Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
StoreProcedure tablosunun sonucunu delphide cxgride yüklemek
Herkese Merhabalar , 

SQl Server üzerinde çalıştırdığım bir store procedure sonucunda oluşan tabloyu delphi içinde bir grid e yüklemek istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Herkese kolaylıklar diliyorum.
Merhaba,

ben genelde bir adoquerye 'exec storedprocedure_ismi varsa parametreler' diyerek çalıştırıyorum. Bunuda bir datasource ile ilgili bileşene aktarıyorum..

mesela kullanıdığım bir raporu şu şekilde alıyorum:
.....
sql.Add('exec sp_OzetRp :p1,:p2');
parameters.ParamByName('p1').Value:=formatdatetime('yyyy-MM-DD',bastaredit.Date);
parameters.ParamByName('p2').Value:=formatdatetime('yyyy-MM-DD',bittaredit.Date);
ExecSQL;
.........

birde AdoStoredProc diye bi nesne var storedprosedürler için oda burada konuşuldu daha önce:

http://www.delphican.com/delphi-icinden-...tirma.html
Cevap için teşekkürler. Ama kastettiğim bu değildi. Ben store procedure sonucunu almak istiyorum, yani sizi de bahsetiğiniz adostoreproc içinden göndereceğim herhangi ir procedure isminin sonucunu bir gridde görmek istiyorum. Bilmiyorum anlatabildim mi ama çok teşekkürler cevap için.
procedure sonucunu json formattında procedure'ün out parametre ile alıp sonra bu json'ı memory table'a parse edebilirsin
Eğer sorgu olarak yazıldığı zaman kayıt seti üretiyorsa cümleniz bunu direkt Query bileşeninde SQL özelliğine yazdıktan sonra Open diyerek açabilirsiniz.
Query1.SQL.Text:='exec master..sp_MSSQLDMO90_version';
Query1.Open;
(05-12-2018, Saat: 07:24)sabanakman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer sorgu olarak yazıldığı zaman kayıt seti üretiyorsa cümleniz bunu direkt Query bileşeninde SQL özelliğine yazdıktan sonra Open diyerek açabilirsiniz.
Query1.SQL.Text:='exec master..sp_MSSQLDMO90_version';
Query1.Open;

Dener sonucu yazarım çalıştırabilirsem. Çok teşekkürler.

(04-12-2018, Saat: 23:47)meko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: procedure sonucunu json formattında procedure'ün out parametre ile alıp sonra bu json'ı memory table'a parse edebilirsin

Cevap için teşekkür ederim , Bununla ilgili bir örnek var mıdır çünkü tam olarka nasıl yapılacağı konusunda bir fikrim yok.
TmyStoredProc'a procedureni bağla , varsa paramatrelerini geç

Sonra datasource atıp , TmyStoredProc'a bağla, Sonra Datasoruce'unu da tablona bağla.

Bağladım ama başka bir hata verdi.
Sql connection ile ilgili. Tekrar dener yazarım çok teşekkürler.
(06-12-2018, Saat: 08:28)Bay_Y Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bağladım ama başka bir hata verdi.
Sql connection ile ilgili. Tekrar dener yazarım çok teşekkürler.

Merhabalar.
Projeye CxGrid Ekledikten sonra
Ben genelde UniDac Kullanıyorum

CxGridn'in DataControllerin 'de DataSourcesine = UniDataSource ' i Ekliyoruz.
UniDataSource'nin datasetine uniQuery'i Ekleyin

uniConnection'u openladıktan sonra

uniQuery.SQL.Text := 'EXECUTE SP_BAKIYE ';
uniQuery.ExecSQL;
Etmeniz yetrli olacaktır.
cxGrid 'de Filedleri tanımlarken Procedureden Gelen Field namelerini Dooğru tanımlamışsanız Bütün verileri göreceksiniz.
iyi çalışmalar dilerim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CTE Sorgu sonucunu bir tabloya yazmak (Çözüldü) Bay_Y 0 360 28-08-2023, Saat: 12:47
Son Yorum: Bay_Y
  MSSQL StoreProcedure Performans Sorunu (Çözüldü) adelphiforumz 23 14.425 18-09-2019, Saat: 14:13
Son Yorum: Bay_Y

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi