(06-11-2018, Saat: 17:26)sebahattin.koc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Üçüncü nesil eklentiler kullanmadan Delphi'de Linq kullanabiliyormuyuz ?

Hayır. Fakat ilgileniyorsanız şöyle ücretsiz framework ler mevcut. İncelemenizi tavsiye ederim.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
PostgreSQL - Linux - Delphi, Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Uses Kullanım Hakkında hi_selamlar 2 567 02-08-2018, Saat: 23:42
Son Yorum: hi_selamlar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi