Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DX 10.3 için comport libry bileşeni ekleyip androidde seri porta bilgi gönderme/okuma
Değerli üstatlar selam ve saygılarımı iletiyorum herkese... Okulum için gömülü sistemleri de kullanan ( var olan bir projeyi geliştirdim, update ettim) projemin sonuna geldim. Hem kendimi geliştirmek, hem de okulumuzda yaşadığımız bir problemi yok etmek adına başladım projeye.Yazılım okul zil programı.. Yıllardır kullanılıyor ve ücretsiz dağıtımda. Bu projeyle( aurdinyo devreler ekleyerek) hem amfi cihazını zil saatleri dışında kapatıyorum hem de okul bahçesinde iken tören anında mobilden zil çaldırıyorum.  Şuan itibari ile bir problem yok. Mobil uygulamayı hem delphi dx 10.3 de hem de app inverntorda yaptım. ipadres/amfi_ac    gibi kodlarla html üzerinden seri porta bilgi gönderip aurdinyo ile programa iletiyorum, programımdan gelen bilgiyi okuyup ilgili zili çaldırıyorum. 

Benim istediğim ise cihaz üzerinden amfinin açık olup olmadığını anlamak, hangi zilin devrede olduğunu anlamam gerekiyor. Yani birkaç idarecide uygulama olacağını var sayarsak mobil uygulama açıldığında o andaki  bilgiler geri dönmeli. Bunun için seri portu okumam, okuduğum verilere göre de işlem yapmam lazım. html ile yaptığımda geri dönüt alamıyorum. Bu kodları seri porttan gönderir ve seri portu mobilden okuyabilirsem bu işi yapabilirim diye düşünüyorum. delphi 7 de kullandığım comport libry bileşenini dx 10.3 de kullanabilir miyim? Nasıl kurulum yapmam lazım? DX 10.3 için nette bileşen nasıl yüklenir bir bilgi göremedim. dpk dosya kurulumu... Kurulum yaptığımda mobil uygulamada  da aynı pc deki gibi kullanabilir miyim? Android uygulamadan bilgisayar seri portuna bilgi gönderip seri portu okuyabilir miyim? Yol yöntem öğretecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür eder saygılar dilerim.
Merhaba.

-Bence çözümü COM  erişiminden ziyade, ARDUINO üzerinden amplifikatör ( röle ) durumunu okuma üzerine yoğunlaşın.  HTML url path farklılaştırması ile örneğin Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.   dediğinizde 01 nolu rölenin durumunu okuyup geriye dönsün. Böylece herhangi bir kullanıcı da donanım olarak bağlı olmaksızın sorgulama yapabilir, aksi halde araya üçüncü bir katman daha koyup kullanıcıların erişimine açmanız gerekecektir.

bkz. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Muharrem hocam tam da anlattığınız gibi...geri bilgi okumam gerekiyor html kodu gönderiyorum lakin geri dönüt kısmını çözemedim. İnşallah sizlerin de desteği ile halledeceğim. Teşekkürler muharrem hocam

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Seri Barkod Okutma seydigozegir@gmail.com 5 282 02-09-2019, Saat: 11:48
Son Yorum: caoster
  android edit bileşeninde barcod okutma sonrası için cinarbil 2 215 27-07-2019, Saat: 09:24
Son Yorum: cinarbil
Lightbulb QR okuma ve oluşturma [Anlatım] Mr.Developer 11 929 25-07-2019, Saat: 11:44
Son Yorum: seydigozegir@gmail.com
  Çıkarttığım oyun için yeni fikirlerinizi bekliyorum QepnS 12 961 06-05-2019, Saat: 19:47
Son Yorum: engerex
  GPS için öneri KUNTAY 3 498 28-03-2019, Saat: 21:32
Son Yorum: KUNTAY

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi