Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Çözüldü] Stringgrid özellik iptal etme
StringGrid tüm özelliklerini inceledim fakat bir türlü şu ilk hücrenin mavi kalmasını iptal edemedim. Hiç bir seçim yapmamış olsanızda ilk hücre hep mavi.  Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

dvXPW7.png
(11-01-2019, Saat: 13:16)CesuR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.StringGrid tüm özelliklerini inceledim fakat bir türlü şu ilk hücrenin mavi kalmasını iptal edemedim. Hiç bir seçim yapmamış olsanızda ilk hücre hep mavi.  Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

dvXPW7.png

Properties kısmında "cell focus" yada "cell select" gibi bir şey varmı şu anda bigisayar başında değilim bir bakarmısınız
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
(11-01-2019, Saat: 13:16)CesuR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.StringGrid tüm özelliklerini inceledim fakat bir türlü şu ilk hücrenin mavi kalmasını iptal edemedim. Hiç bir seçim yapmamış olsanızda ilk hücre hep mavi.  Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

dvXPW7.png

procedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);
const
secilmesin: TGridRect= (Left: 0; Top: -1; Right: 0; Bottom: -1);//const ifadenin interface kısmında olup global olması daha mantıklı //olur ama ben bir bütün olarak görünmesi için prosedure ekledim.
begin

StringGrid1.Selection:= secilmesin;
end;
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.

(11-01-2019, Saat: 14:04)savasabd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

dvXPW7.png

procedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);
const
secilmesin: TGridRect= (Left: 0; Top: -1; Right: 0; Bottom: -1);//const ifadenin interface kısmında olup global olması daha mantıklı //olur ama ben bir bütün olarak görünmesi için prosedure ekledim.
begin

StringGrid1.Selection:= secilmesin;
end;

Yazdığınız bu kod çalışıyor. Ben de baktım ancak grid ayarlarından değişiklik yapılamıyor.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(11-01-2019, Saat: 14:02)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Properties kısmında "cell focus" yada "cell select" gibi bir şey varmı şu anda bigisayar başında değilim bir bakarmısınız

Malesef yok.

savasabd

Çok teşekkürler işe yaradı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [ÇÖZÜLDÜ] Rapor Baskısında 0 değerleri yazılmasın wiseman 2 102 01-10-2019, Saat: 18:04
Son Yorum: wiseman
  [ÇÖZÜLDÜ] fast report dil hatası wiseman 6 231 25-09-2019, Saat: 14:29
  ÇÖZÜLDÜ-timer kullanmadan saat kontrolü mümkünmü? sadikacar60 3 207 10-09-2019, Saat: 22:19
Son Yorum: sadettinpolat
  [ÇÖZÜLDÜ] cxgrid hücre formatı wiseman 2 114 10-09-2019, Saat: 13:53
  Firebird table event larını takip etme(fdeventalerter) 41linea41 9 371 03-09-2019, Saat: 18:10
Son Yorum: meko

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi