Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uygulamanız şu anda 14 API seviyesini hedefliyor.
Merhabalar,
Google Play'e uygulama yüklerken şu uyarıyı veriyor.

Yükleme başarısız oldu
Uygulamanız şu anda 14 API seviyesini hedefliyor. Güvenlik ve performans için iyileştirilmiş olan en son API'lere dayanması için en azından 26 API seviyesini hedefliyor olmalıdır. Uygulamanızın hedef API seviyesini en az 26 olarak değiştirin.

http://www.delphican.com/showthread.php?...&pid=21818
Burada söylenen gibi androidmanifest dosyasında manuel değişiklik yapıyorum. şu şekilde.
<uses-sdk android:minSdkVersion="19" android:targetSdkVersion="26" />
Tekrar çalıştırıyorum telefonda ama bu seferde uygulama içindeki bazı bölümlerim çalışmıyor. Mesela, telefon numarası direk arama ve SMS gönder gibi butonlarım çalışmıyor. Şu şekilde hata veriyor.
Java.lang.securtyException: Permission demial:starting intent {act=android.intent.action.CALL dat:tel:xxxxxxxxx dmp=com.android.server.telecom/.components.UserCalActivity}

Bu şekilde google play'e eklediğimde hata vermiyor. Ekliyor ama dediğim gibi butonlar çalışmıyor. Manifest dosyasına baktığımda izinler verilmiş görünüyor. Sorunu çözemedim. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı acaba?
Merhaba,
API Level 26'da kritik (tehlikeli) olarak tabir edilen izinler için kullanıcı onayını (cihaz donanım yönetimini ele geçirme) dinamik olarak almak gerekiyor.
Delphi 10.3 için formda daha önce bahsettiğimiz bir konumuz eminim bu sorununuzu çözecektir.
Delphi 10.3 sürüm öncesi API Level 26 çözümleri için formda arama yapabilirsiniz.
Hocam, dediğiniz gibi Google yükleme işinde çok katılaşmış. Önceden böyle değildi Smile
Ben SMS ve Arama kısmını kaldırdım öyle attım. Smile
(11-01-2019, Saat: 10:45)gonulali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam, dediğiniz gibi Google yükleme işinde çok katılaşmış. Önceden böyle değildi Smile
Ben SMS ve Arama kısmını kaldırdım öyle attım. Smile

Geç kalınmış bir katılık, daha katı olmalı bence..

Kullanıcı izni alın neden kaldırdınız ki ?
Fazla zamanım yoktu, birde bakalım başka nedenden dolayı kabul etmeyecek mi diye denedim. Kabul etti Smile

Şöyle birşey var.
Samsung Galaxy J5 Prime Android : 8.0
Samsung Galaxy J7 Pro Android : 8.1
Samsung Galaxy S7 Android : 8.0

Bu telefonlarda Google Playde aratınca uygulamam çıkmıyor. Ama google play linkini whatsappdan gönderip tıklayınca google playde açıyor. Neden bunu yapar acaba?
Selamlar. Manifest dosyasını düzenleyip attım şu şekilde.. <uses-sdk android:minSdkVersion="6" android:targetSdkVersion="26" />

Google Play'e attığım uygulama bazı telefonlarda yükleniyor ama splash ekranından sonra kapanıyor. Neden olabilir acaba?
Uygulama Bilgisi şöyle:
Gereken Android sürümü : 2.0.1 ve sonrası

Sorun yaşanan telefonlar ve sürümleri; Genelde Eski sürümler.. Android üst versiyonlarda sorun yok.
Samsung Galaxy Mega : Android 4.4.2
Samsung Galaxy Note 3 : Android 5.0
Samsung J7 : Android 5.1.1

Neden olabilir acaba?
(22-01-2019, Saat: 13:56)gonulali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar. Manifest dosyasını düzenleyip attım şu şekilde..   <uses-sdk android:minSdkVersion="6" android:targetSdkVersion="26" />

Google Play'e attığım uygulama bazı telefonlarda yükleniyor ama splash ekranından sonra kapanıyor. Neden olabilir acaba?
Uygulama Bilgisi şöyle:
Gereken Android sürümü : 2.0.1 ve sonrası

Sorun yaşanan telefonlar ve sürümleri; Genelde Eski sürümler..   Android üst versiyonlarda sorun yok.
Samsung Galaxy Mega : Android 4.4.2
Samsung Galaxy Note 3 : Android 5.0
Samsung J7 : Android 5.1.1

Neden olabilir acaba?

her ne kadar büyük küçüğü kapsar kafasında olsak da android tool'dan ( SDK manager ) 2.1 ya da 2.2 gibi sürümleri de yükleyin. (tabi eğer yüklemediyseniz)
aklıma başka çözüm gelmiyor. Shy
hepsi yüklü hocam. onu denedim.

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi