Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ÇÖZÜLDÜ] Abbrevia Kurulumda Menüde Bulunmayan install Seçeneği
S.a
Daha Önce

Abbrevia Zip Kurulum Yapmış ve Kullanmıştım
Format Attım Tekrardan Kurulum için

https://www.youtube.com/watch?v=GWyGsYoYR5U buradaki yönergeleri izliyip yapıyorum

AbbreviaVCLDesign de Sağ tıkladığımda Build var ancak install seçeneği yok
Ekran Görüntüsü Ekte
burda install seçeneği olması gerekiyor

oysa daha önce video daki yönerler ile  kurulum yapmıştım

ama şimdi yapamadım

Yardımlarınız için allah razı  olsun
Sadece tahmin: paylaştığınız resimde aktif proje Abbrevia200.bpl gözüküyor. Bu design paketi olmadığı için install çıkmıyor.
AbbreviaVCLDesign200.bpl'i aktif edip deneyin.
There's no place like 127.0.0.1
Muhtemelen biliyorsunuzdur , Sadece dosya ziplemek için kullanacaksanız delphi xe surumunden itibaren System.Zip kutuphanesi ile gelmekte. Herhangi bir component kullanmadan zip ve unzip islemlerini halledebiliyorsunuz.
http://docwiki.embarcadero.com/Libraries...le.Extract
Ekranda sağ üstte görünen "Get Add-ons from GetIt" linkine tıklarsanız bu paketleri internetten otomatik olarak yükleyebilirsiniz. Arama kutusuna "Abbrevia" yazarak aradığınızı bulabilirsiniz. Paketi bulduktan sonra "Install" derseniz bileşeniniz yüklenecektir.

Yalnız böyle bir sorun yaşandığında ctrl+f9 ile paketi derledikten sonra (genelde C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\18.0\Bpl gibi bir klasör altına) oluşan bpl uzantılı dosyayı "Component->Install Packages..." menüsü ile gelen pencereden "Add" seçeneği ile seçerek (yüklenebilen bileşenlere sahip bir paket ise) bileşen yükleme işlemini yapabiirsiniz.
Hayırlı sabahlar bende aynı bileşeni kullanıyorum.
Sorununuz çözülmedi ise mail adresinize denediğim kurulum
dosyası gönderebilirim.
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
Abbrevia XE6 Kurmaya Çalışıyorum
Benim IDe version XE 10.1
Delphi ye Kurulum Sorunsuz Oluyor

Ancak C++ Builder için
Abbrevia  XE6 ta Install seçeneği yok
Abbrevia yı C++ Builder XE3 Version için Kurulum Yaptım Çalışıyor
Yardımlarınız için Allah Razı Olsun

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  abbrevia zip proje derlemede library hatası theSinan 5 4.348 20-09-2018, Saat: 16:11
Son Yorum: engerex

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi