Tüm Platformlar için Hızlı Uygulama Geliştirme Kitabı... Delphi
Ön Sipariş Talebinde Bulunan Üyelerimiz
Sipariş Talebinde Bulunan Üyelerimiz

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uygulamanız şu anda 14 API seviyesini hedefliyor.
Merhabalar,
Google Play'e uygulama yüklerken şu uyarıyı veriyor.

Yükleme başarısız oldu
Uygulamanız şu anda 14 API seviyesini hedefliyor. Güvenlik ve performans için iyileştirilmiş olan en son API'lere dayanması için en azından 26 API seviyesini hedefliyor olmalıdır. Uygulamanızın hedef API seviyesini en az 26 olarak değiştirin.

Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
Burada söylenen gibi androidmanifest dosyasında manuel değişiklik yapıyorum. şu şekilde.
<uses-sdk android:minSdkVersion="19" android:targetSdkVersion="26" />
Tekrar çalıştırıyorum telefonda ama bu seferde uygulama içindeki bazı bölümlerim çalışmıyor. Mesela, telefon numarası direk arama ve SMS gönder gibi butonlarım çalışmıyor. Şu şekilde hata veriyor.
Java.lang.securtyException: Permission demial:starting intent {act=android.intent.action.CALL dat:tel:xxxxxxxxx dmp=com.android.server.telecom/.components.UserCalActivity}

Bu şekilde google play'e eklediğimde hata vermiyor. Ekliyor ama dediğim gibi butonlar çalışmıyor. Manifest dosyasına baktığımda izinler verilmiş görünüyor. Sorunu çözemedim. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı acaba?
Merhaba,
API Level 26'da kritik (tehlikeli) olarak tabir edilen izinler için kullanıcı onayını (cihaz donanım yönetimini ele geçirme) dinamik olarak almak gerekiyor.
Delphi 10.3 için formda daha önce bahsettiğimiz Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol eminim bu sorununuzu çözecektir.
Delphi 10.3 sürüm öncesi API Level 26 çözümleri için formda arama yapabilirsiniz.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Hocam, dediğiniz gibi Google yükleme işinde çok katılaşmış. Önceden böyle değildi Smile
Ben SMS ve Arama kısmını kaldırdım öyle attım. Smile
(11-01-2019, Saat: 10:45)gonulali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlHocam, dediğiniz gibi Google yükleme işinde çok katılaşmış. Önceden böyle değildi Smile
Ben SMS ve Arama kısmını kaldırdım öyle attım. Smile

Geç kalınmış bir katılık, daha katı olmalı bence..

Kullanıcı izni alın neden kaldırdınız ki ?
Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
Kuvvete dayanamayan adalet aciz, 
Adalete dayanamayan kuvvet zalimdir.
Fazla zamanım yoktu, birde bakalım başka nedenden dolayı kabul etmeyecek mi diye denedim. Kabul etti Smile

Şöyle birşey var.
Samsung Galaxy J5 Prime Android : 8.0
Samsung Galaxy J7 Pro Android : 8.1
Samsung Galaxy S7 Android : 8.0

Bu telefonlarda Google Playde aratınca uygulamam çıkmıyor. Ama google play linkini whatsappdan gönderip tıklayınca google playde açıyor. Neden bunu yapar acaba?
apk içindeki manifest dosyasına bakıyor google kod bloğu, belli bir sürüm aşağısı ise yüklemene yayınlamana izin vermiyor, yani esasında projeni daha üst versiyon
api level ile tekrar derlemende şart değil, bakmıyor çünkü binary e hakkattan onlamı derlenmiş..

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi