Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Çözüldü] Stringgrid özellik iptal etme
StringGrid tüm özelliklerini inceledim fakat bir türlü şu ilk hücrenin mavi kalmasını iptal edemedim. Hiç bir seçim yapmamış olsanızda ilk hücre hep mavi.  Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

dvXPW7.png
(11-01-2019, Saat: 13:16)CesuR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: StringGrid tüm özelliklerini inceledim fakat bir türlü şu ilk hücrenin mavi kalmasını iptal edemedim. Hiç bir seçim yapmamış olsanızda ilk hücre hep mavi.  Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

dvXPW7.png

Properties kısmında "cell focus" yada "cell select" gibi bir şey varmı şu anda bigisayar başında değilim bir bakarmısınız
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
(11-01-2019, Saat: 13:16)CesuR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: StringGrid tüm özelliklerini inceledim fakat bir türlü şu ilk hücrenin mavi kalmasını iptal edemedim. Hiç bir seçim yapmamış olsanızda ilk hücre hep mavi.  Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

dvXPW7.png

procedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);
const
secilmesin: TGridRect= (Left: 0; Top: -1; Right: 0; Bottom: -1);//const ifadenin interface kısmında olup global olması daha mantıklı //olur ama ben bir bütün olarak görünmesi için prosedure ekledim.
begin

StringGrid1.Selection:= secilmesin;
end;
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.

(11-01-2019, Saat: 14:04)savasabd Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

dvXPW7.png

procedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);
const
secilmesin: TGridRect= (Left: 0; Top: -1; Right: 0; Bottom: -1);//const ifadenin interface kısmında olup global olması daha mantıklı //olur ama ben bir bütün olarak görünmesi için prosedure ekledim.
begin

StringGrid1.Selection:= secilmesin;
end;

Yazdığınız bu kod çalışıyor. Ben de baktım ancak grid ayarlarından değişiklik yapılamıyor.
(11-01-2019, Saat: 14:02)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Properties kısmında "cell focus" yada "cell select" gibi bir şey varmı şu anda bigisayar başında değilim bir bakarmısınız

Malesef yok.

savasabd

Çok teşekkürler işe yaradı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [ÇÖZÜLDÜ] Windows Service içerisinden başka uygulama çalışmasını kontrol etme theSinan 2 150 08-06-2019, Saat: 12:17
Son Yorum: elixir84
  [ÇÖZÜLDÜ] Veritabanından hızlı veri çekmek için tavsiye wiseman 6 237 31-05-2019, Saat: 22:34
Son Yorum: frmman
  [Çözüldü] - Google Cloud Platformunda OAuth 2.0 ile Dinamik Token Nasıl Alınır? Fesih ARSLAN 14 720 21-05-2019, Saat: 13:11
Son Yorum: Bay_Y
  Çözüldü Fastreport degisken alan yazdırma cinarbil 5 276 25-04-2019, Saat: 16:37
Son Yorum: cinarbil
  [ÇÖZÜLDÜ]Tarih ve Saat aralığı sorgulama wiseman 39 973 23-04-2019, Saat: 17:17
Son Yorum: wiseman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi