Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ ÇÖZÜLDÜ ] Play Console İmza Sorunu ? Delphi 10.3
iyi günler,

Uygulamama güncelleme getirmek istedim ve apk'yı yükledim fakat aşağıdaki hatayı alıyorum ;

İmza dosyası aynı olmasına rağmen böyle yapması şaşırttı.

NOT: Delphi 10.2 den 10.3 sürümüne geçiş yaptım ve bu sorunla karşılaştım.
Hayat bakış açına göredir ; Baktığında gördüğün görmeni istedikleridir...
Merhaba,
Aşağıdaki işlem adımlarını sırası ile test edin, muhtemelen düzelecektir.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(28-01-2019, Saat: 15:57)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Delphi 10.3'e ilk geçiş yaptığımda bu adımları uygulamıştım proje için ve az önce yine uygulamama rağmen sorun aynı hocam.
(28-01-2019, Saat: 16:10)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(28-01-2019, Saat: 15:57)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,

Delphi 10.3'e ilk geçiş yaptığımda bu adımları uygulamıştım proje için ve az önce yine uygulamama rağmen sorun aynı hocam.

Proje provizyonuna baktığınızda, şifreyi doğruluyor mu? Alias bilgileri geliyor mu?
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(28-01-2019, Saat: 16:14)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(28-01-2019, Saat: 16:10)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Delphi 10.3'e ilk geçiş yaptığımda bu adımları uygulamıştım proje için ve az önce yine uygulamama rağmen sorun aynı hocam.

Proje provizyonuna baktığınızda, şifreyi doğruluyor mu? Alias bilgileri geliyor mu?

Evet hocam hiçbirinde sorun yok.
Bu APK'yı local Cihazınızda test ettiniz mi? çalışıyor mu?.. Ayrıca 10.2 ve 10.3 deki SDK sürümleriniz aynı mı? yoksa 10.3 ün standart apk'larını mı kullanıyorsunuz?
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(29-01-2019, Saat: 21:27)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Bu APK'yı local Cihazınızda test ettiniz mi? çalışıyor mu?.. Ayrıca 10.2 ve 10.3 deki SDK sürümleriniz aynı mı? yoksa 10.3 ün standart apk'larını mı kullanıyorsunuz?

Test ettim çalışıyor.
SDK'lar aynı değil fakat 10.3'ün standartıda değil 8.1, 8.0, 7.1, 7.0, 6.0 sdk'ları yüklü.

Not : standart SDK'lar yüklü iken de aynı sorun vardı. ( konuyu standart SDK'lar yüklü iken açtım şuanda bahsi geçen SDK'lar yüklü fakat yine aynı sorun mevcut )
İyi akşamlar,

Sorunu açıklığa kavuşturmak adına ;

delphi 10.3 sürümünde imzalama işleminde sıkıntı olduğuna kanaat getirdim.
Bir uygulamamı Delphi 10.3 Sürümü projesine dahil edip imzalamayı başardım fakat Play Store'daki diğer uygulamalarımdan birine daha güncelleme getirmek istedim ve
bu sefer 10.2 sürümü proje dosyası üzerinden değil, sıfırdan 10.3 projesi ile yeniden inşaa ettim uygulamayı-güncellemeyi.
sıra imzalama işlemine geldiğinde gerekli adımları uyguladım fakat google console " Geçersiz imzaya sahip apk yüklediniz " uyarısını yine verdi.
Halbuki ne proje 10.2 den geçirme idi ne de imza dosyası yanlış. adımlarda doğru idi...
Bunu nasıl çözerim derken en son Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. aracına rastladım ; ve apk'yı oluşturup onunla AYNI_İMZA_DOSYASI(.keystore) ile imzaladım.
ve olumlu sonuç aldım ( Az önce ) ve yayınladım güncellememi...
Delphi'nin İmzalama bölümünü kullanmak yerine bu aracı kullanmak daha pratik hal aldı benim için artık. Smile

Delphi'nin İmzalama Kısmı İle sorun yaşayan oldu mu ? belirtirseniz Çok Sevinirim.

Bir Sorunu Daha Uğraşlar Sonucu Çözmeyi Başardık, Darısı olacak olan Diğer Sorunlarımıza diyerek yorumumu bitireyim  Shy
(06-02-2019, Saat: 20:41)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.İyi akşamlar,

Bir uygulamamı Delphi 10.3 Sürümü projesine dahil edip imzalamayı başardım fakat Play Store'daki diğer uygulamalarımdan birine daha güncelleme getirmek istedim ve
bu sefer 10.2 sürümü proje dosyası üzerinden değil, sıfırdan 10.3 projesi ile yeniden inşaa ettim uygulamayı-güncellemeyi.
sıra imzalama işlemine geldiğinde gerekli adımları uyguladım fakat google console " Geçersiz imzaya sahip apk yüklediniz " uyarısını yine verdi.
Halbuki ne proje 10.2 den geçirme idi ne de imza dosyası yanlış. adımlarda doğru idi...
Bunu nasıl çözerim derken en son Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. aracına rastladım ; ve apk'yı oluşturup onunla AYNI_İMZA_DOSYASI(.keystore) ile imzaladım.
Delphi'nin İmzalama bölümünü kullanmak yerine bu aracı kullanmak daha pratik hal aldı benim için artık. Smile

Delphi'nin İmzalama Kısmı İle sorun yaşayan oldu mu ? belirtirseniz Çok Sevinirim.

Bir Sorunu Daha Uğraşlar Sonucu Çözmeyi Başardık, Darısı olacak olan Diğer Sorunlarımıza diyerek yorumumu bitireyim  Shy

ben den 10.3 kullanıyorum bir uygulamamın güncellemesini bu sürümle yapacağım bakalım sorun olursa buraya yazarım Smile
(20-02-2019, Saat: 20:59)hakanharbeli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(06-02-2019, Saat: 20:41)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.İyi akşamlar,

ben den 10.3 kullanıyorum bir uygulamamın güncellemesini bu sürümle yapacağım bakalım sorun olursa buraya yazarım Smile

Hadi hayırlısı diyelim o zaman  Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi fmx ile Play store uygulama içi satın alma işlemi crowlin 1 68 20-09-2019, Saat: 10:33
Son Yorum: Mr.Developer
Lightbulb Google Play Store'a Ağustos 2020'ye kadar nasıl uygulama yüklenir? Abdullah ILGAZ 20 540 18-09-2019, Saat: 22:27
  Delphi 10.3.2 Firebase H4k4nn 2 144 11-09-2019, Saat: 10:04
Son Yorum: H4k4nn
  Google Play Store'a Uygulama Yükme Hatası glagher 4 250 31-07-2019, Saat: 10:37
Question Delphi 10.3 Rio ile Firebird veritabanına android üzerinden erişim budanur 12 587 22-07-2019, Saat: 08:31
Son Yorum: Fesih ARSLAN

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi