Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podesktopcenter (vs) poscreencenter Arasındaki Fark [ÇÖZÜLDÜ]
Merhaba arkadaşlar,

Bu iki özelliği hep karıştırıyorum. Çift monitörlü bir sistemde podesktopcenter, tek monitörlü sistemde poscreencenter olarak biliyorum, doğru mudur ?

Rolleyes
Merhabalar,

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

poScreenCenter: Varsayılan mönitörün ortasında gösterim sağlamaktadır Smile

İyi çalışmalar.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(28-01-2019, Saat: 19:59)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhabalar,

poScreenCenter: Varsayılan mönitörün ortasında gösterim sağlamaktadır Smile

İyi çalışmalar.

Teşekkür ederim, ben o linke baktım orada "Her halde bundan yapıyordur." ibaresini görünce emin olamadım, sormak istedim.

Tongue
2 ekran olunca poDesktopCenter (aslında olması gereken ama manzara açısından) sürpriz yapıp pencerenin yarısı bir monitörde, diğer yarısı da öteki monitörde gösterdiğini hatırlatmak isterim Big Grin .
(29-01-2019, Saat: 12:06)sabanakman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.2 ekran olunca poDesktopCenter (aslında olması gereken ama manzara açısından) sürpriz yapıp pencerenin yarısı bir monitörde, diğer yarısı da öteki monitörde gösterdiğini hatırlatmak isterim Big Grin .

Tam olarak başıma gelen de buydu geliştirdiğim bir uygulamada başıma gelen.

Peki siz, tüm formları iki ekrandan sadece birinde göstermek isteseydiniz ana formu poScreenCenter / poDesktopCenter ikilisinden hangisini tercih ederdiniz.

Sanıyorum ki bu durumda diğer formları da poMainFormCenter olarak ayarlamak gerekiyor, doğru mu ?

Undecided
Mantık olarak çoklu ekranlarda birincil olan ekran ile başlamakta fayda var ama sonra açılan formları da projenin yeri değişmiş ise o formun bulunduğu yerde açmakta fayda var. Yani ana formu poScreenCenter ile birincil ekranın ortasında açmak sonraki açılacak formları da poMainFormCenter olarak ayarlamak daha kullanışlı gibi. Eğer yine istediğiniz düzeni kuramazsanız formları poDesigned yapmak ama görüntülenmeden önce (Form.OnShow olayında) formun koordinatlarını kodla hesaplayıp ayarlamak gerekebilir. Genelde poScreenCenter - poMainFormCenter ayarları ihtiyacı karşılar.
(29-01-2019, Saat: 18:03)sabanakman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Mantık olarak çoklu ekranlarda birincil olan ekran ile başlamakta fayda var ama sonra açılan formları da projenin yeri değişmiş ise o formun bulunduğu yerde açmakta fayda var. Yani ana formu poScreenCenter ile birincil ekranın ortasında açmak sonraki açılacak formları da poMainFormCenter olarak ayarlamak daha kullanışlı gibi. Eğer yine istediğiniz düzeni kuramazsanız formları poDesigned yapmak ama görüntülenmeden önce (Form.OnShow olayında) formun koordinatlarını kodla hesaplayıp ayarlamak gerekebilir. Genelde poScreenCenter - poMainFormCenter ayarları ihtiyacı karşılar.

Süper, yeni bir bilgi daha edindim oleeey.

Tongue Tongue Tongue

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Nesneler arasındaki ilşkiyi/bağlantıyı tespit etmek 41linea41 2 99 14-09-2019, Saat: 13:09
Son Yorum: 41linea41
  ÇÖZÜLDÜ-timer kullanmadan saat kontrolü mümkünmü? sadikacar60 3 129 10-09-2019, Saat: 22:19
Son Yorum: sadettinpolat
  [ÇÖZÜLDÜ] cxgrid hücre formatı wiseman 2 63 10-09-2019, Saat: 13:53
Son Yorum: wiseman
  [ÇÖZÜLDÜ]Server İşletim Sisteminde Çalışan Windows Servis te is not a valid date Hata theSinan 9 231 28-08-2019, Saat: 10:05
Son Yorum: adelphiforumz
  ÇÖZÜLDÜ-daha önce çalışan kod hata veriyor firebird sadikacar60 5 191 25-08-2019, Saat: 21:07
Son Yorum: mcuyan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi