Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Önermiyorum - 8
Bu seferde MySQL'deki değil ama ona erişen en popüler araç olan Devart MySQL component setinin bir bug'ı ile karşınızdayım.

MyClasses.pas'da bir stored procedure'nin parametre kolleksiyonunu dolduran kodda; 2775 nci satırda şöyle bir kod göreceksiniz:

if s = 'TINYINT' then
          Param.SetDataType(dtInt8)

Yani eğer parametrenin tipi TINYINT ise bu durumda, parametre kolleksiyonuna eklenecek olan parametre nesnesinin tipi INT8 olsun demişler. Ancaakkk, bir kaç satır altta yani 2905 nci satırda ise şöyle bir kod yazmışlar:

if Param.GetDataType = dtInt8 then
                    Param.SetDataType(dtBoolean);

Parametrenin tipi INT8 ise o zaman BOOLEAN yap. NEDEN Huh 

Devart firmasını bilgilendirdim, sizin de böyle bir sıkıntıya düşmemeniz için sizi de bilgilendireyim istedim. Şimdilik stored procedure'lerinizde TINYINT parametrelerini INT'e çevirin geçici olarak.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Merhaba,
Uyarı için teşekkür ederim @Tuğrul HELVACI hocam.
Şunu da ilave etmekte fayda var. İşaretli veya işaretsiz en düşük tam sayı tipi, neden en büyük (int8) sayı tipine dönüştürülüyor?
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
dtInt8 Delphi'nin System.ShortInt veri türü ile eşleştirilmiş. Yani ilk atamada sorun yok.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Teşekkürler

Teşekkürler bilgilendirme için

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Önermiyorum - 4 Tuğrul HELVACI 9 1.027 25-01-2019, Saat: 15:03
Son Yorum: yhackup
  Önermiyorum - 9 (MySQL'de ALTER komutunun olmaması) Tuğrul HELVACI 13 1.072 16-01-2019, Saat: 09:01
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
  Önermiyorum - 7 (Update ettiğin tabloyu Where kısmında kullanamazsın) Tuğrul HELVACI 14 1.043 04-01-2019, Saat: 14:12
Son Yorum: mad85
  Önermiyorum - 6 (Check_ConstrainsYok) uparlayan 9 912 04-01-2019, Saat: 09:13
Son Yorum: csunguray
  Önermiyorum - 5 (INT > BIGINT) Tuğrul HELVACI 9 802 02-01-2019, Saat: 09:57
Son Yorum: Tuğrul HELVACI

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi