Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IOS Sim Kart Bilgilerini Alma
#11
{$IFDEF IOS}
   Device := TUIDevice.Wrap(TUIDevice.OCClass.currentDevice);
  dm.telno := string(Device.identifierForVendor.UUIDString.UTF8String);

{$ENDIF}

bu kod ile Iphone da apple'ın cihaza atadaığı sabit olan bir ID yi verdi.. 3-4 defa uygulamayı kaldırıp tekrardan yükledim cihaza yine değişmedi..

Iphone 6, IOS 11.4.1 yüklü.. Birçok test yaptım değişmedi.
Bu arada Simulatör de her çalıştırmam da değişiyor.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Cevapla
#12
yüklenmiş bir uygulamada hiç değişmez ama uygulamayı kaldırıp tekrar yüklediğinde değişiyor, yüklendiğinde oluşun bir id bu cihaz her hangi bir bilgisi değil. sabitlik var ama yükleme bazında, sabitlik istiyorsan advertisingIdentifier almak lazım ama bu konuda kaynak sıkıntısı var beceremedim. türkçe ceviri sabit değil diyor

İdentifierForVendor nedir?

identifierForVendor, aynı cihazda çalışan aynı satıcıdan gelen tüm uygulamalar için aynı UUID'dir. Farklı satıcılardan gelen aynı cihazdaki uygulamalar ve satıcıdan bağımsız olarak farklı cihazlardaki uygulamalar için farklı bir değer döndürülür.

İdentifierForVendor kalıcı mı?
YOK HAYIR. identifierForVendor , uygulama (veya aynı satıcıdan gelen başka bir uygulama) iOS aygıtına yüklenirken aynı kalır. Kullanıcı, satıcının tüm uygulamalarını cihazdan sildiğinde ve ardından bir veya daha fazlasını tekrar yüklediğinde değer değişir.
Cevapla
#13
Hocam dediğim gibi.. A isimli uygulamamı defalarca yükledim.. Uninstall ettim ve sonra yine yükledim.. hatta cihazı kapadım açtım.. Değişmedi. Smile
Farklı bir uygulama yüklediğinde belki değişebilir.. Ama Cihazda Değişmedi.. Simulatör konusunda ama haklısınız her yüklemede değişiyor.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Cevapla
#14
garip bende uygulamayı silmesemde her derlemede denişiyor. yinede siz bu olaya hazla umutlanmayın. o cihazdaki tüm kendi derlenidiniz uygulamalarınızı kaldırıp deneyin birde
Cevapla
#15
uniqueIdentifier bu konut gerçekten cihaz id sine veriyor ama iOS 6 altı sürümlerde için kullanılıyor.
Cevapla
#16
uniqueIdentifier ve identifierForVendor.. Apple kendi sitesinde identifeier için açıklama yapmış..
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. satıcıya özel telefona ID vermek için kullanılıyormuş.. Sonuç olarak aktivasyon için benim iişimi görüyor sanırım?

uniqueIdentifier : ama şu sitede uygulamayı her yüklediğinde değişebileceği söylenmiş..

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Cevapla
#17
Merhaba,
Aslında konu başlığı içeriğe göre yanlış belirlenmiş. İçerikten ve yapılan açıklamalardan anladığım kadarıyla mobil cihazın benzer ID'sinin nasıl alınacağı isteniyor. 
DelphiCan üzerinde Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. sözcüğünü aratırsanız, doğru yola giden bir çok detaylı açıklamalar görebilirsiniz. 
Birçok uygulamamda @elixir84 üyemizin paylaşmış olduğu Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. kullanıyorum. Şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım.
Yapılan açıklamalarda UUID her defasında değiştiği veya uygulamanın yeniden kurulumu ile değiştiği söyleniyor. 
Bunun için TPushServiceConnection sınıfının Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. olayı kullanılmaktadır. Bu olay ve UUID ile ilgili Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. bakabilirsiniz.
UUID'yi zorunlu kılan Push Notification mimarisidir. Bu mimaride, mesaj bir hedef cihaza gönderilir. Hedef cihazın bir adresi yoksa mesaj gönderilemez. Tıpkı bir mektup gibi; alıcısı alanı boş ise adrese ulaştırılamaz. Bu durum her cihazın benzersiz bir ID üretmesini zorunlu kılmaktadır.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
WWW
Cevapla
#18
@Fesih ARSLAN hocam bilgilendirme için teşekkürler.. Aslında Konu başlığı ilk olarak IMEI yada GSM no vs üzerinden başlamıştı. akıl akıl akıldan üstündür.. Bilgi alışverişi sonucunda UUID olayına döndü ..

Kısacası UUID uygulamaya göre X cihaza verilen değişmeyen bir ID'dir anladığım kadarıyla..
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Cevapla
#19
(24-12-2018, Saat: 16:36)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.@Fesih ARSLAN hocam bilgilendirme için teşekkürler.. Aslında Konu başlığı ilk olarak IMEI yada GSM no vs üzerinden başlamıştı. akıl akıl akıldan üstündür.. Bilgi alışverişi sonucunda UUID olayına döndü ..

Kısacası UUID uygulamaya göre X cihaza verilen değişmeyen bir ID'dir anladığım kadarıyla..
Benzersizliği, uygulama ve SDK güncellemelerine bağlı olarak değişiyor. Bu durum çok da önemli değil; TPushServiceConnection sınıfının OnChange olayı ile yeni UUID alınıp eskisi ile değiştirilebilir veya bir kullanıcıya ait tüm UUI'ler arşivlenebilir.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
WWW
Cevapla
#20
yapmak isteğin şeye göre önemli var mesala her cihazın 1 kere yaralanması istelen bir hizmeti uygulamayı kaldırıp yenedin kurup yaralanması gibi durumlarda işe yaramıyor.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi fmx ile Play store uygulama içi satın alma işlemi crowlin 2 241 27-09-2019, Saat: 23:07
Son Yorum: crowlin
  PDA el terminalinde okunan barkodu alma cexx 1 485 24-12-2018, Saat: 00:22
Son Yorum: cexx
  Android'de bluetooth kullanarak termal yazicidan cikti alma arsl01 6 1.021 10-11-2018, Saat: 13:35
Son Yorum: arsl01
  ekran görüntüsü alma sorunu ? Mr.Developer 7 1.249 07-11-2018, Saat: 14:58
Son Yorum: Mr.Developer
  Uygulama içi satın alma ? Mr.Developer 0 459 19-10-2018, Saat: 19:51
Son Yorum: Mr.DeveloperKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi