Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Quick Report Minimize (Simge Durumuna Küçültme) Sorunu [Çözüldü]
Arkadaşlar,

geçen gün delphi 7 kullanarak quick report ile oluşturduğum raporu simge durumuna küçülttüğümde kaybolup, gittiğini programın da sanki kilitlenmiş gibi davrandığını farkettim. Tüm uğraşlarıma rağmen sorunu düzeltemedim. Neden rapor sayfam simge durumuna küçülünce gözden kayboluyor???

Sad

Sorun şu linkte de tartışılmış ancak çözüm görünmüyor. Birkaç yabancı menşeili siteyi de inceledim ki onlarda minimize simgesini gizlemeyi teklif etmişler. Esaslı ya da daha makul bir çözüm bulabilir miyiz?

http://www.delphiturkiye.com/forum/viewt...hp?t=20058
Yıllardır QuickReport ile uğraşmadığım için biraz yabancısı olarak kalmış olabilirim ama kendinize ait bir önizleme formu tasarlama imkanınız bulunmaktadır. Bu formu kullanarak ilgili forma dilediğiniz gibi hükmedebilirsiniz. Yalnız Modal olarak açılan formların hep bu şekilde çelıştığını unutmamak gerekmektedir. Modal formlarla alakalı bir tedbir almanız gerekmektedir. En basitinden önizleme formu normal Show olarak açılabilir ya da proje onActivate olayında modal olan formu minimize ise restore yapılarak kullanıcının dikkatinden kaçması engellenebilir.
(20-01-2019, Saat: 17:21)sabanakman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yıllardır QuickReport ile uğraşmadığım için biraz yabancısı olarak kalmış olabilirim ama kendinize ait bir önizleme formu tasarlama imkanınız bulunmaktadır. Bu formu kullanarak ilgili forma dilediğiniz gibi hükmedebilirsiniz. Yalnız Modal olarak açılan formların hep bu şekilde çelıştığını unutmamak gerekmektedir. Modal formlarla alakalı bir tedbir almanız gerekmektedir. En basitinden önizleme formu normal Show olarak açılabilir ya da proje onActivate olayında modal olan formu minimize ise restore yapılarak kullanıcının dikkatinden kaçması engellenebilir.

Aaa ben isminizi hatırladım. Aylardır boğuştuğum bir soruna delphiturkiye.com adlı sitede bir başkasının sorusuna verdiğiniz yanıt sayesinde çözüm bulmuştum. Oraya üye olmadığım için teşekkür edememiştim, bari yeri gelmişken buradan edeyim "çok çok teşekkürler, elinize sağlık"

Oradaki sorun da modal formlarla ilgiliydi.

Benim de sorunum tam olarak yine modalformla ilgili yani raporumu available olarak oluşturup, daha sonra modal olarak çağırıyorum ve simge durumuna küçülünce gözden kaybolup gidiyor ve doğal olarak programın diğer formlarına erişemiyorum.

Verdiğiniz örneği az önce denedim, sistem tanımlı bir yazıcı olmadığı için olsa gerek ki hata verdi.

Ek Dosyalar Resimler

okoca,

Evet, ben de dediğinizi değerlendirip, tüm gereksiz bileşenleri kaldırdım forum sorunsuz açıldı, teşekkürler, harikasınız.

sabanakman,

Verdiğiniz örneği kendi uygulamama uyarlayınca ortada hiçbir sorun kalmadı, hatta fıstık gibi de oldu.

Tekrar tekrar teşekkürler...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 181 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
  Çok Satırlı Filtreleme [Çözüldü] bünyamin68 12 1.253 14-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: mustafaozpinar
  [ÇÖZÜLDÜ] macos işletim sistemine program yazmak shooterman 5 451 02-02-2024, Saat: 09:54
Son Yorum: shooterman
  COZULDU veritabani prg yerine ne kullanabilirim. sadikacar60 8 694 29-01-2024, Saat: 18:41
Son Yorum: sadikacar60
  Fast Report Araya Bağımsız Sayfa Ekleme bydelphi 1 464 02-01-2024, Saat: 23:21
Son Yorum: hi_selamlar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi