Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
64 bit uygulama da neyin nesi ?
iyi akşamlar,

Haber okurken bir habere denk geldim ve google play store'dan 32 bit uygulamalara desteğini keseceğini açıklamış. (tabiki hemen değil)
aklıma tabiki ilk gelen soru ;
Delphi de oluşturduğumuz apk'nın hangi tarafta yer aldığı ?
delphi de yazdığımız apk 64 bit mi 32 bit mi ? 32 ise bunu nasıl 64 bit yaparız 64 ise bunu nasıl anlarız ?

ya da haberi ben mi yanlış anladım    Shy

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Hayat bakış açına göredir ; Baktığında gördüğün görmeni istedikleridir...
Küçük bir araştırma yaptım.
Apk dosyanızın uzantısını rar yapın. VE içindeki lib/armeabi folderındaki .so uzantılı dosyayı çıkarın..

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. sitesinde file upload edin. karşınıza çıkan pencerede File Info ya tıklayın.. Orda yazıyor kaç bit olduğu (bende 32 çıktı.. sanırım delphi 32bit derliyor şu anda.. tam bir bilgim yokSmile )

Ek Dosyalar Resimler

// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Merhaba,
Yol haritasında göre bu yılın sonuna doğru 64 bit Android ve 64 bit OS X desteği verilecekmiş.
Kaynak: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(18-01-2019, Saat: 00:42)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Küçük bir araştırma yaptım.
Apk dosyanızın uzantısını rar yapın. VE içindeki lib/armeabi folderındaki .so uzantılı dosyayı çıkarın..

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. sitesinde file upload edin. karşınıza çıkan pencerede File Info ya tıklayın.. Orda yazıyor kaç bit olduğu (bende 32 çıktı.. sanırım delphi 32bit derliyor şu anda.. tam bir bilgim yokSmile )

32 bit derlediğini öğrenmemizi sağladığınız için teşekkür ederim
ve tabiki zaman ayırdığınız içinde  Shy

(18-01-2019, Saat: 04:18)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
Yol haritasında göre bu yılın sonuna doğru 64 bit Android ve 64 bit OS X desteği verilecekmiş.
Kaynak: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

bunca zaman olmamasının sebebi neydi acaba ? diye düşündüm şimdi de  Smile Shy

teşekkürler hocam.
rica ederim.. @Mr.Developer
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

64 bit ya da 32 bit anlamanın diğer yolunu buldum sanırım ;

SDK manager kısmında gözüme çarptı
yani kesin bir öğrenme yolu diyemem ama kesin olmasa neden belirtilsin o da ayrı muamma.

iyi akşamlar dilerim...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  WireShark uygulama bazlı filtreleme adelphiforumz 8 650 07-05-2019, Saat: 16:39
Son Yorum: adelphiforumz
  Webinar Duyurusu: Delphi® - ile Linux Uygulama r3n4m3 5 970 29-09-2018, Saat: 13:15
Son Yorum: uparlayan
  Uygulama Mağazaları için Paket Dosyası Üretici Fesih ARSLAN 1 683 08-02-2018, Saat: 21:23
Son Yorum: mcuyan
  Sistem Programlama ve Uygulama Programlama savasabd 16 2.844 08-12-2017, Saat: 10:00
Son Yorum: Javs
  Uygulama dersi icin ornek proje sadettinpolat 7 1.571 01-03-2017, Saat: 19:33
Son Yorum: sadettinpolat

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi