Tüm Platformlar için Hızlı Uygulama Geliştirme Kitabı... Delphi
Ön Sipariş Talebinde Bulunan Üyelerimiz
Sipariş Talebinde Bulunan Üyelerimiz

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buton icon sorunu
Photo 
Merhaba; 

VCL tarafında klasik button ve SpeedButton da onlarca deneme yaptım.
ImageList ile veya butonna iconlar yükledim; Fakat buton üzerindeki iconları yeterince göze hitap edecek şekilde büyük olarak gösteremiyorum. Buton üzerindeki iconları 64x64 veya 32x32 olacak şekilde bu sorunu nasıl çözebilirim?

Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
(05-01-2019, Saat: 13:31)ahmetb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlMerhaba; 

VCL tarafında klasik button ve SpeedButton da onlarca deneme yaptım.
ImageList ile veya butonna iconlar yükledim; Fakat buton üzerindeki iconları yeterince göze hitap edecek şekilde büyük olarak gösteremiyorum. Buton üzerindeki iconları 64x64 veya 32x32 olacak şekilde bu sorunu nasıl çözebilirim?

Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol

Delphi Vcl tarafını bilmiyorum ama Devexpress butonları işini görür diye düşünüyorum test resmi ekte

"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
ImageList, Height ve Width özelliklerini değiştirmeniz ve ona uygun resimler yüklemeniz gerekmektedir.

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  iç içe döngüyle excelden veri tabanına kayıt alma sorunu? baloglurecep 2 28 2 dakika önce
Son Yorum: baloglurecep
  Windows 8.1'de always on top program yazma sorunu denem3 10 139 18-01-2019, Saat: 18:13
Son Yorum: okoca
  DBGRID Indicator Sorunu [Çözüldü] SenayAkgun 10 179 16-01-2019, Saat: 18:10
Son Yorum: masteryoda
  Locate ve Lookup TR Karakter sorunu narkotik 2 132 15-01-2019, Saat: 20:04
Son Yorum: narkotik
  Çözünürlük sorunu klavye 15 998 15-01-2019, Saat: 15:04
Son Yorum: CesuR

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi