Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Resim Buton
Arkadaşlar Selam. Bir sorum var.
Mobil uygulama yaparken forma bir resim ekliyorum. o resmin üzerinden benim oluşturduğum butonlar var. o butonlara basmayı nasıl sağlayabilirim? 
Formdayken resmin üzerine buton ekliyorum ama telefonda baktığımda butonlar sağa sola kaymış oluyor. 
Yani resmin üzerindeki şeklin tam oraya btonu nasıl yerleştirebilirim her ekranda düzgün görünecek şekilde? 
Örnek Resim aşağıdaki gibi. Yuvarlakları buton gibi yapacağım
Ll7B8o.jpg

Bilmem anlatabildim mi?
Temel kavramlar için Yeni Delphi kitabımız birçok eksiğimizi kapatacaktır. Shy
Hocam Mobilde (FMX) ekran dizaynı için en iyi ayarlamalar GridPanellayout ile yapıyorum. Bildiiğin Grid gibi. Fakat burda Hücre içerisine Visual Componentler yerleştirip align özellikleri verebiliyorsun.

Ben image ları buton gibi kullanmaktan sa, İmage özelliği olan buton kullanmayı tercih ediyorum. Buna en güzel örnek FlatRectButton.
Buradan indirebilirsiniz.. http://www.fmxexpress.com/wp-content/upl...tonSet.rar

Sanırım Componenti de Barış Atalay arkadaşımız geliştirmişti..
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Fesih hocam teşekküler. Dediğinizi yaptım ama şekil resimdeki gibi Smile https://h.eksiup.com/YQ21pa.jpg

1 numaralı resimde görünmesini istediğim şekil aslında.

sizin videoda gösterdiğiniz gibi yaptığımda 2-3-4 resmdeki gibi oluyor. yapma istediğim tüm ekranlarda 1. resimdeki gibi görünmesi aslında. çerçeve çizgisinin üstünde olacak yani butonlar.
Merhaba

bu linkten TScaledLayout önerisini değerlendirebilirsiniz.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [Çözüldü] FMX Android uygulaması ile sunucuya resim yükleme Mesut 2 522 25-07-2023, Saat: 00:40
Son Yorum: Mesut
  Galerinden resim eklediğim zaman yönünün değişmesi codder71 4 878 24-07-2023, Saat: 18:32
Son Yorum: codder71
  Resim Çizme Programı quiet1day 0 306 24-07-2023, Saat: 11:35
Son Yorum: quiet1day
  IOS galeriden resim veya video seçme hakkında Mr.X 6 1.154 11-05-2023, Saat: 06:54
Son Yorum: emozgun
  FCM Push Notification Resim Ekleme vedat33 0 514 15-12-2022, Saat: 13:56
Son Yorum: vedat33

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi