Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi Otomatik Çalışma Sorunu
Selam. 
Elime eski bir laptop geçti, XP (x86 SP3) kurdum, notepad++ sublime vs bir kaç kod editöründen sonra yanına Delphi 2007 kurdum, yeni proje başlatıyorum kod ekranında herhangi bir tuşa basar basmaz (space' de dahil) proje Run(F9) etmiş gibi otomatik çalışıyor/kilitleniyor Ctrl+F2 ile resetlemek gerekiyor, her tuşa basıldığında aynı, kod yazmak imkansız.

Farklı Xp imajları ve farklı Delphi versiyonları ile de değişen bir şey olmadı, işin ilginç yanı sanalda denediğimde hiç sorun yok. Donanımla alakalı bir sorun olabilir mi? Yada yapılandırmam gereken bir ayar var mı? Teşekkürler.
Tuhaf.

Uğraşmaya değer bir durum varsa derinlemesine incelemek lazım.

ProcessExplorer veya Spy++ belki yardımcı olabilir.

Programa hangi tuş olaylarının gittiği (WM_KEYDOWN vs.) görülebilir.
(27-11-2018, Saat: 11:43)ssahinoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Tuhaf.

Uğraşmaya değer bir durum varsa derinlemesine incelemek lazım.

ProcessExplorer veya Spy++ belki yardımcı olabilir.

Programa hangi tuş olaylarının gittiği (WM_KEYDOWN vs.) görülebilir.

Açık konuşmak gerekirse uğraşmaya değer bir durum yok ama belirttiğiniz gibi bende tuhaf buldum. Atıl bir makina idi performansı beni çok şaşırttı ama Delphi olmayınca canım sıkıldı sadece. Visual Stduio 2008 express kurdum C# coşuyor, ama bizim Pascal'dan tık yok.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi Rest Api yhackup 20 3.503 01-10-2019, Saat: 18:30
Son Yorum: Mert_37
  Delphi'den SP ile kayıt Aktolgali 4 198 30-09-2019, Saat: 23:05
Son Yorum: Aktolgali
  Delphi & C# & Java Tuğrul HELVACI 25 1.236 30-09-2019, Saat: 10:36
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
  Delphi Yeni Sürümlerde Fonksiyon Tanımlama Hayati 4 161 30-09-2019, Saat: 10:05
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  cxgrid String alan sorunu HuseyinF 7 227 25-09-2019, Saat: 16:54
Son Yorum: HuseyinF

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi