Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uygulama Kapatma
MErhaba Arkadaşlar.
FMX projelerinde Android de Formları Close ile kapatıp, Uygulamayı application.Terminate ile kapatabiliyorum.

IOS projelerinde yine Formları close ile kapatabiliyorum fakat Uygulamayı ne close, ne application.terminate komutları ile sonlandıra mıyorum.

IOS projelerini hardware back tuşu haricinde nasıl terminate ediyor sunuz?
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(11-12-2018, Saat: 18:02)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.MErhaba Arkadaşlar.
FMX projelerinde Android de Formları Close ile kapatıp, Uygulamayı application.Terminate ile kapatabiliyorum.

IOS projelerinde yine Formları close ile kapatabiliyorum fakat Uygulamayı ne close, ne application.terminate komutları ile sonlandıra mıyorum.

Halt komutunu denediniz mi?
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
(11-12-2018, Saat: 18:02)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.MErhaba Arkadaşlar.

Merhaba,
Mobil uygulamalarda (Android ve iOS) uygulamanın son kullanıcılar tarafından veya geliştirici tarafından kapatılmasına izin verilmiyor. 
Yani kapatılması söz konusu olmuyor. Terminate, halt, Finish gibi platforma özgü api'lerle veya hardware back gibi donanımsal özellikler uygulamayı kapatmaz, arka plana alarak çalışması devam ettirilir.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
@Fesih ARSLAN Teşekkürler Hocam. Sanırım Tek çare Kendi içinde bitirmek..
Androide de
{$IFDEF ANDROID}
MainActivity.finish;
{$ENDIF}
ile işlem yapılabiliyor..
Windows için Application.Terminate;

IOS için halen araştırıyorum..

(12-12-2018, Saat: 11:46)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.@Fesih ARSLAN  Teşekkürler Hocam. Sanırım Tek çare Kendi içinde bitirmek..
Androide de
{$IFDEF ANDROID}
MainActivity.finish;
{$ENDIF}
ile işlem yapılabiliyor..
Windows için Application.Terminate;

IOS için halen araştırıyorum..

Mobil uygulamanın yaşam döngüsünü elinde tutma (diğer bir etken tarafından bu yaşam döngüsüne müdahale engeli) isteği kendi (Google ve Apple'ın) politikaları olduğu için Android, iOS native kodları da kapatmaz.  Windows platformu mobil olmadığı ve masaüstü uygulamalarında böyle zorlayıcı bir politika olmadığı için herhangi bir kapatma komutu işe yarar.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
haklsınız hocam.. Tamamen Kullanım politikaları Smile)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Banner reklamı uygulama içinde açma ? Mr.Developer 2 70 17-10-2019, Saat: 23:36
Son Yorum: Mr.Developer
Lightbulb Google Play Store'a Ağustos 2020'ye kadar nasıl uygulama yüklenir? Abdullah ILGAZ 22 969 12-10-2019, Saat: 00:53
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
  Fmx Uygulama Tasarım cihankoca 9 448 02-10-2019, Saat: 18:13
Son Yorum: malitutuncu
  Delphi fmx ile Play store uygulama içi satın alma işlemi crowlin 2 183 27-09-2019, Saat: 23:07
Son Yorum: crowlin
  Firemonkey Android Uygulama ile Barcode Okuma coderlegobilisim 1 139 19-09-2019, Saat: 18:27
Son Yorum: Mr.Developer

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi