Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oyun kartı için fikir ve önerileriniz..
Aleyküm selam , kendisi paşalar gibi asker oldu. Keyfide yerinde şükür. Birazcık sızlanır belki dedim ama gram sızlanmadı askerlikten aferin ona Adam gibi adam İsmail . Bu arada yarın tekrar gidicem yanına ama yinede telefonu yanında numarası olup ulaşmak isteyen olursa 5 ten sonra deneyebilirler Smile)
Ve Aleyküm Selam, bizden de selam söyleyin.

Nerede askerlik yapıyor?
P.Safa:Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır.Zaman insanları değil,armutları olgunlaştırır
C.Yücel:Toprak gibi olmalısın! Ezildikçe sertleşmelisin!Seni ezenler sana muhtaç kalmalı! Hayatı sende bulmalı
S.Canan:Bildiğini zannettiğin an hiç bir şey öğrenemezsin
Bilgi uçar
Çorlu / Tekirdağ da yapıyor.

Bu arada Fesih bey kitap örneklerinde (Form Fill Özelliği) örneği çalışmıyor yada bende sorun var. Bilginiz olsun.
Bu konu hakkında verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. TLayout ve Rectangle biileşenleri inceledim ama bileşen hakkında kaynak olmadığı için pek bişey yapamadım.
Timage ile denediğimde panel ile yaptığım örneğe göre daha hantal ve hakimiyeti zor oldu. Doğru yapıyı hala bulamadım.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Invasion teşekkürler fakat oradaki şekilde denediğimde 4000 adet panel kullanmış oluyorum ve program ciddi şekilde kasılıyor. Bende buna fikir arıyorum.
Merhaba
Bence önerileri nasıl hayata geçireceğinizden veya bilgi sahibi olup da henüz deneyimlemediğinizden çekiniyorsunuz gibi geliyor. 

Bir bitmap üzerine bir çizim, daire ile başlayın, bir bitmapi diğeri üzerine yapıştırmayı, belli bölgeyi boyamayı deneyin. Buna Canvas operasyonları ortak adı verilir. 

Sonra strateji kurarsınız. Örneğin ekranda yer almayan (görünmeyen) bir stringgrid üzerinde de olabilir, şahsen tercih edeceğim şekilde 2 boyutlu diziler grubu da; mantık içeren karşılaştırma, rakam çekme vs. yaptırırsınız SONRA bu içeriği bir procedure ile koordine ederek yukarıda bahsettiğim Canvas operasyonları ile son kullanıcıya görselleştirirsiniz. 

Her hamleyi görsele yükleyip, görsel üzerinden sorgulama gibi bir arayışa girmeyin. Görsel ayrı değişken grubu vb ayrı. 

Yolunuz açık olsun.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

MrMarman üstadım evet dediklerinize katılıyorum. Bilgi için teşekkürler. Fikir almaktaki amacım bildiğim ve bilmediğim bir çok bileşen ve yöntemle yapılabilecek bu işin, bilmediğim yöntemlerini tek tek deneyerek aşırı zaman kaybetmektense sizler gibi deneyim etmiş kişilerden fikir alarak yöntem ve bileşen sayısını en aza indirerek denemekti. Böylece daha az ve doğru bileşene odaklanıp çözüme vakit ayırabilecektim. Dediğiniz yöntemleri araştırıp test edeceğim . Fakat olay sadece göstermek değil, gösterilende arayıp bulup işaretleme olayı nasıl olur olurmu şuan için bilmiyorum.

Okoca, teşekkürler bunuda inceleyip deneyeceğim.
Canvas üzerine yapıştırdığınız her resimciğin koordinatı onmousemove ile okuduğunuz x y değerlerinden yola çıkarak mantıksal değeri ile eşlenebilir.

örneğin 100x100 büyüklüğünde küçük karelerden oluşan  büyük resim üzerindeki mouse koordinatı x220, y80 ise 

220 div 100 kadar sütun + 220 mod 100 eğer 0'dan büyükse +1 sütun, 
80 div 100 kadar satır + 80 mod 100 0'dan büyükse +1 satır 

şeklinde formülize edip 3.sütun 1.satır cevabı bulunur. 

Array tablonuzda buna karşılık gelen değer sizin mantıksal verinizdir. Size tecrübe için başlama noktası.  
Bileşen sayısı 1 adet TImage ve belki bir kaç tane de buton.  

(ScaledLayout ile televizyon'dan barcovision'a kadar ölçeklenebilir bir boyut tercih edersiniz, bu örnek çarpma bölme kolay olsun diye)
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi ile Webserverlar icin cache server yapimi TheEAK 0 69 12-09-2019, Saat: 16:36
Son Yorum: TheEAK
  [ÇÖZÜLDÜ] Veritabanından hızlı veri çekmek için tavsiye wiseman 6 547 31-05-2019, Saat: 22:34
Son Yorum: frmman
  ORM için öneri OBK 4 473 25-04-2019, Saat: 16:43
Son Yorum: kodamelesi
  Token için Alan Boyutu Fesih ARSLAN 9 658 08-03-2019, Saat: 12:08
Son Yorum: yhackup
  Duyma engelliler icin el hareketi yakalama arsl01 28 3.122 28-02-2019, Saat: 12:54
Son Yorum: arsl01

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi