Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DBGrid Click Sorunu
Merhaba Arkadaşlar 
Küçük Bir Problemim Var
Bir Tablodan Verileri Listeleyen DBGrid'in
Son Satırına gelip Aşağı Ok ile Yeni Satır Ekliyorum
Fakat Hiç Bir Veri Girmeden 
Üstteki Satırlardan Birine Tıklayınca 
Hep Bir Üstteki Satırı Seçiyor
Örneğin 3. Satıra Tıklayınca 2.yi Seçiyor

Cxgridde Denedim Bu Problem Yok.

Bunu Nasıl Aşabilirim ?
(18-12-2018, Saat: 16:52)emrahgs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba Arkadaşlar 
Küçük Bir Problemim Var

Bunu Nasıl Aşabilirim ?

Merhaba, sizin için basit bir test uygulamasında denedim ama dediğiniz hatalı durum ile karşılaşmadım.

Not: Dataset olarak TdxMemData kullandım.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Standart dbgrid nesnelerindeki bu sorun genelde DATASET nesnesinin CursorType / LockType gibi özellikleriyle bağlantılı oluyor. O kısmı biraz kurcalayabilirsin.

Ayrıca DBNavigator varsa da onun yerine kendi butonlarını kullanırsan daha hakim olursun ve bu sorunu da giderebilirsin.
Photo 
(02-01-2019, Saat: 17:03)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(18-12-2018, Saat: 16:52)emrahgs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba Arkadaşlar 
Küçük Bir Problemim Var

Bunu Nasıl Aşabilirim ?

Merhaba, sizin için basit bir test uygulamasında denedim ama dediğiniz hatalı durum ile karşılaşmadım.

Şuan dxMemData ile de denedim bende yine aynı problem oluyor hocam
yeni eklenen satıra veri girmeden üstteki satırları tıklayınca satır iptal olduğu için
tıklanan satırın bir üstüne locate oluyor
(02-01-2019, Saat: 17:42)emrahgs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(02-01-2019, Saat: 17:03)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba, sizin için basit bir test uygulamasında denedim ama dediğiniz hatalı durum ile karşılaşmadım.

Şuan dxMemData ile de denedim bende yine aynı problem oluyor hocam
yeni eklenen satıra veri girmeden üstteki satırları tıklayınca satır iptal olduğu için

gb8KhSg

İlgili dataset'te herhangi bir event var mı ? Yada Dataset'e bağlı Datasource ve ona bağlı herhangi bir component'te ?

DataSet'e tüm bağlantıları kesip bir dener misiniz (mevcut datasource hariç). Yani dataset'e sadece bir grid bağlı olsun ve herhangi bir olay tanımlı olmasın. (DataSet, DataSource ya da Grid'in hiç bir olayında kod olmasın)
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
(02-01-2019, Saat: 17:21)ssahinoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Standart dbgrid nesnelerindeki bu sorun genelde DATASET nesnesinin CursorType / LockType gibi özellikleriyle bağlantılı oluyor. O kısmı biraz kurcalayabilirsin.

Ayrıca DBNavigator varsa da onun yerine kendi butonlarını kullanırsan daha hakim olursun ve bu sorunu da giderebilirsin.

İkisininde Diğer Seçenekleri ile test ettim
sonuç yine aynı

(02-01-2019, Saat: 17:46)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(02-01-2019, Saat: 17:42)emrahgs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Şuan dxMemData ile de denedim bende yine aynı problem oluyor hocam

gb8KhSg

İlgili dataset'te herhangi bir event var mı ? Yada Dataset'e bağlı Datasource ve ona bağlı herhangi bir component'te ?

DataSet'e tüm bağlantıları kesip bir dener misiniz (mevcut datasource hariç). Yani dataset'e sadece bir grid bağlı olsun ve herhangi bir olay tanımlı olmasın. (DataSet, DataSource ya da Grid'in hiç bir olayında kod olmasın)
Boş Projede denedim
AdoDataset , Datasource ve DbGrid var sadece

Bu durumda 3 no'lu kayda tıklıyorum 2 yi seçiyor
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  treeview tarzı dbgrid önerisi wiseman 1 137 18-07-2019, Saat: 01:39
Son Yorum: fduman07
  FDMemTable1.Filter Sorunu Hk. pro_imaj 4 116 14-07-2019, Saat: 00:38
Son Yorum: pro_imaj
  IPhone resim aktarma sorunu adelphiforumz 10 248 10-07-2019, Saat: 20:00
Son Yorum: SimaWB
  Fastreport barcod yazdirma sorunu TheEAK 2 189 10-07-2019, Saat: 11:10
Son Yorum: TheEAK
  Pic 18F4520 ile seri haberleşme sorunu 41linea41 9 387 01-07-2019, Saat: 19:02
Son Yorum: 41linea41

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi