Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10.1'den 10.3'e geçmek
(14-12-2018, Saat: 19:54)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam 10.2.2 den sonraki hiç bir versiyonu beğenemedim bir türlü.. buna 10.3 Rio da dahil.. çift ekran kullanıyorum.. Ya bi deploy yada debug dan sonra bi bakmışsın ekran yine mainscreen e kaymış.. gıcık etti beni.. Üstelik bir de zaten zar zor componentlerin tokyo versiyonu çıkmışken bir de rio'ya çıkmasını beklemek de ayrı bir dert.

Büyük şirketlerin çoğu bu desteği Embarcadero ile yürüttükleri partnerlik anlaşmaları kapsamında sağlıyor. (Örn: DevExpress, Tms Software) Onların dışında kullandıklarınızın hepsinin açık kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Rio'da derlediğiniz zaman büyük bir ihtimal problem yaşamazsınız. 

Büyük şirketler dışında kullandığım ek komponentleri son sürüm ile derlediğim zaman sorun yaşamıyorum. XE8 sonrasına desteği olan birçok yazılım sorunsuz çalışıyor. Kendi komponentlerimizde de aynı şey geçerli.
sürekli kullandığım vcl ve fmx tarafında 8-10 componentin yaklaşık 2-3ü çalışmadı rio da... beklemekten başka çare yok.. ya işi gücü bırakıp componentleri düzeltmekle uğraşacağız ya da tokyo ile devam edip 1 sene sonra rio ya geçeceğiz. Smile
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(14-12-2018, Saat: 20:36)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sürekli kullandığım vcl ve fmx tarafında 8-10 componentin yaklaşık 2-3ü çalışmadı rio da... beklemekten başka çare yok.. ya işi gücü bırakıp componentleri düzeltmekle uğraşacağız ya da tokyo ile devam edip 1 sene sonra rio ya geçeceğiz. Smile

Component'ler, hiç tanımadığınız üçüncü şahıslara %100 bağımlı olduğunuzu gösterir. Herhangi bir olumsuz durumda, güncelleme veya destek ihtiyacı zaman aldığından, müşterilerinize mahcup olursunuz. 
Delphi'nin veya artık Delphi'nin de bağımlı olduğu SDK sürüm güncellemelerini göz önüne aldığımızda, hızlı sürüm değişikliklerine hızlı adapte olmanın tek yolu component bağımlılığını minimize etmektir.
yeni ufak güncelleme yayınladır bu arada
Delphi için harici library kökdizin tanıtımlarını yaparken kullandığımız Tools menüsündeki konum değişmiş.

Yeni konum; Tools > Options > Language > Delphi Options > Library
bende bulmakta zorlandım araba bölümü lib yazınca çıkıyor
Rio'da varsayılan API Level 19+ olarak geliyor. Uygulamanızdan birçok Android cihazı etkilenecektir, dikkat etmenizde fayda var.

Ek Dosyalar Resimler

Daha önceden EDN Embarcadero Developer Network üzerinden harici edindiğimiz Premium FMX ve VCL stillerine GetIt Package Manager üzerinden erişebiliyoruz. Ayrıca Icons8 için de desteği gelmiş, harika şeyler var, göz atmayı unutmayın.

Ek Dosyalar Resimler

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi