Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Video İşleme ?
Aramızda video işleme yapan oldu mu , işlemekten kastım kesme bölme kırpma gibi işlemler sadece ?
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
ffmpeg ile yapmıştım bir ara.
There's no place like 127.0.0.1
İhbar edeyim. @ssahinoglu  Smile
Daha önce bu alanda uzman olduğunu duymuştun.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Video kesme vs için hazır araçlar var. Onları kullanmak lazım.

Büyük bir proje yapıyorsanız veya boş vaktiniz çoksa kendiniz de uğraşabilirsiniz tabi.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. ile bir örnek:
video.mp4'ün 30. saniyesinden itibaren 10 sn kesip yeni.mp4 adında bir video oluşturmak için;
ffmpeg -ss 30 -i video.mp4 -to 10 -c copy yeni.mp4

Ayrıntılar:
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
There's no place like 127.0.0.1
Adobe Premier bi ara kullanmıştım.. Ama kasıntı bi iş..
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(19-12-2018, Saat: 14:28)ssahinoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Video kesme vs için hazır araçlar var. Onları kullanmak lazım.

Büyük bir proje yapıyorsanız veya boş vaktiniz çoksa kendiniz de uğraşabilirsiniz tabi.

Kendim uğraşacağım amaç low levele inmeye bahane
DivX AVI için çalışmıştım. Kesme ekleme vb. sonrası INDEX generate edip dosya sonuna eklemek şeklinde. Bu aynı zamanda eskiden download sırasında bozulan DivX videoları tamir için de kullanılıyordu. Ardından da altyazı senkronizasyonu vs yapılıyordu. ( DivXTurk )

Şimdi artık MKV yaygın. AVI RIFF structure bana anlaşılır geldiğinden üçüncü parti çözüme ihtiyacım olmamıştı.

Ancak daha sonra (mesleğim Kameraman ve yazılım ile ilgili olduğum çevremde bilindiğinden) arkadaşlarım için fotoğraf makinesi ile ardışık çekilen (TimeLapse) fotoların çözünürlükleri yüksek olduğundan ve video sequence için video kurgu yazılımına koymadan önizleme yapmak istemeleri üzerine kolları sıvayıp - çözünürlüğü 1920x1080 düşürüp 25 kare/saniye mpeg videoya dönüştüren bir proje hazırladım. Burada da @SimaWB önerdiği şekilde bir çözüm uyguladım. RESOURCE içine gömdüğüm ffmpeg motorunu TEMP klasörüne açıp işlemi yapıp dos output takibi ile % progress takibi yaptıran bir projeden ibaret.

Hangi şekilde olursa olsun yere basan bir proje öngörürseniz arkası zevkli olacağına eminim. Yolunuz açık olsun. Smile
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Video uzunluğu Yeliz 9 754 07-02-2019, Saat: 19:34
Son Yorum: mrmarman
Information delphi de tabletten veri alma ve işleme sayyad 3 594 26-11-2018, Saat: 14:54
Son Yorum: mcuyan
  OpenCV goruntu isleme arsl01 20 1.961 28-10-2018, Saat: 10:10
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Delphi & FTP txt veri işleme Mr.Developer 21 2.640 28-09-2018, Saat: 08:21
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Delphi ile görüntü işleme narkotik 25 3.291 12-06-2018, Saat: 19:30
Son Yorum: narkotik

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi