Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
master detail raporlama
Merhaba.

Select ile tüm alanları seçip Group By kullanamazsınız. Select ile hangi alanları seçiyorsanız Group By kısmına da o alanları yazmanız gerekiyor. Kafanızı karıştırmamak adına örnek kod eklemiyorum. Bakmanız gereken kısım; SQL' de JOIN, GROUP BY bunlar nasıl kullanılır?
Bazen daha ileriye ulaşmak için bir kaç adım geri gitmek mecburidir. Çünkü en ileri sıçrayışlar iki adım geriden başlar.
Smile 
Genelde nasıl yapılacağını anlatmaya çalışırım fakat kafam biraz dağılsın diye bu seferlik pişmiş balık vereyim dedim.
Kılçığını da ayıklarsın artık
Seç beğen kullan smile.png

Yöntem 1
select sk.* from stokkart sk
Cross Apply 
( 
  Select * From stokhareket sh Where sh.stokkartid = sk.stokkartid
) Tmp

Yöntem 2
          inner join (Select stokkartid From stokhareket sh Group By stokkartid) TmpSh On Tmpsh.stokkartid = sk.stokkartid

Yöntem 3
          Where sk.stokkartid In (Select stokkartid From stokhareket sh Group By stokkartid)

Bu arada @uparlayan hocamın dediğine de katılıyorum
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
(24-01-2019, Saat: 15:07)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Genelde nasıl yapılacağını anlatmaya çalışırım fakat kafam biraz dağılsın diye bu seferlik pişmiş balık vereyim dedim.
Kılçığını da ayıklarsın artık
Seç beğen kullan smile.png

Yöntem 1
Cross Apply 
( 
  Select * From stokhareket sh Where sh.stokkartid = sk.stokkartid
) Tmp

Yöntem 2
          inner join (Select stokkartid From stokhareket sh Group By stokkartid) TmpSh On Tmpsh.stokkartid = sk.stokkartid

Yöntem 3
          Where sk.stokkartid In (Select stokkartid From stokhareket sh Group By stokkartid)

Bu arada @uparlayan hocamın dediğine de katılıyorum
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
teşekkür ederim hocam ilgi ve alakandan dolayı. yöntem 3 ile sunduğunuz çözümü kullanarak halletim sorunumu teşekkür ediyorum.
elbette bizlerde bazı şeyleri araştırdık kendimizce insanın bazen gözü kör oluyor görmüyor bazı şeyleri. tekrar teşekkür ederim  güzel bilgi paylaşımlarınızdan dolayı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  delphi'de Raporlama harezmi 5 466 16-06-2019, Saat: 01:39
Son Yorum: mcuyan
Photo Tek bir tablodan raporlama ihtiyacı ? KUNTAY 13 1.153 04-01-2019, Saat: 23:34
Son Yorum: FiRewaLL
  Windows api index hzılı dosya arama veya MFT Master File Table Dosya Arama carsoft 3 1.082 08-07-2017, Saat: 10:09
Son Yorum: carsoft
  Fast Report Master Detail CaglarCoskun 12 5.764 13-10-2016, Saat: 10:58
Son Yorum: edo

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi