Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi Lisanslama Yönergeleri
(28-11-2018, Saat: 11:35)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.@Abdullah ILGAZ hocam bene limk attılar fakat rio ar burada.. Ben tokyo indirmek istiyorum. Bunu halen bulamadım Smile

Delphi 10.2.3 Tokyo sürüm linki:  
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
ok. çok teşekkürler @Fesih ARSLAN @mrmarman Ustalarım..

bu arada benim Delphi Lisansım la ister berlin ister tokyo ister rio kurabilirim değil mi? BT Grubu öyle söyledi.. yada aynı pc ye aynı lisans ile birden fazla sürüm kurabilir miyim?
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Seri numaraları farklı. Yani Tokyo'nun slip lisans dosyası veya seri nosu ile Rio kuramıyorsunuz. Yeni lisans veriyor Embarcadero. 

Bir de uyarısı vardı zihnim yanıltmıyorsa aynı lisans türünden tek bir kurulum yapabilirsiniz gibisinden, yani öncekini kaldırmanız gerekebilir. Ben direkt kaldırdığım için deneyimlemedim. 

220-240 arası günüm kalmıştı yılın dolmasına Tokyo sürümünde yanlış hayırlıyorsam, bu süre Rio ile 365'e tamamlanmış oldu.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

@mrmarman Hocam bana Rio lisansı verildi. Fakat ben Tokyo kullanmak istiyorum.. (Nedeni componentler.. MEsela Gmlib componentlerinin rio desteği yok..)

Sanırım Embarcadero ile iletişime geçmem gerekiyor..

Demin Yücel bey ile görüştüm BT grubundan. Aynen dediğiniz gibi, Bendeki lisans no'yu; Tokyo ve Delphi 7 hatta diğer önceki tüm sürümlere registry edip kullanabiliyormuşuz aynı pc de..

(28-11-2018, Saat: 12:45)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Seri numaraları farklı. Yani Tokyo'nun slip lisans dosyası veya seri nosu ile Rio kuramıyorsunuz. Yeni lisans veriyor Embarcadero. 

Bir de uyarısı vardı zihnim yanıltmıyorsa aynı lisans türünden tek bir kurulum yapabilirsiniz gibisinden, yani öncekini kaldırmanız gerekebilir. Ben direkt kaldırdığım için deneyimlemedim. 

220-240 arası günüm kalmıştı yılın dolmasına Tokyo sürümünde yanlış hayırlıyorsam, bu süre Rio ile 365'e tamamlanmış oldu.
Merhaba.
Lisans konusundan farklı bir konuda bilginize danisacaktim. Embercadero sensör örnekleri için çözüm yolu olarak sdk ve ndk guncellemesini tavsiye etmistiniz ancak ndk yi yukseltememistim. Rio sürümü default NDK 9 rc den büyük bir sürüm olarak mi geliyor. 16 vb ?
Rio da gelen default sürümler:
NDK sürümü: AndroidNDK-17b_20.0.32429.4364
SDK sürümü: AndroidSDK-2525_20.0.32429.4364
ve birde bu var AndroidSDK-NDK-GIB_20.0.32429.4364 ..

bu arada ndk ve sdk 28'i SDK manager ile güncellemeniz gerekiyor..
Rio kurduktan sonra public kullanıcı klasörü C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\20.0 yaklaşık 28GB.. yuh diyorum başka birşey diyemiyorum.

C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio klasörü ise 12GB..

Size tavsiyem şu olacaktı. (Kendi uyguladığım yöntemdir.) 

- Delphi sürüm güncellemesi veya makine güncellemesi sonrası yenileme vs. için idealdir.

(1) Bu klasörü olduğu gibi size özel bir yere taşıyın. ( JAVA klasörünüz için de yer belirleme işi size kalmış )

Bendeki örnek : 
c:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs

(2) Delphi IDE içersinden Android üzerinden sağ mouse ile kısayoldan erişebileceğiniz Edit SDK deyip

npezjldix4sjovlqo6tb.png

(3) Çok fazla resme boğduk kısa kesicem. 

(a) Önce aktif olanı DELETE edip 

(b) Daha sonra işaretlediğim yerden IMPORT ile ( daha önce EXPORT etmiş olduğunuz ) sağlam çalışır profil halini çağırın.

g86xjshaltaoiditvfvt.png
f0favmic1sq6cmf11nef.png

- Bu profil içinde aşağıdaki gibi tüm ayarlar hazır duruyor. Hem SDK hem de NDK aynı anda yapılandırılacaktır. Telefonunuzu görmesi için gerekli ADB vs. her şey  anahtar teslimi hazır olacaktır.  Idea

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<Project xmlns="http://schemas.microsoft.com/developer/msbuild/2003" DefaultTargets="">
 <PropertyGroup>
   <Profile_platform>Android</Profile_platform>
   <Profile_host>localhost</Profile_host>
   <Profile_port>64211</Profile_port>
   <Profile_sdkname>AndroidSDK25.2.5_32bit.sdk</Profile_sdkname>
   <Profile_displayname>Android SDK 25.2.5 32bit</Profile_displayname>
   <Profile_version>25.2.5</Profile_version>
   <Profile_sysroot>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-sdk-windows</Profile_sysroot>
   <NDKArmLinuxAndroidFile>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r16b\toolchains\arm-linux-androideabi-4.9\prebuilt\windows-x86_64\bin\arm-linux-androideabi-ld.exe</NDKArmLinuxAndroidFile>
   <NDKArmLinuxAndroidStripFile>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r16b\toolchains\arm-linux-androideabi-4.9\prebuilt\windows-x86_64\bin\arm-linux-androideabi-strip.exe</NDKArmLinuxAndroidStripFile>
   <NDKApiPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r16b\platforms\android-27</NDKApiPath>
   <NDKBasePath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r16b</NDKBasePath>
   <NDKGdbServerPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r16b\prebuilt\android-arm\gdbserver\gdbserver</NDKGdbServerPath>
   <SDKZipAlignPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-sdk-windows\build-tools\23.0.2\zipalign.exe</SDKZipAlignPath>
   <SDKAndroidPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-sdk-windows\tools\Android.bat</SDKAndroidPath>
   <SDKAdbPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-sdk-windows\platform-tools\Adb.exe</SDKAdbPath>
   <SDKAaptPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-sdk-windows\build-tools\23.0.2\aapt.exe</SDKAaptPath>
   <SDKApiLevelPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-sdk-windows\platforms\android-27\android.jar</SDKApiLevelPath>
   <JDKPath>C:\Program Files (x86)\Java\jdk1.8.0_121</JDKPath>
   <JDKJarsignerPath>C:\Program Files (x86)\Java\jdk1.8.0_121\bin\JarSigner.exe</JDKJarsignerPath>
   <JDKKeyToolPath>C:\Program Files (x86)\Java\jdk1.8.0_121\bin\KeyTool.exe</JDKKeyToolPath>
   <DelphiNDKLibraryPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r16b\platforms\android-27\arch-arm\usr\lib;C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r9c\sources\cxx-stl\gnu-libstdc++\4.8\libs\armeabi-v7a</DelphiNDKLibraryPath>
   <CBuilderNDKLibraryPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r16b\platforms\android-27\arch-arm\usr\lib</CBuilderNDKLibraryPath>
   <GnuSTLVersion>4.8</GnuSTLVersion>
   <Profile_password>AB1401D23AF8F3C66832CE6040E1FA2D</Profile_password>
 </PropertyGroup>
</Project>
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

(28-11-2018, Saat: 15:05)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Size tavsiyem şu olacaktı. (Kendi uyguladığım yöntemdir.) 

- Delphi sürüm güncellemesi veya makine güncellemesi sonrası yenileme vs. için idealdir.

(1) Bu klasörü olduğu gibi size özel bir yere taşıyın. ( JAVA klasörünüz için de yer belirleme işi size kalmış )

Bendeki örnek : 
c:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs

(2) Delphi IDE içersinden Android üzerinden sağ mouse ile kısayoldan erişebileceğiniz Edit SDK deyip

npezjldix4sjovlqo6tb.png

(3) Çok fazla resme boğduk kısa kesicem. 

(a) Önce aktif olanı DELETE edip 

(b) Daha sonra işaretlediğim yerden IMPORT ile ( daha önce EXPORT etmiş olduğunuz ) sağlam çalışır profil halini çağırın.

g86xjshaltaoiditvfvt.png
f0favmic1sq6cmf11nef.png

- Bu profil içinde aşağıdaki gibi tüm ayarlar hazır duruyor. Hem SDK hem de NDK aynı anda yapılandırılacaktır. Telefonunuzu görmesi için gerekli ADB vs. her şey  anahtar teslimi hazır olacaktır.  Idea

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<Project xmlns="http://schemas.microsoft.com/developer/msbuild/2003" DefaultTargets="">
 <PropertyGroup>
   <Profile_platform>Android</Profile_platform>
   <Profile_host>localhost</Profile_host>
   <Profile_port>64211</Profile_port>
   <Profile_sdkname>AndroidSDK25.2.5_32bit.sdk</Profile_sdkname>
   <Profile_displayname>Android SDK 25.2.5 32bit</Profile_displayname>
   <Profile_version>25.2.5</Profile_version>
   <Profile_sysroot>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-sdk-windows</Profile_sysroot>
   <NDKArmLinuxAndroidFile>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r16b\toolchains\arm-linux-androideabi-4.9\prebuilt\windows-x86_64\bin\arm-linux-androideabi-ld.exe</NDKArmLinuxAndroidFile>
   <NDKArmLinuxAndroidStripFile>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r16b\toolchains\arm-linux-androideabi-4.9\prebuilt\windows-x86_64\bin\arm-linux-androideabi-strip.exe</NDKArmLinuxAndroidStripFile>
   <NDKApiPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r16b\platforms\android-27</NDKApiPath>
   <NDKBasePath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r16b</NDKBasePath>
   <NDKGdbServerPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r16b\prebuilt\android-arm\gdbserver\gdbserver</NDKGdbServerPath>
   <SDKZipAlignPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-sdk-windows\build-tools\23.0.2\zipalign.exe</SDKZipAlignPath>
   <SDKAndroidPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-sdk-windows\tools\Android.bat</SDKAndroidPath>
   <SDKAdbPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-sdk-windows\platform-tools\Adb.exe</SDKAdbPath>
   <SDKAaptPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-sdk-windows\build-tools\23.0.2\aapt.exe</SDKAaptPath>
   <SDKApiLevelPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-sdk-windows\platforms\android-27\android.jar</SDKApiLevelPath>
   <JDKPath>C:\Program Files (x86)\Java\jdk1.8.0_121</JDKPath>
   <JDKJarsignerPath>C:\Program Files (x86)\Java\jdk1.8.0_121\bin\JarSigner.exe</JDKJarsignerPath>
   <JDKKeyToolPath>C:\Program Files (x86)\Java\jdk1.8.0_121\bin\KeyTool.exe</JDKKeyToolPath>
   <DelphiNDKLibraryPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r16b\platforms\android-27\arch-arm\usr\lib;C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r9c\sources\cxx-stl\gnu-libstdc++\4.8\libs\armeabi-v7a</DelphiNDKLibraryPath>
   <CBuilderNDKLibraryPath>C:\ARMAN.Study\Belgelerim\.PlatformSDKs\android-ndk-r16b\platforms\android-27\arch-arm\usr\lib</CBuilderNDKLibraryPath>
   <GnuSTLVersion>4.8</GnuSTLVersion>
   <Profile_password>AB1401D23AF8F3C66832CE6040E1FA2D</Profile_password>
 </PropertyGroup>
</Project>

Merhaba.  Elinize sağlık sayın @mrmarman Bey. NDK nasıl guncellenir makalesi olmuş.  Çok teşekkür ederim.
Hocam SDK import exportu dediğiniz gibi yapıyorum. PlatformSDK farklı bir pathe yükleyip ordan pathleri import ediyorum..
Bunun yanında bir de migration tolls lar ile diğer ayarları import export ederek de IDE ayarlarını vs ayarlıyorum..

Ben henüz önceki gün kurdum Rio Community edition. SDK ve NDK Tokyo sürümünde resmettiğim şekilde güncel idi, kaldığım yerden devam ettim. Kurulum esnasında ekstra SDK NDK kurmadım. Tikleri kaldırdım. İfade etmek istediğim buydu.

Soruyu yanlış anlamış olmalıyım, Rio ile gelen default sürüm ve ilaveten güncelleme gereği, getirdiği ek yükünü içeren mesajınızı bu şekilde yorumladım.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi Rio Lisans problemi hakkında adelphiforumz 5 439 06-05-2019, Saat: 00:15
Son Yorum: engerex
  Delphi 10.3 TR karakter Sorunu Hakkında SercanTEK 6 650 08-04-2019, Saat: 18:07
Son Yorum: mcuyan
  Delphi 10.3 Rio Fesih ARSLAN 111 18.220 19-03-2019, Saat: 18:44
Son Yorum: Bay_Y
  Delphi 10.3 Rio Deneyimleriniz Abdullah ILGAZ 9 923 07-03-2019, Saat: 21:10
Son Yorum: mcuyan
  Delphi 10.3 Düzeltme Paketleri Fesih ARSLAN 0 712 17-12-2018, Saat: 08:29
Son Yorum: Fesih ARSLAN

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi