Tüm Platformlar için Hızlı Uygulama Geliştirme Kitabı... Delphi
Ön Sipariş Talebinde Bulunan Üyelerimiz
Sipariş Talebinde Bulunan Üyelerimiz

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Çözüldü] Stringgrid özellik iptal etme
StringGrid tüm özelliklerini inceledim fakat bir türlü şu ilk hücrenin mavi kalmasını iptal edemedim. Hiç bir seçim yapmamış olsanızda ilk hücre hep mavi.  Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

dvXPW7.png
(11-01-2019, Saat: 13:16)CesuR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlStringGrid tüm özelliklerini inceledim fakat bir türlü şu ilk hücrenin mavi kalmasını iptal edemedim. Hiç bir seçim yapmamış olsanızda ilk hücre hep mavi.  Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

dvXPW7.png

Properties kısmında "cell focus" yada "cell select" gibi bir şey varmı şu anda bigisayar başında değilim bir bakarmısınız
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
(11-01-2019, Saat: 13:16)CesuR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlStringGrid tüm özelliklerini inceledim fakat bir türlü şu ilk hücrenin mavi kalmasını iptal edemedim. Hiç bir seçim yapmamış olsanızda ilk hücre hep mavi.  Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

dvXPW7.png

procedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);
const
secilmesin: TGridRect= (Left: 0; Top: -1; Right: 0; Bottom: -1);//const ifadenin interface kısmında olup global olması daha mantıklı //olur ama ben bir bütün olarak görünmesi için prosedure ekledim.
begin

StringGrid1.Selection:= secilmesin;
end;
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.

(11-01-2019, Saat: 14:04)savasabd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol

dvXPW7.png

procedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);
const
secilmesin: TGridRect= (Left: 0; Top: -1; Right: 0; Bottom: -1);//const ifadenin interface kısmında olup global olması daha mantıklı //olur ama ben bir bütün olarak görünmesi için prosedure ekledim.
begin

StringGrid1.Selection:= secilmesin;
end;

Yazdığınız bu kod çalışıyor. Ben de baktım ancak grid ayarlarından değişiklik yapılamıyor.
(11-01-2019, Saat: 14:02)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlProperties kısmında "cell focus" yada "cell select" gibi bir şey varmı şu anda bigisayar başında değilim bir bakarmısınız

Malesef yok.

savasabd

Çok teşekkürler işe yaradı.

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [Çözüldü] FMX VLC Player Desteği CesuR 6 142 18-01-2019, Saat: 09:18
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
  DBGRID Indicator Sorunu [Çözüldü] SenayAkgun 10 179 16-01-2019, Saat: 18:10
Son Yorum: masteryoda
  [Çözüldü] String Grid Sayı Algoritması CesuR 10 243 12-01-2019, Saat: 04:26
Son Yorum: CesuR
  FastReport - Runtime Band Gizleme - [ÇÖZÜLDÜ] hi_selamlar 5 116 10-01-2019, Saat: 23:02
Son Yorum: hi_selamlar
  is not a valid floating point value Hatası [ÇÖZÜLDÜ] SenayAkgun 16 378 23-12-2018, Saat: 22:07
Son Yorum: mustafaozpinar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi