Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sanal Mac Ios
Selamlar.
Ios uygulaması için vmvareye Mac High Sıerra 10.13.6  kurdum. Xcode Son sürüm kurdum. PAServer kurdum.
Ama Iphone veya Ipad'imi takınca Xcode da Device kısmında göremüyorum cihazı. Neyi yanlış yapmış olabilirim acaba? 
Vmvare Removable Device kısmında Connect görünüyor ama Sanal macde göremiyorum cihazı. Neden olabilir acaba?

Kablo Orjinal bu arada..

Mac'in içinden baktığımda bu şekilde görünüyor. ama itunes veya xcode device içerisinde göremiyorum..

ADk04v.png
hocam Apple'ın developer sayfasında cihazınızı güvenli cihaz diye tanıttınız mı?

Developer->Certificates, Identifiers & Profiles->Devices kısmında iphonunuzun yada ipadinizin görünmesi gerek..
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Yok hayır. Onu şimdimi yapmam gerek? Yoksa en son yayınlayacağım zaman mı?
Normalde Mac cihaza telefon veya ipad taktığımızda direk itunes açılması gerek. bunda hiç etkileşim yok.
ben soruyu yanlış anlamış olabilir.. Telefonu taktığınızda cihaza, Itunes'de görüyormu? Itunes de gördükten sonra bir önce söylediğim şeyleri yapmanız gerek..

Yok. ipad veya iphone takıyorum. normal windowsta görünüyor ama vmvare sanal mac de görmüyor. algılamıyor yani.
ama resimdeki gibi usb seçeneklerinde ipad görmüş gibi..
sanal makina hiç kullanmadım. gittim letgodan 2.el bi tane mac satın aldım walla Smile

Selamlar. Konu havada kalmasın. Vmware USB 3.0 desteklemiyormuş sanırım araştırdığım kadarıyla.
USB 2.0 dayken de iphone cihazı takınca kilitleniyor sanal mac. anlamadım Smile
USB sorunu çözsen daha developer hesabı almadan telefona uygulamayı derleme yapamazsın, developer hesabı aldıktan sonra bayağı bir işin olacak
(22-01-2019, Saat: 11:16)gonulali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar. Konu havada kalmasın. Vmware USB 3.0 desteklemiyormuş sanırım araştırdığım kadarıyla.
USB 2.0 dayken de iphone cihazı takınca kilitleniyor sanal mac. anlamadım Smile

Merhaba,
VMware üzerinde sanal cihazı başlatmadan önce  VM > Settings menüsünden USB Controller penceresine geçin ve USB compatibility alanından USB 2.0 seçin.
Daha sonra VMware üzerindeki OS X PC'yi başlatın.
XCode üzerinde (Devices) alanında cihaz bilgilerinizin görünmesi için Apple developer Account senkronizasyonuna ihtiyaç duyar.
Fesih hocam merhaba,
dediğiniz gibi ayarları yapıyorum. USB 2.0 dayken cihazı takınca sanal mac kitleniyor. kapatmak zorunda kalıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanal click Nedim 1 493 25-11-2022, Saat: 11:46
Son Yorum: mrmarman
Question Sanal Ödeme Aracılık Hizmeti YILDIRIMBEY 2 910 18-05-2022, Saat: 21:36
Son Yorum: YILDIRIMBEY
  sanal klavye tetiklemesi sokratayb 1 683 01-09-2021, Saat: 16:52
Son Yorum: 3ddark
  Sanal MacOs Simulatör Kurulmuyor glagher 1 747 21-06-2021, Saat: 09:25
Son Yorum: RAD Coder
  Sanal Mac Os ile Uygulama Derleme seydigozegir@gmail.com 7 3.060 04-09-2020, Saat: 09:29
Son Yorum: zeki43

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi