Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buton icon sorunu
Photo 
Merhaba; 

VCL tarafında klasik button ve SpeedButton da onlarca deneme yaptım.
ImageList ile veya butonna iconlar yükledim; Fakat buton üzerindeki iconları yeterince göze hitap edecek şekilde büyük olarak gösteremiyorum. Buton üzerindeki iconları 64x64 veya 32x32 olacak şekilde bu sorunu nasıl çözebilirim?

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(05-01-2019, Saat: 13:31)ahmetb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba; 

VCL tarafında klasik button ve SpeedButton da onlarca deneme yaptım.
ImageList ile veya butonna iconlar yükledim; Fakat buton üzerindeki iconları yeterince göze hitap edecek şekilde büyük olarak gösteremiyorum. Buton üzerindeki iconları 64x64 veya 32x32 olacak şekilde bu sorunu nasıl çözebilirim?

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Delphi Vcl tarafını bilmiyorum ama Devexpress butonları işini görür diye düşünüyorum test resmi ekte

"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
ImageList, Height ve Width özelliklerini değiştirmeniz ve ona uygun resimler yüklemeniz gerekmektedir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SOAP WSDL | Tarihi sorunu ve C# import sorunu hk. pro_imaj 0 35 2 saat önce
Son Yorum: pro_imaj
  cxgrid String alan sorunu HuseyinF 7 240 25-09-2019, Saat: 16:54
Son Yorum: HuseyinF
  SetLength sorunu seci20 2 159 13-09-2019, Saat: 13:50
Son Yorum: seci20
  Writefile yazılan byte sorunu seci20 2 223 04-09-2019, Saat: 20:29
Son Yorum: seci20
  Fastreport barcod yazdirma sorunu TheEAK 8 688 30-07-2019, Saat: 17:09
Son Yorum: TheEAK