Tüm Platformlar için Hızlı Uygulama Geliştirme Kitabı... Delphi
Ön Sipariş Talebinde Bulunan Üyelerimiz
Sipariş Talebinde Bulunan Üyelerimiz

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dünyada 300 milyon Türk var. Yani?
Dünyada 300 milyon Türk var.
1 Çinliler, 2 Hintliler, 3 Araplar, 4 Türkler...

Ülkemizdeki yayıncılara bakında ortada büyük bir vizyonsuzluk görüyorum.
Dünyada ülkemiz Türkçesini anlayabilecek onca insan varken
neden Türk dünyasına açılmazlar anlamıyorum.

Türkiye'de bunca teknik kitap yazılmış. Birçoğunun saçmasapan olması ayrı konu tabi!
En azından bu teknik kitapların Azerbaycan gibi ülkelere pazarlanması neden düşünülmez?
Hiç de zor değil.

Diğer yandan, Fesih Hocamızın kitabının da hem Türk Dünyasına pazarlanması,
hem de İngilizceye çevirilip dünyaya pazarlanması gerekiyor.

Amerikalılar yerel yayıncılarla anlaşıp bunu yapabiliyorlarsa,
bizden daha akıllı oldukları için değil elbette...
(05-12-2018, Saat: 21:12)ssahinoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlDiğer yandan, Fesih Hocamızın kitabının da hem Türk Dünyasına pazarlanması,

Siz çevirin. Ben yapmazsam, sen yapmazsan, biz yapmazsak, nasıl çevrilir kitaplar İngilizce'ye?
(05-12-2018, Saat: 21:18)csunguray Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
(05-12-2018, Saat: 21:12)ssahinoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlDiğer yandan, Fesih Hocamızın kitabının da hem Türk Dünyasına pazarlanması,

Siz çevirin. Ben yapmazsam, sen yapmazsan, biz yapmazsak, nasıl çevrilir kitaplar İngilizce'ye?

Profesyonel çeviri ile uluslar arası standartlarda basım yapılıp dünyaya dağıtılmalıdır kardeşim.
Eski bir makale okumuştum. Azerice Window'un olmadığından ve bu yüzden Azerice bilenlerin İngilizce Windows kullandığından bahsediyordu. Daha Rusça var.

Siz konu açınca Youtubeda Windowsu Azericeye çeviren bir kaç video izledim, kullanılan Windows dili İngilizce veya Rusça ve Azericeye çevirme anlatılıyor.

Bu yüzden Türkiye Türkçesinin bahsettiğiniz şekilde yaygınlaşması zor.

Bir not daha. Bugün bir yazıda Google Translate de popüşer olan diller listelenmişti. Türkçe ilk 10'da yok. Tabi Türkçe, Azerice, Uygurca gibi ayrımlar sebebiyle böyle bir tablo çıkıyor.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
Türkiye dışındaki Türkler de buradakiler gibi ise durum vahim demektir:

UNESCO verilerine göre Türkiye, kitap okuma oranında dünyada 86'ncı sırada, yoksul Afrika ülkeleriyle aynı kategoride. 
TÜİK’e göre ise Türkiye'de kitap, ihtiyaç listesinin 235'inci sırasında yer alıyor.
Dünyada kitap için kişi başına harcanan para ortalama 1,3 dolarken, Türkiye’de 0,25 dolar.
There's no place like 127.0.0.1
Rabbim bizi yükleyipde yaratmış okumaya gerek yok biliyoruz zaten ?
Topluluk mopluluk yok :/
(06-12-2018, Saat: 10:03)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlRabbim bizi yükleyipde yaratmış okumaya gerek yok biliyoruz zaten ?

Rabbim bize cesaret vermiş,kahramanlık vermiş, Edep vermiş, hiç bir millette olmayan bir hoşgörü vermiş, feraset vermiş.....

ama kitap okuma ile ilgili -sanırım- bişey vermemiş zira bu ülkede müslümanım diyen türklerin kutsal kitabı süslü püslü kapların içinde duvarda asılı duruyor...

Birinci kitabı okumadığımız için; onun içinde "okumanın farz olduğunu" yazdığını  bilemiyoruz....

Nacizane fikrim en büyük hesabımızın, neden okumadığımızla ilgili olacağını düşünüyorum.

not: Buraya böyle yazınca; ateist bir arkadaşım var O aklıma geldi. muhabbet ederken "hep konuyu dine bağlıyorsun.bırak artık şu teknoloji devrinde millet marsa gitti sen hala......."diye bana serzenişte bulunur. Smile Kulakları çınladı sanırım Smile

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2. Bölüm: Japonya'ya teknoloji satan Türk gençlerin hikayesi ozcanm 2 443 13-12-2017, Saat: 11:13
Son Yorum: ozcanm

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi