Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Çözüldü] FMX VLC Player Desteği
m3u8 uzantılı canlı yayını vlc player ile projemde gösteriyorum. Projemi Fmx olarak tasarlamak istiyorum. Fakat VLC Playerın ( Paslibvlc ) Fmx desteklemediği için (demo olarak yeni çıkarmışlar ) kullanamıyorum. m3u8 uzantılı canlı yayını  Fmx te gösterebileceğim bir yol varmı Media  player oynatmıyor.
Merhaba.

- PasLibVLC kaynak sitesinden ( bu linke tıklayın ) 3.0.5 sürümü var en son, bunu indirin. İçinde FMX destekli unit(ler) barındırıyor.

p0demp5vqavftl4o13wa.png
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Üstadım teşekkürler onlar sanırım demo ama emin olamadım, indirip deneyeyim.

Tekrar teşekkürler gördüğüm kadarıyla bir sıkıntı yok.
@CesuR çözüme ulastinmi bemde bu konu uzerinde calisiyorum media player bulamadim
Evet arkadaşım MrMarman önerisi çözüme ulaştırdı. İlgili siteden yeni versiyonu indirip kullanabilirsin.
teşekkürler
(13-01-2019, Saat: 23:27)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba.

- PasLibVLC kaynak sitesinden ( bu linke tıklayın ) 3.0.5 sürümü var en son, bunu indirin. İçinde FMX destekli unit(ler) barındırıyor.

p0demp5vqavftl4o13wa.png

Total Commander Cool
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
(18-01-2019, Saat: 00:01)CesuR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet arkadaşım MrMarman önerisi çözüme ulaştırdı. İlgili siteden yeni versiyonu indirip kullanabilirsin.

Merhaba,

FMX VLC Playerda yardıma ihtiyacım var bir kaç dakikanızı ayırıp yardımcı olabilir misiniz?
VLC playeri ile ilgili dosyayı Bu linkten indirdim.

Fakat (PasLibVlc\DelphiXE10\FmxDemoPasLibVlcPlayer) klasörü deki (FmxDemoPasLibVlcPlayer) açmak istediğimde resimdeki hata ile karşılaşıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim? siz nasıl çözdünüz?

AD10d7.png
Merhaba, 
Gördüğüm kadarıyla bileşen düzgün kurulmamış olabilir. Bileşeni kurarken Source.Fmx klasörü kuruluma dahil olmamış olabilir. Bileşeni kaldırın. 

1) Emin olmak adına, Delphiyi sağ mouse yönetici olarak çalıştır diyerek açın. ( Bazen izinler sorun çıkarabiliyor.)
2 Delphi nin File menüsünden Open diyerek PasLibVlc\DelphiXE10  klasöründeki PasLibVlcPlayer seçerek açın.
3) Aşağıda resimde,  sağ tarafta kırmızı ile göstermiş olduğum yeri kontrol edin. Burada Source Fmx klasörünün var olup olmadığını kontrol edin. 
4) Eğer klasör varsa, yine sağ taraftaki PasLibVlcPlayer.bpl yazan yerin üstüne gelerek  sırasıyla , Build , Compile ve install diyerek bileşeni tekrar yükleyin.

pb6jJJ.png
Teşekkür ederim, Vakit ayırdığınız için.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [ÇÖZÜLDÜ] SQLite - Record Count Sorunu ? Mr.Developer 7 155 Dün, Saat: 18:49
Son Yorum: Mr.Developer
  FMX Multi-Touch Desteği codder71 2 129 28-02-2019, Saat: 11:57
Son Yorum: codder71
  [ ÇÖZÜLDÜ ] Play Console İmza Sorunu ? Delphi 10.3 Mr.Developer 9 506 20-02-2019, Saat: 21:34
Son Yorum: Mr.Developer
  [Çözüldü] Bileşen var mı yok mu ? CesuR 12 500 20-02-2019, Saat: 00:05
Son Yorum: mrmarman
  [Çözüldü] Fmx grid veya stringgrid hücre renklendirme CesuR 4 191 11-02-2019, Saat: 13:35
Son Yorum: CesuR

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi