Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
fastreport nesnesinde ki memoları tek memo da toplama
fastreport ta rapor oluştururken birden fazla memo nesnesini tek bir memo nesnesine toplamayı bilen var mı?
Rapor dizayn ekranında, frxDBDataset inde bulunan alanları (Aşağıdaki örnekte Dataset UserName = X olarak tanımlı) birleştirmek için, bir tane memofield alanı rapor dizayn alanına sürükleyin, üzerine çift tıklayarak açılan penceredeki notasyona uygun olarak diğer field leri aşağıdaki örneğe göre ekleyiniz.

[X."Adi"] [X."Telefon"] [X."Adres"]
(22-11-2018, Saat: 17:17)frmman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Rapor dizayn ekranında, frxDBDataset inde bulunan alanları (Aşağıdaki örnekte Dataset UserName = X olarak tanımlı) birleştirmek için, bir tane memofield alanı rapor dizayn alanına sürükleyin, üzerine çift tıklayarak açılan penceredeki notasyona uygun olarak diğer field leri aşağıdaki örneğe göre ekleyiniz.

[X."Adi"] [X."Telefon"] [X."Adres"]

dataset kullanmıyorum direk text editten aktarıyorum
(22-11-2018, Saat: 17:01)nmtsltn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.fastreport ta rapor oluştururken birden fazla memo nesnesini tek bir memo nesnesine toplamayı bilen var mı?

1. Biden fazla Memo nesnesi içerisideki içerikleri (yazıları) tek memo içerisine mi toplamak istiyorsunuz?
3. Bunu FastReport içerisinde yazdığınız bir Sript ile mi yoksa Delphi içerisinden mi yaptırmak istiyorsunuz?
(22-11-2018, Saat: 17:37)csunguray Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(22-11-2018, Saat: 17:01)nmtsltn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.fastreport ta rapor oluştururken birden fazla memo nesnesini tek bir memo nesnesine toplamayı bilen var mı?

1. Biden fazla Memo nesnesi içerisideki içerikleri (yazıları) tek memo içerisine mi toplamak istiyorsunuz?
3. Bunu FastReport içerisinde yazdığınız bir Sript ile mi yoksa Delphi içerisinden mi yaptırmak istiyorsunuz?

evet birden fazla Memo nesnesinin içindeki verileri tek Memoda Göstermek istiyorum,bunu da FastReport içinde yapmak istiyorum
Delphi formunuzdaki birden fazla memo bileşeninin içeriğini mi fastreport daki 1 tek memo bileşenini içinde göstermek istiyorsunuz?.. Sorunuzu tam anlamadım?
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(22-11-2018, Saat: 23:36)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Delphi formunuzdaki birden fazla memo bileşeninin içeriğini mi fastreport daki 1 tek memo bileşenini içinde göstermek istiyorsunuz?.. Sorunuzu tam anlamadım?

forma eklemiş olduğum text editler var bu text editleri FastReportta ki memolara aktardım ama tek tek aktarmak yerine toplu bir şekilde bir memoya eklemek istiyorum
text editleri fastreporttaki memolar aktarma kodunu paylaşman mümkün mü
kodlara göre yorum yapmak daha kolay olur
Fast Report ta bir Variant oluşturun, formdaki ext editlerin içeriklerini de bu var variant'a atayın olsun bitsin.
Nasıl yapıcam derseniz ;
fastreport dizaynında variables kısmında bir variant oluşturun, mesela deger diye, formdaki fastreport bileşeninin on getvalue kısmına;
If ParName='deger'
    Then ParValue:=edit1.text+edit2.text+vs.vs.;
yazmanız yeterli olacaktır.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(22-11-2018, Saat: 17:52)nmtsltn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(22-11-2018, Saat: 17:37)csunguray Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.1. Biden fazla Memo nesnesi içerisideki içerikleri (yazıları) tek memo içerisine mi toplamak istiyorsunuz?

evet birden fazla Memo nesnesinin içindeki verileri tek Memoda Göstermek istiyorum,bunu da FastReport içinde yapmak istiyorum

FastReport tasarım ekranında içerikleri toplamak istediğiniz Memo'nun OnBeforePrint event'ına aşağıdaki gibi bir kod yazabilirsiniz...

procedure Memo5OnBeforePrint(Sender: TfrxComponent);
begin
  Memo5.Text :=
    Memo1.Text +                      
    Memo2.Text +                      
    Memo3.Text +                      
    Memo4.Text;
end;

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport koşullu rapor hazırlama klavye 17 1.642 17-09-2019, Saat: 15:18
Son Yorum: hi_selamlar
  Fastreport barcod yazdirma sorunu TheEAK 8 565 30-07-2019, Saat: 17:09
Son Yorum: TheEAK
  Çözüldü. Fastreport ta çalışma anında dataset atama cinarbil 2 245 11-07-2019, Saat: 17:55
Son Yorum: cinarbil
  Çözüldü - FastReport Pivot ve Group birlikte kullanılabilirmi ? adelphiforumz 5 426 05-07-2019, Saat: 14:20
Son Yorum: adelphiforumz
  Fastreport Raporda kullanılabilecek alanların listesi cinarbil 2 351 03-05-2019, Saat: 08:01
Son Yorum: cinarbil

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi