Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nereden başlamalıyım
arkadaşlar randevu programım web üzerindeki kısmı php ile hallettim çalışıyor. masaüstü yazılımımda hazır ancak mobilde takıldım

şöyle bir mysql veritabanım var

tarih              subdomain                          şifre  xxxxx
15.02.2019    ahmet.xxx.com 
20.02.2019    murat.xxx.com
25.02.2019    ayse.xxx.com

istediğim web sayfamın mobilde işlemesi ve asıl önemli olanda
örnek 15.02.2019 tarihinde ahmet.xxx.com adlı kişiye bildirim göndermesi " bugün randevunuz var"  şeklinde

hibrit -native- cordova - phonegap -firebase- DELPHİ.............. derken kafayı tırlattım...
bildirim gönderebilmek için öncelikle notifications konularını araştırmalısnız. firebase push notifications ile bildirim gönderebilirsiniz.
Falan tarihte randevunuz var demek istiyorsanız 2 yolunuz var ya html parse yapacaksınız ya da datasnap ile mysqlden veri çekeceksiniz.
Html parse olayını önermiyorum sağlıksız olur en kolayı ve sağlıklısı datasnap ile veri çekmek olur örnek video'da şu

https://www.youtube.com/watch?v=FK8XDZVQWqo&t=5036s

Bu videodakileri deneme olarak çalışırsanız ve push notifications ile birleştirirseniz siizin için çok işe yarayacağını düşünüyorum tam istediğiniz gibi olur takıldığınız noktaları sorabilirsiniz yine

şunu dipnot olarak belirtmeyi unuttum. Mobil platformda php gibi direk bir mysql bağlantısı yapamıyoruz.
Önce server kısmı oluşturmalıyız server kısmı windows pencere uygulaması oluyor.

Server kısmında mysql bağlantısı kuruyorsunuz. Client kısmında yani sizin mobil uygulamanızda server ile datasnap bağlantısı kuruyorsunuz.

Sorgularınızı server'a gönderiyorsunuz server mysql'e sorup sizin clientinize cevap veriyor

kabaca mysql bağlatısı bu şekilde oluyor
Bir adet servis oluşturun. O servis belli aralıklar ile veritabanınızdan sorgulama gerçekleştirsin ve kontroller ile bildirim yöneltin.
Merhaba,
Firedac bileşen setinin mobil platform için doğrudan veri tabanı desteği yok. Doğrudan bağlantı için (yani arada bir sunucu uygulamasının olmayacağı durumlarda) Unidac bileşen setini kullanabilirsiniz.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi