Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ipad Tarafında Sqllite Yedeği Nasıl Alınabilir
Merhaba,

Windows tarafında geliştirilen uygulama ile database farklı olduğunda herhangi bir yazılım güncellemesinde verileri kaybetmiyorken ipad tarafında uygulamayı kaldırdığımızda data da sıfırlanmış oluyor Yani silbaştan herşey. 

Ipad uygulamasını güncellediğimizde sqllite datasının eski halinin korunmasının bir yolu varmıdır, yada sqllite datayı dışarıya nasıl export edebiliriz.

*Windows mantığıyla olaylara bakarak mobil geliştirmeler yapmak çözümü zorlaştırıyor.

Teşekkürler.
Merhaba,
Mobil uygulamalarda (aslında bu durum VCL'de de böyledir), yüklü olan bir paket kaldırıldığında, takdir edersiniz ki ne kullanıcı ne de OS kullanılmayan bir uygulamanın atık dosyalarını görmek istemez. Bundan dolayı Apple'ın yaklaşımı doğrudur. 
SQLite veri tabanınız tek bir dosyada olduğu için yedekleme işleminiz de kolay olacaktır.  
Yedeklemek için DB bağlantılarını kapattıktan sonra,  dosyayı sıkıştırıp (veya SQL Script export yöntemiyle db bilgilerini alıp) bir sunucuya müşteri/kullanıcı cihaz id'si ile birlikte upload edebilirsiniz.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Sqllite yedeğini mail ile kendime export ediyordum, müsait olduğumda bir örnek atarım
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
Cevaplar için teşekkür ederim.

@Fesih ARSLAN Hocam windows tarafında genel bir yazılım olmadığından kurulumla değilde sadece exe değiştirerek çözülüyordu demek istemiştim. ios tarafında da programı silmeden direk yükleme yaparsak datanın değişmediğini gözlemledim.

@narkotik Çok iyi olur. Şu durumda bulut tarafından veri almada bir sorun yokken ios tarafından bulut tarafına (mssql) veri yazamıyorum hatada vermiyor. Kullanıcının tüm bilgileri ios tarafında kalıyor.

Teşekkürler.
Mobil sistemlerde genel de Developer Uygulamanın olduğu yerde (Her uygulamanın dosyalarının tutulduğu bir path) tüm dosyalarını ve local DB sini tutar. uygulama uninstall edildiğinde de o uygulama ve tüm kalıntıları (DB de dahil) silinir. Bu tür durumlarda ben uygulamanın document folder'ına değil de DCIM gibi bir klasörde tutmayı tercih ediyorum .. Smile ama bu seferde uygulama silinse dahi DB'im silinmiyor..
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Lightbulb Google Play Store'a Ağustos 2020'ye kadar nasıl uygulama yüklenir? Abdullah ILGAZ 22 948 12-10-2019, Saat: 00:53
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
  Admob Ödül kazanan video Nasıl Eklenir? dnzmobile 10 1.509 22-09-2019, Saat: 01:10
Son Yorum: berk06
  Şeffaf Tasarım nasıl yapılır ? [ ANLATIM ] Mr.Developer 12 522 15-09-2019, Saat: 13:32
Son Yorum: Mr.Developer
  Windows tarafında düzgün çalışan kod IOS Tarafında hatalı sonuç döndürüyor. pro_imaj 2 313 19-06-2019, Saat: 16:55
Son Yorum: pro_imaj
  ios tarafında sqlite uygulamanın veri tabanına başka yazılımla erişebilir miyim. pro_imaj 5 584 18-01-2019, Saat: 18:13
Son Yorum: pro_imaj

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi